Unde mâncăm în zona Turda?

11.08.2016
JUL-2016

Restaurant-pizzerie Alegria Centrale

Pizzeria Alegria Centrale

Urmare de aici

Dupa veselia si ieftineala de la Total Grill , a doua zi de sedere in Turda la hotel Potaissa (vezi impresii) am decis ca e timpul sa mancam ceva mai serios, asa ca ne-am oprit la aceasta terasa situata chiar in centrul istoric la cca 200 de m de hotel.

O locatie curata, placuta ochiului, dotata cu LCD-uri setate pe un post muzical, fapt ce confera o atmosfera calda si primitoare.

Mancarea este gustoasa si portiile indestulatoare, preturile nu sunt mici, dar accesibile.

Personalul e insa insuficient pentru capacitatea terasei, altfel nu se explica de ce timpul de asteptare pana la onorarea comenzii este de peste o ora, desi terasa nu era plina, iar situatia s-a repetat la pranz si la cina, si chelneritele au fost diferite.

Deci e o problema de management.

Altfel e un loc placut, unde ne-am intoarce cu placere. In loc de concluzie, ce e bun nu e ieftin, iar ce e ieftin...

Impresii încărcate de viki68r in 11.08.2016 19:16:25

Validat / Publicat: 11.08.16 20:18:56

VIZUALIZĂRI: 2002

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (viki68r); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 3 voturi) nota2