ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.08.2016

Dezamăgire... Nu recomand

Cuplu, vacanta asteptata, 7 nopti, mic dejun inclus

Aspecte pozitive:

1. camere curate, întreținute zilnic

2. toate au vederea la mare (deci nu plătiți extra pt acest lucru)

3. piscina curata, salvamar

4. aspectul locației

Aspecte mai putin placute:

1. internetul slab

2. personal fara chef de munca (mai putin cameristele si salvamarul)

3. inteleg si se exprimă cu greu in lb engleza

4. piscina se deschide târziu (ora10), plaja la 09.00 si se închid la ora 18.00

5. Nu exista activități pentru divertisment

6. Nu exista in zona sau in împrejurimi o terasa, taverna, restaurant unde sa poți asculta muzica sau dansa

7. shopping puteti face între 9-14 apoi magazine se inchid; in unele zile (marți, joi) se deschid si dupa-amiaza, duminica e închis aproape tot

8. cu greu primesti bon cand vrei sa achiti

9. toți te întreba de unde esti ca sa înțeleagă cat te pot fura la nota; aceeasi sticlă de vin a costat o data 15 euro si in seara urmatoare 25 de euro... ?!

Nu recomand Kavala decat daca:

- aveti copii si mergeți doar pt ca ei sa se bucure de mare

- sunteți stresați si doriti sa stați o saptamana în liniste deplină, doar sa dormiti si sa mancati

- daca aveti vreo problema de sanatate si este contraindicat sa petreceți, sa va culcați dupa ora 22

In concluzie au noroc de ceea ce le-a lăsat natura, ei nu-si dau interesul!

Noi nu vom reveni prea devreme dupa aceasta experienta, bani risipiți si asteptări înselate!

Am plecat cu 2 zile inainte de termen.

Trimis de RalucaRaluca in 18.08.16 11:35:03
Validat / Publicat: 18.08.16 12:33:15
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 2367 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (RalucaRaluca); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 75.00 EUR pe cameră

[18.08.16 12:32:40]

@RalucaRaluca, la primul review încărcat pe sait: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 79&ridAnt=72291

flaviana77
    [18.08.16 12:41:38]

imi pare rau ca nu v-ati simtit bine in Kavala.

noi am fost doar in trecere cand mergeam spre Thassos si ne-a ramas la inima acel loc, ni s-a parut foarte frumos.

ce sa spun, asta cu magazinele am patit-o si eu in Corfu anul trecut cand efectiv de fiecare data cand vroiam sa merg sa cumpar ceva gaseam inchis la magazine in timpul saptamanii ma refer si nu intelegeam de ce, sa tot traiesti asa nen cu un astfel d eprogram zau asa...

dar chiar este greu de crezut ca nu exista viata de noapte in Kavala, trebbuie sa fie pe undeva ceva taverne cu muzica unde sa poti sta pana mai tarziu mi se pare imposibil la greci sa nu gasesti asa ceva.

Carmen Ion CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
    [18.08.16 14:49:47]

@RalucaRaluca - Surprinzatoare pentru mine perceptia pe care ai avut-o asupra Kavalei. E un oras foarte frumos, dar nu e statiune, si prin urmare se comporta ca orice oras grecesc: la pranz totul se inchide pentru siesta dar magazinele, barurile si restaurantele se deschid dupa ora 7 seara si tin deschis pana la plecarea ultimului client. In port sunt taverne cu muzica greceasca live, nu inteleg cum nu le-ati gasit. Cum nu e statiune ,,nu-i de mirare ca nu au activitati de entertainment la hotel - i-ar deranja pe localnici.

Inteleg ca nu ati vizitat partea veche a orasului si n-ati vazut apeductul si nici n-ati facut excursii in imprejurimi. Pentru genul de distractie la care v-ati asteptat ar fi trebuit sa alegeti o statiune (poate in Thassos, de pilda), unde ati fi obtinut si un pret mult mai bun.

flaviana77
    [18.08.16 14:57:00]

@Carmen Ion -

asa doamna Carmen chiar ma gandeam acum pentru ca atunci cand am fost eu era spre amiaza si incepeau sa se deschida magazinele, cum se poate sa nu existe viata de noapre in Kavala?

nu ca as fi o impatimita a acestui gen de distractie dar o taverna cu muzica live seara si cu o mancare specifica greceasca mi se pare imposibil sa nu gasesti in Kavala chiar la ore mai tarzii.

poate dvs stiti mai bine ca ati vizitat pe indelete orasul eu cu sotul doar in trecere am fost dar ne-a placut foarte foarte mult si deseori vorbim despre Kavala si nu am avut vreme sa vizitam tot orasul ca eram in trecere noi fiind in thassos in vacanta depindeam de feribot dar putinul care am apucat sa il vedem efectiv ne-a fascinat pe amandoi.

chiar spune sotul meu daca nu ar fi situatia economica dificila, acolo i-ar place sa traiasca in Kavala.

sa stiti ca m-am linistit caci este pe lista unor posibile locatii unde ne-ar place sa mergem si sa stam macar vreo 3 zile.

mondo_76
    [18.08.16 15:08:45]

Kavala e un oras superb! Pacat ca nu l-ati descoperit. Mancare F buna, taverne frumoase, orasul vechi impresionant, toate sub apeductul Kamares. Thassos in apropiere, marele sit arheologic de la Amfipolis in vecinatate, plaje la ambele iesiri din oras.

Carmen Ion CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
    [18.08.16 15:33:19]

@flaviana77 - Noua ne-a placut enorm Kavala si in septembrie vom reveni, dar pentru o singura noapte, din pacate.

calatorul
    [22.08.16 21:17:51]

Multumim pentru informatiile oferite si impresiile impartasite, iar pentru data viitoare, alegeri inspirate si vacante frumoase!

calatorul, Carmen Ion, flaviana77, mondo_76
    Alte impresii din această RUBRICĂLucy Hotel: