ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.03.2010
ÎNSCRIS: 25.02.10
FEB-2010

Super

Am ajuns aici prima data in decembrie anul trecut, si am mai venit aici si in februarie (de fiecare data vineri, sambata si duminica).

Camerele sunt relativ ok. Este foarte curat, asternuturi curate si era si un miros foarte frumos in camera. Dupa parerea mea a fost bine in camera a fost cald (eu fiind mai friguroasa) dar dupa parerea altora din grup a fost cam cald (dar ei au dat pe 3 caloriferul si a fost ok).

Apa calda tot timpul la dus.

Camerele de pe o parte sunt cu balcon, cele de pe sapte doar cu geam (problema pentru fumatori).

La televizor se prind putine posturi (cele importante romanesti si cateva de desene animate).

De fiecare data am luat si mancare de la ei (trebuia sa fim minim 10 camere ca sa ni se asigure mancare). Mancarea fosrt buna si multa. Cantitatea au hotarat-o ei, felurile le-am ales si noi din ceea ce ne-a propus cea de acolo.

Bautura am dus-o noi. Ei cresc animale, din cate am inteles au si stana si foarte multe produse puse la masa sunt din productie propie.

Fiind grup am fost intrebati daca vrem lautari seara - pretul pe camera crestea foarte putin asa ca noi am ales.

Distractia a fost maxima. De abia astept sa mai mergem aici (probabil ca luna viitoare).

Trimis de iclaudiaisabela in 01.03.10 15:29:27

VIZUALIZĂRI: 2510 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (iclaudiaisabela); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 ce se vede de la intrare

pepsi70ro
[01.03.10 17:38:23]

Si totul la superlativ? Macar ceva cat de mic de reprosat... Doar traim in Romania... inseamna ca acolo, turismul intr-adevar este asa cu ar trebui sa fie.

[01.03.10 18:01:47]

Eu personal nu am avut ce reprosa. Mai ales ca dupa 2 luni dupa ce am fost prima data ne-am dus iar si mai vrem sa mai mergem.

Sunt sigura ca daca mergeam doar noi 2 ne-am fi plictisit ca e prea multa liniste si probabil as fi "vanat" neregurile. Fiind multi (si de diferite varste intre 10 si 50 ani) ne-am distrat si nu am avut timp sa observ neregului.

De obicei ce nu mi-a placut am spus pe acest site.

Data viitoare cand ne mai ducem o sa incerc sa fiu atenta si sa observ neregulile....daca sunt.

Andox
[01.03.10 18:09:55]

@iclaudiaisabela poti sa ne spui si niste preturi la cazare si mancare ?

[02.03.10 08:40:56]

Acum in februarie am dat de camera dubla 420 RON - cazare + masa de seara: vineri si sambata, mic dejun: sambata si duminica, pranz sambata + lautarii.

Toate bauturile le-am dus noi.

Andox
[02.03.10 09:01:20]

Multumesc pentru informatii, este un pret bun parerea mea, pana la urma e un fel de allinclusive fara bauturi.

ghitoca001
[02.03.10 13:35:02]

@iclaudiaisabela baia cum era? foecare camera are baie proprie? Daca aleg o locatie de cazare sunt innebunita sa stiu cum este baia... daca baia e ok, aunci foarte posibil sa raman in acel loc, dar daca baia este murdara, camera poate fi poleita cu aur ca tot nu as ramane...din review-ul tau reiese ca avea dus.. ai si ceva poze?

Multumesc frumos!

[02.03.10 13:43:18]

Fiecare camera are baie cu dus. Nu este o baie spatioasa, dar e curata.

In camera nu am facut poze. Am ceva poze dar doar la exterior si restaurantul. Cand ajung acasa daca am timp le pun.

Valentina69
[02.03.10 15:08:21]

Unde se afla pensiunea? la strada principala sau pe vreo strada mai in spate, ma intereseaza daca e liniste si cam ce poti face in zona?

[02.03.10 16:00:54]

E prin spate. Am gasit locatia destul de greu. GPS-ul nu prea ne-a ajutat. Zona mi s-a spus ca se numeste Zamora (daca tin bine minte) .

In fata e un teren neconstruit care cand am fost noi era acoerit de zapada, dupa o apa, calea ferata, case si DN-ul. In stanga si in dreapta cladiri sunt la departare. De la drumul principal cam 10 min cu masina. E liniste si peisajul din fata superb. In spate un corp de cladire de 1 etaj tot al lor si dupa imediat incepe delalul si putin mai in spate muntele.

Valentina69
[02.03.10 16:07:40]

Oh dupa cum zici chiar e frumos, merita notat si avut in vedere, multumesc.

ghitoca001, iclaudiaisabela, Valentina69
Alte impresii din această RUBRICĂVila Doi Ponei [Poiana Țapului]: