ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.08.2016
DIN: Pitesti
ÎNSCRIS: 06.05.12
JUN-2016

Kamelya K Club 2016... perfect pentru familia mea!

Salut dragilor,

In sfarsit dupa lupte seculare care au durat cca. doua luni, reușesc să intru pe contul meu și să postez câteva impresii din primul sejur în Antalya, la hotel Kamelya K Club!

În data de 25.06.2016, am plecat cu o cursă charter din Otopeni spre Antalya, zborul fiind foarte scurt ca durata, iar după o ora si 10 minute am aterizat in Antalya.

De la aeroport am fost preluati de un autocar si transportati până la hotel în Side, stațiune aflată la 70 -80 km de Antalya.

După ce am ajuns la destinație, formalitățile de cazare au fost făcute foarte repede la recepția de la hotel Fulya și am primit o cameră spațioasă, la parter într-una din vilele complexului Kamelya.

Imediat după cazare, schimbat în ținuta de plaja și fuga spre mare... chiar dacă nu cunoșteam amplasamentul zonei, însă nu a fost foarte greu de găsit plaja, având în vedere indicatoarele existente.

Ce pot să vă spun decât că plaja este perfectă pentru familiile cu copii, intrarea în apă este lină, pe plajă sunt trei beach baruri, șezlonguri cât cuprinde, liniște, în apă două pontoane plutitoare pe care poți face plajă și la care poți ajunge f. ușor, deci... super bine.

Complexul Kamelya are un număr de 6 piscine mari, cinci tobogane pentru copiii și piscine pentru copii. Cum unul dintre criteriile mele, folosit la alegerea destinației de vacanță îl constituie piscinele pot să spun că nota este 10 plus la Kamelya, în special pentru piscina ”Relax Pool”, care inițial habar nu aveam ce înseamnă însă am aflat după ce m-am așezat pe șezlong și imediat pluteam în lumea viselor... la această piscină, muzica era ca și inexistentă, nu nebunie ca la celelalte, fără piscină pentru copii, fără sărituri și penibilități în apă... într-un cuvânt relaxare totală.

Despre masă pot menționa doar că a fost la nivelul așteptărilor, am preferat specialitățile locale, înghețata perfectă, de asemenea gozlemele făcute de două bătrânele, au fost binevinte între mese.

Dacă nu vreți să mergeți la masă și sunteți la plaja sau piscine, no problem, snack-barurile cu hamburger, chesburger etc. vă pot potoli foamea.

Pentru cumpărături am mers în oraș, pe jos, la ieșirea din hotel faceți dreapta, mergeți 150 m și coborâți o pantă după care sunt magazinele turcești... Găsiți și bancomat Garanti Bank în caz că râmâneți fără bani...

De asemenea, vă recomand să vă plimbați pe faleza complexului, îngrijită, curată, aranjată și perfectă pentru o plimbare de seară.

Despre animație... a fost buna... însă parcă la Duni, era mai atractivă și plină de energie. Discoteci în fiecare seară, fie pe faleza sau plajă dar și la hotel Selin.

Vă recomand cu încredere complexul hotelier Kamelya, cu siguranță eu voi mai reveni aici... nu vreau să aud de petele de rugină sau de pe mobilă de dimensiuni apocaliptice de ccca 0,001 mm, de care unii țin cont în aprecierea vacanței lor!!!

Trimis de george777 in 15.08.16 11:15:25
Validat / Publicat: 15.08.16 12:15:18
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Batihan-Kusadasi

VIZUALIZĂRI: 2042 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (george777); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P06 plaja
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

• Alte impresii din această RUBRICĂKamelya Aishen K Club (ex Holiday Village) [Evrenseki]: