ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.08.2016

Foarte nemulțumit
Sub orice critică

încărcat de pe telefon!

Casablanca lasa de dorit

Am ajuns la Hotel Casablanca in jurul orei 12. Am fost informati ca la acest hotel se intra cu cina, nu cu pranzul. Camera am primit-o la ora doua, la parter. Un apartament pt. doi adulti si doi copii.

Am fost socata de mizeria si mirosul din camera, de specificat ca toate camerele de la parter au usile sparte si sunt infecte. A doua zi ne-au schimbat camera si ne-am mutat la etaj. 3. Aici alta viata. Un apartament curat si frumos, cu doua bai. Deci de evitat parterul.

Mancarea foarte buna si variata, dar politie ca aici nu am mai intalnit. La usa era o persoana care de fiecare data te intreba la ce camera stai. Mese nu erau suficiente pt. toata lumea, trebuia sa astepti pana se eliberau. Curatenia la restaurant si la piscina lasa de dorit.

Piscina, cred ca in 10 zile s-a curatat o singura data. Sezlonguri si umbrele rupte aruncate peste tot.

Curatenia in camera nu am ce sa reprosej, se facea zilnic cu schimbat prosoape si lenjerie la 3 zile. Saltele si perne noi.

Daca managerul si-ar da mai mult interes pt. curatenia interioara si exterioara a acestui hotel l-ai putea cota la 4*. Multa bafta!

Trimis de Orestia in 16.08.16 09:21:11
Validat / Publicat: 16.08.16 10:32:07
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 2106 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Orestia); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[16.08.16 10:31:46]

@Orestia: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

----

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 46&ridAnt=72125

jimy
[16.08.16 19:30:12]

@Orestia - hotelul este de 4 stele adevarate. Iar la pretul asta, in august 10 nopti un apt si cu doi copii marisori, mai ales cel de 12 ani, este un pret mai mult decat ok. La noi un copil de 12 ani este deja adult.

La Mamaia, hotel Savoy de 4 stele, care merita 2 stele, iar piscina este mult mai nasoala10 nopti te-ar fi costat un apt vreo 3000 E.

Si totusi vad ca lumea este multumita si arunca cu mult mai multi bani pe conditii mult mai proaste

[16.08.16 19:31:58]

@jimy Dacă aţi fost cazaţi acolo: Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

[17.08.16 08:25:03]

@webmasterX: Pretul a fost foarte bun, dar asta nu inseamna ca trebuie sa stau in una din cele mai proaste camere ale hotelului, sa ma balacesc in piscina plina de servetele, paiuri etc.

La masa, decat sa faci politie si sa ma intrebi in ce camera stau mai ai bine ai atentiona copiii si persoanele care se spala in mancare si isi ling degetele. Am vazut multe persoane carora le cadea ceva jos, il luau si il puneau la loc in tava. Daca hotelul este de 4* ofera-mi conditii de 4*.

Eu am ales acest hotel in baza notelor de pe acest site. Dar nu stiu daca aceste persoane au mai fost si la alte hoteluri de 4* din Bulgaria.

Sunt de acord ca in Romania ma costa mai mult, dar eu am cumparat biletele din ianuarie la pretul dat. Presupun ca au si un profit.

Ca sa inchei este un hotel bun la mancare, camerele sunt foarte mari si frumoase, cu exceptia celei de la parter. Dar trebuie ingrijit mai mult, atat la exterior cat si la interior.

[17.08.16 23:30:34]

@jimy: Draga, jimy nu stiu daca lucrezi sau nu pt. acest hotel, dar ar trebui sa intri la hotelurile de 4*, vecine cu acest hotel. Aceste hoteluri sunt intradevar de 4*. Stiu ca deranjeaza nota data si ceea ce am spus, dar totul este real, iar bunul simt si faptul ca mi s-a schimbat camera dupa o zi m-a facut sa nu afisez si fotografii.

