ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.08.2016

Către satisfăcător
Extrem de nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Dezamagitor

Este a doua oara cand ajung aici, prima data anul trecut. Nu cred ca voi mai veni vreodata.

Anul acesta, inca de la poarta, am fost tratati total nepoliticos, am fost cautati la bagaj, sa nu carecumva sa avem bautura, apa, mancare, etc la noi.

Sunt niste asa zisi "salvamari" carora li s-au dat niste fluiere. Va puteti inchipui ce este acolo? Stau intinsi pe niste scaune si cum vede pe cineva ca a "calcat stramb", cum fluiera. Peste tot se aud numai fluieraturi. Nu este mult mai civilizat sa te duci la om, sa ii spui ca nu are voie sa faca aia, sau ailalta?

Sunt zone cu sezilonguri, asezate ca sardelele, unul langa altul. Pai pentru ce platesti intrarea, ca sa stai inghesuit?

Apa foarte rece si in special in piscina copiilor. Lafel era si anul trecut. Este chiar atat de greu sa dai o apa la o teperatura rezonabila, mai ales copiilor?

La un momentdat, cineva cu un copil de 3 ani, scoate un pachet de biscuiti si ii intinde copilului un biscuite. In secunda doi, vine un "salvamar" si ii atrage atentia sa bage biscuitii la loc, ca el risca sa isi piarda job-ul. Sunt copii cu nevoi speciale, mananca diferit, beau diferit, etc, trebuie sa cumpar din parc, prostiile lor?

Preturi mari.

Trimis de xplozia in 23.08.16 11:52:29
Validat / Publicat: 23.08.16 14:15:48

VIZUALIZĂRI: 1564 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (xplozia); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[23.08.16 14:15:33]

la primul review încărcat, @xplozia: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 93&ridAnt=72583

[23.08.16 20:55:42]

@xplozia: intr-un loc privat respecti regulile. Daca nu vrei sau nu-ti convin, nu mergi. Si la aeroport te cauta in bagaje.

Asa se triaza personajele. Cu cât mai putine, cu atât mai bine.

"sezilonguri" sa fie, ca oameni sunt destui.

[23.08.16 21:51:16]

Aeroportul este una, un loc unde te duci să te relaxezi, este alta. La restaurant, bar, pub, etc, de ce nu ma caută în bagaje?

Greșeli de ortografie se fac, iar ele sunt normale, mai ales de pe telefon, dar pentru cultura ta, mesajele de aici, sunt validate, asa ca a scăpat de două ori. Nu încerca să distragi atenția.

[23.08.16 22:05:42]

@xplozia:

mesajele de aici sunt validate, aşa că a scăpat de două ori

Înainte de validare se verifică să nu existe ceva care contravine regulamentului, în nici un caz nu se corectează greşelile de ortografie sau de tastare.

Dacă ai crezut altceva, te-ai înşelat.

[23.08.16 23:42:19]

Si eu am fost si au controlat prin sondaj, in special pe cei cu genți mari, de parca plecau in tabără.

Am fost încântat de strictetea salvamarilor si a personalului de ordine. Asa ar trebui sa fie peste tot. Un inceput de civilizație.

Un loc sigur, curat si cu multa distractie.

Sper sa-mi fac timp sa scriu un review.

P.s. la restaurant mergi sa mănânci si/sau sa bei. Nu mergi cu berea sau cu vinul in geanta sa le bei acolo. Asa si aici. Numai ca sunt cate unii care isi aduc lada cu bere in loc sa consume de acolo. Aici e problema. Seamana cu vacanta all inclusiv. Nu ai voie cu mâncare si băutură in camera si pe plaja, dar sunt cate unii care ascund prin genți, prosoape etc si pleaca cu ele.

Regulile sunt făcute ca sa fie respectate. Ca-n trafic. Sunt reguli si mulți bizoni. Pana nu vom respecta regulile nu vom avea "o tara ca afara". Si regula se invata sau se impune. Pana acum, impunerea a dat roade in toate țările civilizate.

[24.08.16 08:08:48]

cosminp scrie si tu un review, lasa-l pe al meu in pace, eu mi-am exprimat parerea, sunt de acord cu ce spui "Regulile sunt făcute ca sa fie respectate. ", dar tot nu sunt de acord sa se intample, ceea ce am scris in primul post.

Daca vrei ca acest site sa dea doar calificative pozitive, nu se va ajunge nicaieri, eu nu pot fi de acord sa fiu privit, ca un eventual infractor, nu vreau sa aud fluieraturi cand vin sa ma relaxez, nu vreau sa imbolnavesc copilul cand il duc la piscina, etc.

[24.08.16 20:19:02]

@xplozia: voi scrie, pentru ca nu am nimic cu tine si departe de mine gândul sa-ti schimb parerea.

astăzi am vazut la tv un [...] la mare care spunea ca el trebuie sa intre in apa chiar daca e steagul rosu pentru ca a dat bani pe sejur.

Un alt [...] la hotel spunea ca fiu-sau poate sa- si bage mainile in mancare (cea din tavile din care si noi trebuia sa mancam) pentru ca platit o gramada de bani pe sejur (văzută de mine direct la hotel).

Cu asa [...] nu e de mirare sa ne controleze in sacosa.

[24.08.16 22:20:08]

Si tot astfel de [...], ii spun unei mame de copil de 3 ani ca nu are voie copilul să mănânce biscuiți pe "tarlaua" lor.

Sunt de acord cu regulile, dar, nu accept să fiu tratat ca niște [...]

[24.08.16 22:35:54]

@xplozia, cosminp: mai uşor cu pianu'... ăsta... cu epitetele. Exprimările ofensatoare nu sunt acceptate pe AFA, indiferent de cât aţi crede că-s "reale". :-)

[24.08.16 23:38:01]

@webmasterX: ???? ok. Dar exact asa li se spune si la tv. La stiri cu maxima audienta. De acum le voi spune"needucati" sau "fara 7 ani de acasa". Asa se admite?

[13.08.18 09:59:37]

Avand experienta anilor trecuti, cu cautarea la bagaj, anul acesta am luat o plasa de plaja, facuta din plasa cu ochiuri de 3-4 mm, prin care se pot vedea clar prosoapele, cremele pe care le aveam la mine. Chiar si acum, baietasii de la intrare nu s-au abtinut pana nu au pipait pe toate partile bagajul.

In interior, la un momentdat, am observat o discutie mai aprinsa intre un client si un salvamar. La cateva minute dupa aceea, am vazut cativa de la securitate, ce alergau in acea directie, iar cineva ii indruma catre toalete, clientul era la toaleta. Fara sa exagerez, vreo 7-8 baietasi de cartier, imbracati cu tricouri de la securitate, au intrat dupa acesta, impreuna cu interlopul sef, unul cu ecuson atarnat de gat si cu pantaloni scuti. Pai cine era clientul acesta sa trimita atata puhoi de baietasi dupa el. Un simplu client. Doamne fereste sa superi vreun golan dasta, ca protestele diasporei din 10 August, au fost mic copil.

Impresia mea generala, despre personalul de la paza, salvamari si de la grill, nu toti, dar multui dintre ei, o adunatura de interlopi si baietzi de cartier.

Inca ceva, la bar nu existau preturi.

[13.08.18 10:09:06]

@xplozia: Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

cosminp, xplozia
Alte impresii din această RUBRICĂAquapark Divertiland [Chiajna]: