Aquapark Aqua Magic

înscris/ă în 09.06.15
AUG-2016

Aqua Magic - o zi frumoasa la aquapark

Urmare de aici

Ca in fiecare an in care ajung pe litoralul romanesc, anul acesta nu am facut exceptie si am mers la Aqua Magic.

Ce am observat de la inceput a fost ca nu au modificat preturile de acum 2 ani (2014) cand am fost ultima data. Intararea a costat 70 lei de persoana, doar ca acum 2 ani au avut ei o oferta cu bonuri valorile (mancare, bautura) pentru primii veniti (primii 50 sau 100, nu mai tin minte).

Dar nu ne-a deranjat. Am intrat in jurul orei 9 si ne-am ales sezlongurile, apoi bineinteles am dat navala la tobogane, doar pentru asta se merge la un aquapark.

Pana sa se aglomereze pot spune ca era frumos; nu se statea mult la cozi si ne-am bucurat cat s-a putut de togobanele care ne-au placut noua.

Noul diverstisment, inaugurat anul trecut (cel albastru cu colaci) a fost o adevarata surpriza. Vazut din afara nu pare sa iti dea mari emotii asa ca eu si sotul meu am decis sa il incercam. Ce pot sa zic e ca ne-a placut dar ne-a cam stat inima cand am vazut ce abrupt e la coborare. Oricum il recomand pentru cei carora le place adrenalina.

Ce m-a surprins a fost faptul ca, desi preturile la mancare au crescut in Mamaia (shaorma, gogosi, cam toata mancarea) in parc preturile au ramas aceleasi cu cele de acum 2 ani, adica preturile la shaorma, kebap, pizza erau cam aceleasi cu cele din Mamaia si stiu ca multi se plangeau ca nu te lasa in parc cu mancare si ca ar fi scumpa. (10 lei kebap, 12 lei shaorma mica)

Nu ne-a placut aglomeratia de la masa dar cum era ora pranzului era de asteptat. La autoserviri era o coada imensa si ca sa nu pierdem ziua acolo am decis sa mancam un kebap, coada fiind mai mica.

A fost o zi frumoasa, si ne-am bucurat de tot ce are de oferit parcul.

Impresii încărcate de Ramona023 in 22.08.2016 11:24:28

Validat / Publicat: 22.08.16 11:56:25

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Ramona023); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3149 PMA (din 5 voturi) nota2
  • sait oficial al acestei destinații:
  • Ai fost acolo? - Scrie impresii / Incarcă foto din excursie
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de Ramona023? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

- mishu
[22.08.16 12:08:25]

Cred ca si eu daca as merge in zona unui aqua park l-as incerca si ceva asa ca pentru varsta mea tot as gasi.

Felicitari, acordat primul vot (sper sa fie norocos) cu placere.

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos

• Ceva de nedescris (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 1.67 (scris in 23.08.17 de Yolo din BUCUREşTI) - NU RECOMANDĂ
  • Ok - Recomand (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 6.50 (scris in 17.08.17 de Gugu88 din CLUJ-NAPOCA) - RECOMANDĂ
  • Dezamagire! (Jul.2016) - punctaj satisfactie: 3.75 (scris in 21.07.16 de zoro din IAşI) - NU RECOMANDĂ
  • O zi minunata (Aug.2015) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 03.08.15 de Morutzi din SUCEAVA) - RECOMANDĂ
  • Mergeţi pe riscul vostru! (Jul.2014) - punctaj satisfactie: 1.25 (scris in 15.08.14 de Cristina98998 din IASI) - NU RECOMANDĂ
  • Dezamagit (Aug.2013) - punctaj satisfactie: 6.19 (scris in 20.08.13 de cristianicolau din GALATI) - NU RECOMANDĂ
  • Dezamagire totala.... (Sep.2012) - punctaj satisfactie: 7.12 (scris in 10.09.12 de lorelei34 din RM. VALCEA) - NU RECOMANDĂ

• Vezi MG AFA pentru această destinaţie
  • INFO: