ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.08.2016

Sub orice critică
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Sub orice critică

Casa cu flori - Sfîntu Gheorghe, jud. Tulcea

Condiții de cazare: Pensiunea ”Casa cu flori” dispune de 3 camere special destinate turiștilor. Aceastea au fiecare baie proprie cu toaletă + cabină de duș și sunt curățele. Dormitorul are apx 3mx5m, iar baia apx 3mx2m.

Apa caldă este încălzită solar însă este surprinzător de fierbinte și disponibilă (cel puțin în această perioadă a anului) 24 din 24.

Camerele nu au TV, aer conționat, wifi (pt mine asta n-a contat prea mult). Proprietarul mai oferă și alte camere însă acestea sunt situate în locuința proprie (nu am detalii despre acestea).

Raportat la condițiile de cazare comune localității Sf Gheorghe, le apreciez pe cele ale ”Casei cu flori” ca fiind de nota 8-9.

Masa: prînz (cu 2 feluri de mîncare) și cină (1 fel). Mîncarea este, firesc, bazată pe pește și este acceptabil gătită. Însă, deoarece în toate cele 3 zile ni s-a servit doar crap (la alte pensiuni din Sf Ghe am avut parte de mereu alt tip de pește, chiar și între prînzul și cina din aceeași zi), nota pe care aș acorda-o mîncării este 6-7.

Preț: 140 ron/pers/zi. Destul de pipărat. Alte pensiuni din localitate la care am mai stat practică prețuri de apx 100 ron/pers/zi (dar anul acesta n-am mai găsit locuri la acestea). Însă motivul pentru care acord nota 4 acestui subiect este că ni s-a cerut (în mod neașteptat - celelalte pensiuni nu fac asta) să plătim preț întreg pentru un copil de aproape 8 ani.

Ospitalitatea personalui: Groaznică! Pe toată durata sejurului am fost supravegheați îndeaproape ce facem, cine ne vizitează etc, ba chiar am fost mustrați că, în prima dimineață, am luat zahăr din bucătărie pentru cafea (cafea ne cumpăraserăm noi, însă nu și zahăr)! Ni s-a pus în vedere din primele 5 minute că trebuie să ne spălăm singuri paharele și ceștile (ca mai apoi să primim alte mustrări că s-a înfundat chiuveta din cauza... zațului!). Una peste alta, am avut mereu senzația că deranjăm. Alte pensiuni (cu tarife mai mici) oferă (ocazional sau regulat) desert după masa de prînz sau chiar o tărie, un pahar de vin. Aici nu veți vedea așa ceva (dar asta va fi ultima dvs grijă). Nota 1-2 pentru ospitalitate.

În concluzie, NU recomand.

Trimis de Hartabala in 24.08.16 01:13:11
Validat / Publicat: 24.08.16 06:06:32

VIZUALIZĂRI: 1704 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Hartabala); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Apus de soare în Sf. Gheorghe

[24.08.16 06:06:18]

@Hartabala: Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 50&ridAnt=72634

----

HartabalaAUTOR REVIEW
[24.08.16 12:37:15]

@webmasterX: Nu e OK, coordonatele GPS sunt greșite. Așa cum am scris în titlu și text, pensiunea pe care am avut-o în vedere se află în Sf. Gheorghe, nu Crișan.

Dacă îmi explicați cum pot modifica amplasamentul pe hartă, o voi pozițiționa eu însumi cît de poate de precis.

[24.08.16 13:03:47]

@Hartabala: înseamnă că articolul a fost încadrat greşit în rubrica "Casa cu flori" din secţiunea CRIŞAN (există şi în Crişan o pensiune cu acelaşi nume!)

L-am mutat în rubrica "Casa cu Flori, SF. GHEORGHE" (nou-creată pe sait)

HartabalaAUTOR REVIEW
[24.08.16 14:50:16]

@webmasterX: Acum e în regulă, mulțumesc.

[27.08.16 09:53:37]

@Hartabala: Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

arhir3di
[05.06.18 07:46:43]

Casa cu Flori din Sfantu Gheorghe e aceeasi cu Casa Zorile Aurii!!!

Presupun ca au schimbat numele din cauza recenziilor negative de pe net. Ma bucur ca am reusit impreuna acest lucru, chiar daca am vazut deja o poveste despre o intamplare asemanatoare cu a noastra. Deci, din pacate, au schimbat doar numele pensiunii nu si naravul.

A se vedea si recenzia noastra din 2015: vezi impresii

Haideti sa-i pedepsim cum se cuvine si sa nu mai mergem la ei!!

[05.06.18 07:50:21]

@arhir3di: mulțumiri pentru ”sesizare”.

Am condensat cele două rubrici în cea de față, denumită „Casa cu Flori (ex Zorile Aurii) ”

Hartabala
Alte impresii din această RUBRICĂCasa cu Flori (ex Zorile Aurii) :