Sper ca tot ce am spus sa fie constructiv pe viitor si acest hotel sa fie cel mai bun din Bulgaria. Mult succes!

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[18.08.16 00:00:36]

@Orestia -

Poate să se preocupe cât vrea el, că oricum niciodată un aparthotel nu se va ridica la nivelul unui hotel cu acelaşi număr de stele.

De acord, dar ai avut şi curiozitatea de a/te întreba cât te-ar fi costat un sejur la acestea în configuraţia familiei tale? Îţi spun eu: la Miramar plăteai pentru zece nopţi aproximativ 2500 de euro pentru a te caza cu doi copii în cameră dublă superioară (NU apartament), al doilea copil plătind 50% din preţul de adult.

Puţin realism în comparaţiile pe care le faci ar fi binevenit.

Ai notat plaja cu doar 25%=foarte nemulţumit fără a detalia. Ce anume te-a nemulţumit atât de mult? Eu am stat alături la Miramar şi am fost absolut încântată de plajă.

[18.08.16 13:19:53]

@nicole33: Daca ai stat la Miramar de ce discuti de Casablanca?

Plaja a primit punctaj mic deoarece este departe de hotel si nu are bar. Iar cu privire la bani, sa nu mai exageram. Nu discutam de 2500-3000E un sejur in Obzor, nu este Dubai.

Anul trecut am stat la Hotel Sunrise, ap. 2 camere, masina de spalat, all inclus la sfarsitul lunii august in jur de 900E.

Cand primesti o camera de 2* si receptionera te intreaba de ce vrei sa o schimbi, deoarece este un apartament de lux. Ce nota vrei sa-i dau?

Am ajuns la hotel si sotul, dupa 6 ore de condus a cerut o bere la barul de langa receptie. I-a pus berea si cand a vazut ca nu are bratata i-a luat berea. Cu toate ca a vazut ca este strain si i-a spus domnisoarei ca urmeaza sa ne cazam. Oare cu copiii ar fi procedat la fel? Unde sunt 4*? Mai vrei realism?

Hai sa incheiem aceasta discutie...

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[18.08.16 22:57:31]

@Orestia -

Hai sa incheiem aceasta discutie...

Sigur, dar numai după ce voi clarifica unele aspecte, din respect pentru cei interesaţi de această destinaţie.

Plaja a primit punctaj mic deoarece este departe de hotel si nu are bar.

Un argument copleşitor, recunosc. Înainte de a alege un hotel eu mă uit şi pe hartă să văd unde este poziţionat, citesc şi conceptul să văd câte baruri are şi unde se află acestea şi abia apoi scot banii şi plătesc.

Pentru cei care încă nu au vizitat Obzorul, credeţi-mă, plaja este perfectă, iar pentru a evita dezamăgirile de genul celor de mai sus este preferabilă alegerea unui hotel aflat chiar pe plajă.

Anul trecut am stat la Hotel Sunrise,

Interesant. Distanţa până la plajă de la Sunrise este de două ori mai mare decât distanţa de la Casablanca la plajă, dar acolo se pare că nu te-a deranjat, chiar dacă ai mers aproximativ trei sute de metri în plin soare.

Iar cu privire la bani, sa nu mai exageram.

Nu exagerez deloc. Încercam să-ţi explic că pretenţiile costă... şi nu puţin.

Un sejur în Dubai în luna august poate fi mai ieftin ca unul în Obzor, dar şi acolo plajele pot fi destul de departe de hotel de trebuie să iei taxiul până la plajă, iar barul oricum nu ţi-ar folosi prea mult, vânzarea alcoolului (inclusiv a banalei beri) fiind interzisă.

[18.08.16 23:00:24]

@Orestia -

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

jimy
[19.08.16 17:49:30]

@nicole33 - foarte scurt, correct si la obiect. Felicitari pt argumente, ai f mare dreptate, asta am spus si eu.

jimy, Orestia
Alte impresii din această RUBRICĂCasablanca Aparthotel: