ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.08.2016
ÎNSCRIS: 11.08.09
AUG-2016
4 AD. + 2 COPII

Apartament de închiriat Telecabina din Busteni

Am cautat acest gen de cazare pentru ca am fost insotiti de niste prieteni, care aveau un copil mic si aveau nevoie de acces la o bucatarie minim utilata.

Ne-am fi descurcat si cu un apartament de 2 camere, dar nu l-am gasit disponibil decat pe acesta, cu 3 camere.

Adresa exacta a apartamentului este str. Telecabinei nr. 52, etaj 3, apartament 10. Este situat (logic!) pe strada care duce la telecabina, fiind pozitionat la circa 100-200 metri de cladirea acesteia.

Este pozitionat la ultimul etaj al unui bloc de 3 etaje. Este spatios, decomandat si are 3 camere, toate dormitoare.

Dormitorul 1: are vedere spre strada si este compus dintr-un pat dublu, sifonier si TV LCD montat in perete. Este singurul dormitor care are si un mic balcon. Util balconul, chiar cu un mic calorifer instalat acolo, cu un scaun si o masuta pentru citit, inchis in termopan.

Dormitorul 2: are o canapea extensibila spatioasa, in care pot dormi 2 adulti si un copil mic. Mai are o masuta cu 2 fotolii si un TV. Nu-mi amintesc sa fi vazut aici vreun dulap de haine. Aceasta camera ar putea fi folosita si ca living, daca strangi canapeaua.

Dormitorul 3: are un pat dublu mare, in care incap 2 adulti+1 copil mic, sifonier, 2 fotolii si o masuta din ratan, TV LCD montat in perete, 2 noptiere cu veioze. Aici mai gasesti si o masa extensibila, foarte utila in cazul in care vreti sa stati cu totii adunati la masa.

La intrare, pe hol, este montat un cuier si tot pe hol este si frigiderul.

Bucataria este destul de mica, ingusta si lunga. Masa este ingenios conceputa si montata lipita de perete, cu scaunele unul langa altul. In afara de cele 4 (parca!) scaune din bucatarie, mai sunt cateva scauna pliante “imprastiate” prin camere. Ai la dispozitie: aragaz si cuptor, cuptor microunde, vesela de tot felul si un minim de condimente.

Incalzirea si apa calda se fac prin centrala pe gaze montata in bucatarie.

Baia este spatioasa, cu cabina de dus si masina de spalat; utila pentru sejururi mai lungi.

Ne-am bucurat ca am gasit conditii ca la hotel/pensiune: curatenie, asternuturi impecabile, prosoape curate, consumabile la baie.

Comunicarea cu proprietarii a decurs fluent, oameni au raspuns prompt oricarei solicitari. Chiar daca a fost vorba de o singura noapte de cazare, au solicitat un avans, pentru a avea siguranta ca nu ne razgandim.

Loco, am tinut legatura cu doamna care asigura curatenia la apartament. Am informat-o la ce ora sosim si la ce ora plecam si a venit pentru a ne preda/prelua apartamentul.

-Telecabina situata la 100-200 m de bloc

-Magazin alimentar situat la parterul blocului (aprovizionat destul de bine, chiar si cu legume+fructe)

-Parculet aproape de bloc (cca 200-300 m)

Ar fi si niste minusuri, deci nu le-as cataloga neaparat ca atare:

-Lipsa lift – pentru noi nu a fost o problema, dar poate reprezinta pentru altii

-O singura baie la 3 familii (in cazul in care se ocupa la maxim capacitatea apartamentului)

-Pretul cam mare, in cazul in care nu se ocupa apartamentul la capacitate maxima (255 lei/noapte/tot apartamentul)

Contactele nu cred ca am voie sa le postez, asa ca le dau prin mesaj privat oricui doreste. Nu au vreun site de prezentare, apar doar pe un site de rezervari.

Trimis de Chloe in 12.08.16 16:51:31
Validat / Publicat: 12.08.16 20:56:25
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BUȘTENI.

VIZUALIZĂRI: 1127 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P01 bucataria

Floryn81 CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[12.08.16 21:05:29]

@Chloe - Această recomandare ne-ar putea fi utilă nouă în cazul în care vom dori să venim la munte însoțiți de alți prieteni. Pentru cei care au copii nu prea mari (încă ne încadrăm și noi aici) este foarte utilă o bucătărioară cu un minim de utilare. Plus că spațiul este mai mare și copiii se pot zbengui mai puțin îngrădiți decât într-o cameră de hotel.

Felicitări pentru articol, dacă vom mai găsi alți doritori printre prietenii noștri o să te contactăm pentru datele de contact prin mesaj privat!

• Alte impresii din această RUBRICĂApartamente in regim hotelier: