Romantique Dojran Hotel [Star Dojran]

înscris/ă în 05.05.12
JUL-2016
+ COPII: 1 -- varsta: 12 ani

Hotel Romantique Dojran

Venind din Grecia, ne-am decis sa facem o oprire la Lacurile Dojran, in Macedonia. Fiind aproape de granita cu Grecia, relativ aproape de Gevgelija, am zis sa incercam.

Lacul este mare, monoton dar frumos. Pe mal sunt diferite plaje private, dar si unitati de cazare. Am ales Hotel Romantique, 4 stele si am facut o alegere excelenta.

Punctul forte il reprezinta piscina aflata pe malul lacului, cu terasa si bar. Camerle sunt spatioase, curate, moderne, iar personalul extrem de amabil, mancarea foarte bune, si totul la preturi rezonabile.

Imprejurimile nu sunt impresionante, nu se compara cu Ohrid, e un satuc decent pe malul unui lac. Seara am "prins" zilele orasului :-))... cam tiganie, cu muzica populara, mici, bere si gunoaie pe jos, chinezarii de vanzare pe malul lacului, dar cand am cerut sa ne schimbe camera ca sa nu auzim circoteca de jos, si-au cerut scuze ca nu s-au gandit inainte la asta si au facut modificarea ceruta imediat.

Acesta este hotelul: google MAPS

Impresii încărcate de mariustipa in 19.08.2016 17:54:56

Validat / Publicat: 19.08.16 19:22:21

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (mariustipa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1350 PMA (din 2 voturi) nota2

[19.08.16 18:30:57]

@mariustipa - Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 95&ridAnt=72363

Mutat în rubrica "Romantique Dojran Hotel [Star Dojran], GEVGELIJA" (nou-creată pe sait)

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos

pagină generată in 0.66201210022 sec