ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.02.2010
ÎNSCRIS: 13.07.08
SEP-2009

ARTICOL ARHIVAT

Pentru iubitorii de natura, fara ifose si manelisti

Hotelul- pensiunea este curata, ai tot ce iti trebuie. Toate camerele au vedere la mare si munte.

Plaja este la 100 m, este drept se urca un deal (5 min)

Patronul Costas este foarte amabil. Insula este superba anul acesta merg tot la ei.

Eu am tratat cu patronul prin mail.

----------adaugat ulterior de autoare ------------------

Am sa fiu foarte critica,

capitolul defecte - camerele nu sunt foarte mari, nu au hota la bucatarie, piscina nu stiu cat de buna este pentru-ca nu am folosito si dealul pentru mine care am o ''greutate'' este greu de urcat mai ales cand vii de la plaja. Nu sunt distractii gen discoteca si uneori sunt albine

calitati

Camerele sunt curate, gazdele sunt foarte primitoare, au net la piscina si cand te duci Costas iti ofera tot timpul ceva (fara plata). Balconul are o priveliste mirifica. Este liniste oamenii care vin in acest hotel sunt civilizati si agreabili. Na au mic dejun dar ai cichineta dotata cu tot ce iti trebuie (si gasesti la magazine rosii gustoase, branza feta foarte buna, masline specifice iar in Panaghia au o patiserie cu multe bunatati-baclavalele sunt mai bune decat la Turci). Grecii iti zambesc tot timpul. Este intim nu este o ''industrie ''ca la Turci. Eu am negociat si i-am trimis mai devreme banii. Nu stiu cum este pe agentii poate este mai ieftin dar vezi sa nu fie pret persoana. Noi am mers cu masina noastra si am facut plaja in fiecare zi pe alta plaja. Insula este superba tot ce cititi despre ea este sub apreciat este greu de descris mai ales cand nu te pricepi ca mine. Nu este comerciala... este autentica inca. Plaja cea mai buna de pe insula este cea din zona hotelului. La taverne masa 10-15euro persoana-au mancare foarte buna. In Panaghia sat aveti miel sau ied la rotisor. Fructe de mare la Fedra. Iar cand plecati nu va incurcati cu suveniruri, mai practic ulei de masline, masline, miere de albine, condimente toate foarte bune. Hotelul arata ca pe site, (au mai multe caladiri si tipuri de camere) atentie la marime par un pic mai mari dar luati ca referinta dala de gresie care are o marime ca si la noi. Sunt si alte pensiuni vecine care mi-au placut - athina, lyberti dar emeral are cea mai frumoasa panorama.

Noi mergem pe 21 iunie si stam pana pe 1 iulie - daca veniti si nu am spus adevarul va platesc sejurul!!!

Trimis de maria12 in 28.02.10 19:01:33
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 8710 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (maria12); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

georgiana [28.02.10 19:26:22] »

Deci,40 de euro pe noapte?

Cu mic dejun?

Sau avea chicineta?

limac [28.02.10 19:44:24] »

Cred ca daca e studio, e cu chicineta. Anul asta pt. Skala Potamia am intrebat pe mail proprietarul grec pt. vila Nefeli si tot 40 Eur pe noapte mi-a dat pretul, dar la agentiile romanesti aceea vila e cu 27 Eur pentru perioada in care merg eu.

pepsi70ro [28.02.10 19:47:39] »

Maria, sunt convins ca ne poti oferi mult mai multe amanunte despre hotel, conditii de cazare, masa, ospitalitate, etc, etc...

dannek [28.02.10 20:04:37] »

Pe site pare frumos dar oare la ei functioneaza zicala "afara-i vopsit gardul si innauntru este leopardul"

Din cite stiu si ei fac fotografii artistice ca sa incinte ochiul dar nu ii intrec pe cei de la noi!

pe criza asta din grecia poate mai scad preturile!

Admin [28.02.10 20:15:27] »

nivelul insuficient de detalii nu califica review-ul pentru 'premiul' celor 1000pma acordate standard.

maria12, poate gasesti odata timpul si dposizitia a ne povesti mai multe despre cum v-ati simti acolo...

maria12 [28.02.10 22:09:48] »

Am sa fiu foarte critica,

capitolul defecte - camerele nu sunt foarte mari, [...] - contintul ecoului a fost inserat de webmaster in review-ul initial.

maria12 [28.02.10 22:20:13] »

Da , uite am mai scris nu am luat premiu nici la scoala dar vreau sa vin si la intalnirea de la anul. locul acesta este foarte frumos pentru cei 1% din romani (evidentiati de domnul presedinte ...pretenii stiu de ce)

Admin [28.02.10 22:51:01] »

asa DA, cu multumiri pentru detalii, o sa le mut in interiorul review-ului si voi restitui cele 1000PMA, sunt binemeritate! Tot cei-i posibil sa nu ramana singure pe-acolo... (se mai pot aduna puncte si din voturile cititorilor).

Si, desigur, te-asteptam si la urmatoarea Intalnire.

sniga [01.03.10 10:00:23] »

Buna!Ce numar ai avut la camera?Merg si eu in iunie si ne-a spus la agentie ca avem camera la piscina.Imi place poza cu privelistea din balcon.Multumesc,o zi buna!

maria12 [01.03.10 10:08:38] »

Buna

la piscina este barul, eu am stat in Emerald 2, dar cred ca majoritatea au o vedere superba.

Costas Chrissafis

HOTEL EMERALD

SKALA PANAGIAS

640 04 THASSOS GREECE

MOBILE: 0030-6972198028

WEBSITE: WWW.EMERALD-HOTEL.COM

vorbeste cu patronul stie engleza bine si este foarte amabil

sniga [01.03.10 10:12:54] »

Multumesc mult,noi mergem cu agentie si avem cazare in corpul de langa piscina,cel cu camere multe.Ni s-a spus ca agentia are camere la atajul 1 si doi,deci toate camerele au vedere frumoasa.Imi place f. mult locatia.De aceea am ales-o,dar cand mai vine cineva ca tine si confirma ca am facut o alegere buna,ma bucur f. mult.

sbacau [02.03.10 11:08:58] »

maria, daca nu te deranjeaza, am sa postez si eu ceva foto la acest hotel; sper sa fie de folos

maria12 [02.03.10 11:17:04] »

Multumesc - eu nu prea am facut poze cu Hotelul poate ne vedem in IUNIE

sniga [03.03.10 10:09:47] »

sbacau, te rog mult sa-mi spui din ce camere sant facute pozele... mergem trei cupluri si fiecare ne dorim priveliste frumoasa. Sant curioasa de numarul camerelor, caci ne putem orienta in asa fel incat sa ne dam seama dupa numar, unde sant pozitionate ale noastre. Multumesc mult!

maria12 [03.03.10 10:19:53] »

Cred ca toate camerele au vedere catre mare poate 5 camere au vedere partiala.Daca sunt la etaj cred ca toate au vedere la mare

sbacau [04.03.10 15:14:01] »

sniga, maria are dreptate; camerele au vedere catre mare cam toate... unele mai lateral; se intra prin spate, printr-o gradina; daca poti, alege la ultimul etaj pentru priveliste; daca nu, la primul cu iesire pe veranda enorma, si de acolo se vede bine marea; oricumj, hotelul este la inaltime, veti avea de mers pe jos putin (urcus) dar peisajul merita.

E frumos si faptul ca poti sta la piscina (in) cu un pahar de... ceva si sa te uiti catre mare, in departare... E printre cele mai bune pentru categoria sa din Thassos.

si cere la receptie camere cat mai pe mijlocul hotelului, acolo sigur nu poti avea alta vedere decat spre mare

mirceap [09.03.10 11:12:53] »

as vrea sa merg si eu anul acesta in Thassos. Poti sa-mi recomanzi o plaja faina (nu merg cu masina ci cu avionul) si o vila. Eventual daca stii cum as putea ajunge din salonic in thassos?

maria12 [09.03.10 11:44:35] »

Thassos nu are propriul aeroport, dar puteti ateriza pe aeroportul Megas Alexandros, care se afla la o distanta de 30km inspre E fata de orasul Kavala. Nu va dura mai mult de o ora pentru a ajunge de pe aeroport in Thassos. De asemenea, puteti ateriza pe aeroportul Makedonia din Salonic.

Practic trebuie sa ajungi in Kavala sau Keramoti. Pe insula sau in Kavala poti inchiria o masina.

Cea mai buna plaja pe care o cunosc este GOLDEN Beach - pentru a fi aproape trebuie sa stai in Skala Panaghia sau Skala Potamia apoi plaja Aliki sau Paradis Beach.

Eu am stat in skala Panaghia deci iti pot recomanda doar ce am vazut eu Emerald (mic hotel), liberty sau Athina. La Athina au fost colegii mei trei ani la rand si au fost multumiti- este aproape de plaja (5 min)

De ce nu mergi cu masina?

mirceap [09.03.10 14:44:16] »

Sunt din Oradea si vreau sa iau avionul din Bucuresti (blueair) pina la Salonic si de acolo cu ceva pina in Thassos. Nu stiu ce sa aleg din insula, sincer sa fiu oscilez intre Halkidiki si Thassos (cu inclinatie spre Thassos). Am incercat sa plec din Timisoara spre Rodos, Corfu sau Creta dar nu am legaturi bune nicin la plecare nici la intoarcere (prin Milano sau Pisa) asa ca a ramas Marea Egee. Ceva sfaturi sau ceva cazari mai bune daca stii? Daca s-ar putea unde nu sunt prea multi conationali, am experiente triste cu ei (in Barcelona am fost furat de catre romani).

oricum ramin dator pt. raspunsul imediat pe care mi l-ai trimis.

Andox CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA [09.03.10 15:51:53] »

Daca esti din Oradea vezi ca pentru Corfu sunt curse sambata cu Wizzair din Budapesta.

Biletul costa intre 160-240 euro de persoana in functie de perioada.

maria12 [09.03.10 15:53:18] »

In Thassos sunt multi romani dar din cei 1% care nu iubesc MANEAUA, uite o sa vorbesc cu un prieten grec sa vad cum ajungi din salonic in KAVALA. Thassos in GRECIA este un fel de 2MAI sau vama veche (din trecut) fata de Mamaia. Daca vrei relaxare, natura. Soare, munte, apa si liniste este perfect daca vrei ''distractie'' nu prea. Eu m-am indragostit de insula. Revin maine cu un raspuns dar eu merg cu masina si fac cam 10 ore.

limac [09.03.10 15:58:14] »

Maria12, eu merg in iunie cu masina in Thassos, pt. prima data, imi spui te rog ce traseu rutier folosesti pt. a ajunge din Bucuresti in Thassos in 10 ore? Ma tenteaza varianta scurta pe E85 iar apoi de la Haskovo prin vama recent deschisa Zlatograd-Thermes/Medousa. Multumesc.

blinq [18.03.10 10:11:30] »

maria spune-mi te rog ai depus banii direct in contul lui fara intermediari??

Pt k eu i-am trimis confirmarea platii marti p mail si ink nu am primit vreo veste d la el...

webmaster77 [18.03.10 10:47:35] »

@blinq, te rog sa incerci sa renunti la limbajul tip mIRC. nu cred ca e chiar atat de mare efortul de a scrie pe in loc de p, ca in loc de k si alte de-astea. merci!

maria12 [18.03.10 11:19:22] »

Buna

Este om serios, dar dureaza un pic confirmarea cam 5 zile, apoi in insula sunt probleme cu net-ul, daca nu iti raspunde suna-l stie bine engleza.

dannek [18.03.10 11:27:39] »

Ruse-Razgrad-Shumen- Sungurlare (DN73) -Kornobat (DN73) - Yambol - Elhovo-Topolovgrad-Svilengrad-Ormenio-urmariti Egnatia Odos - Keramoti- ferry.

Pe traseul acesta am fost eu anul trecut si nu am vazut nici un echipaj de politie nici la dus nici la intors char am mers cu 140 numai ca drumul nu este ca pe european are ceva denivelari dar nu gropi.

Daca dati traseul pe Viamichelin Ruse-Keramoti va baga pe la turci dar este acelasi pe care l-am scris mai sus pina la Elhovo de acolo face-ti la dreapta spre Topolovgrad-Svilengrad-Ormenio-urmariti Egnatia Odos - Keramoti- ferry.

Drum bun si concediu placut

maria12 [18.03.10 11:49:17] »

Buna Mircea

Am vorbit cu pretenii mei si de la Salonic la KAVALA sunt foarte multe autobuze care fac curse des. Nu stiu mai mult.

Paulsab [23.03.10 13:35:49] »

Pentru LIMAC

Cel mai bun traseu pentru Thassos este: Giurgiu - Ruse - Pleven - Sofia - Blagoevgrad - Kulata (frontiera) - Kavala - Keramoti - Thassos (Limenas) si de acolo mai departe pe insula. Eu am fost La Limenaria, in sud. Din Bucuresti pina in Limenaria am facut 11 ore, cu 3 opriri de aproximativ cite 20 minute. Drum bun!

nota webmaster: text postat initial ca review (??!) si mutat ulterior aici, ca ecou

limac [23.03.10 14:06:05] »

Multumesc, dannek si paulsab pentru trasee.

adaiulia [27.04.10 19:06:23] »

maria am si eu o intrebare... am vazut ca perioada sejurului a fost septembrie, ai cumva idee daca este mai rece la sfarsitul lunii septembrie si daca se poate face baie? ... ms. mult

maria12 [28.04.10 08:11:08] »

vremea este perfecta in septembrie la inceput pentru sfarsitul lui septembrie se poate sa nu mai fie asa de bine nu sunt cu mult mai jos decat noi. Anul trecut a fost o vreme proasta dar am inteles ca nu a fost asa de 80 de ani - apa este calda sigur sunt golfulete. Eu am avut de 1 pana pe 6 perfect iar de pe 6 pana pe 10 inorat.

webmasterXY* [28.04.10 08:17:13] »

@adaiulia ai aici un grafic cu temperaturile multianuale din zona. Poate iti este de folos.

Cristian_h* CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA [28.04.10 13:26:44] »

mai exact in 2008 dupa 20 septembrie in Halkidiki (destul de aproape de Thassos) vremea a fost rece persoanele mai friguroase nu puteau sa faca baie si a plouat des!

mirelab [28.04.10 13:51:00] »

@adaiulia, depinde cat de norocoasa esti... Acum doi ani septembrie a fost vreme fff frumoasa pana pe 18 apoi s-a stricat brusc si pentru perioada lunga... anul trecut a fost fff urat in septembrie... deci... loterie se numeste

Dar daca nu mergi exclusiv pentru plaja si esti iubitoare de natura, liniste si calatorie, eu zic ca merita mai ales ca preturile scad mult dupa ce incep copiii scoala, iar insula este mai linistita.

Vacante minunate si... noroc de vreme frumoasa !

dannek [28.04.10 14:33:14] »

Eu am fost anul trecut in Thassos de pe 1 septembrie pina pe 10 septembrie.

Asa merg in Grecia de vreo 5 ani pentru ca temperatura este mai acceptabila pentru mine, maxim 35 grade.

Apa este foarte calda, cu conditia sa nu ploua.

Dar anul trecut am avut parte de o zi in care a plouat si vreo 2-3 zile de cer innorat.

Apa nu s-a racit exagerat de mult dupa ziua ploiasa.

In acele zile am colindat insula asa ca nu te vei plictisi dar pentru ca exista si un dar vremea urita sa nu tina mai mult de 2 zile, ca dupa aceea te cam plictisesti dar te poti duce pe continent la Kavala.

Dar noi mergem in Grecia mai ales pentru balaceala si plaja.

Nici eu nu stiu anul aacesta in ce perioada voi merge pentru ca anul trecut vremea m-a cam pacalit.

adaiulia [29.04.10 21:57:57] »

multumesc mult pt. ajutor, sper sa am noroc desi nu mai ajung in thassos (merg in halkidiki)... din 24 septembrie...

Am fost in corfu acum 2 ani in octombrie si am avut parte de vreme superba iar excursiile au fost minunate... o vacanta placuta tuturor...

azalaiza [15.05.10 13:21:20] »

Am fost de 1 mai in Bulgaria si soseaua Shumen-Karnobat a fost sub orice critica, asa ca feriti-va de ea.

Intrebare: este cineva care pleaca in Thassos in jur de 21 iunie?

Noi mergem cu masina. Placam pe 19 cu oprire la Serres, a doua zi vizitam Kavala, mi-a recomandat un coleg sa o vizitez.

Plecam din Thassos inapoi sambata 26, ne oprim la Veliko Tarnovo despre care am citit multe lucruri interesante aici si ne intoarcem in tara duminica pe 27.

Ne vedem in Thassos?

maria12 [15.05.10 22:58:53] »

Buna

Si noi pelecam pe 19 dar ne oprim in Nikisiani si ajungem pe 21 in Thassos, noi ne intoarcem pe data de 1. iulie

Nu stiu inca traseul sotul meu se ocupa. Noi suntem cazati la Emerald la suite.

azalaiza [17.05.10 21:38:30] »

Buna, Maria!

Da-mi si mie amanunte despre Nikisiani, te rog.

Poate facem drumul impreuna pentru ca pana acum nu stim la ce hotel vom sta, dar saptamana asta ne hotaram.

Poti sa-mi spui si cate ceva despre Emerald, te rog?

maria12 [18.05.10 08:40:50] »

Buna

Nikisiani este un sat noi mergem in vizita la prieteni acolo. Despre Emerald am scris mai sus. Mie imi place Emerald dar pentru-ca suntem trei -am si o fetita de 17 ani am rezervat o suita. Nikisiani este la jumatate intre Seres si Kavala. Nikisiani nu este un sat turistic dar mie imi place mult.

azalaiza [18.05.10 22:41:45] »

Buna din nou!

Multumesc, Maria, pentru informatii! Noi nu avem copii asa ca mergem cam de capul nostru mai mereu, desi avem grija sa ne rezervam din timp un hotel convenabil, preferabil cu demipensiune, sau macar mic dejun, sa ne luam de-o grija, cum sa spune.

Si suntem "plimbareti" ne place sa vizitam imprejurimile, si pe jos, dar mai mult cu masina.

Tinem legatura.

GabiR [23.05.10 20:10:40] »

Maria toate informatiile mi se par f utile. A fost cineva la emerald incamera tripla? Copilul meu e mare si in concediu chiar nu vreau sa ma inghesui.

maria, spui ca sunt 100 m pana la plaja, dar pe harta se arata cateva stradute, par a fi 500 - 600 m. Nici pe site-ul hotelului nu sunt mai multe detalii in aceste sens. Am scris sa aflu daca mai au locuri la mijlocul lui iunie, inca nu am primit raspuns.

toate cele bune, Gabi

sbacau [24.05.10 10:03:22] »

Gabi, pana la plaja sunt mai mult de 100m; ei calculeaza distanta in linie dreapta...Ai si de urcat un pic; si nu te chinui sa obtii loc direct la hotel, nu o sa reusesti; hotelul...de fapt vila, are camerele vandute toate catre agentii, inclusiv din Romania. Eu am fost undeva catre inceputul lunii mai si era plina de turisti din Suedia si Germania.

GabiR [24.05.10 10:08:31] »

Multumesc, Maria, ma miram ca nu imi raspund... Fie-mea era incantata de piscina.

Vreau sa imi organizez individual pt ca 7 zile mi se pare cam putin, iar 14 este mult. Cerusem o cotatie pt 10 zile. Mai caut. Vacanta placuta!

Gabi

sbacau [24.05.10 10:25:59] »

cu placere... si nu-s Maria... nici macar in timpul liber... : -)) Nu cred ca ai sa gasesti 10 zile, agentiile au seriile facute si nu le "sparg" pentru nimic in lume! Incearca totusi pe siteuri de" afara", poate acolo ai sanse; la Romania sigur nu.

Si piscina cred ca este punctul forte ( pe langa o plantatie de maslini langa) al vilei! E superb sa stai cu fatza catre munte, sa vezi marea in acelasi timp, scufundat in apa si cu o bere in mana! Crede-ma, face toti banii! Numai sa nu te astepti la o piscina foarte mare, ca nu e cazul.

Bafta si spor la cautari!

sebi b.

GabiR [24.05.10 10:34:57] »

Scuze, Sebi... caut pareri de la mai multi forum-isti, sper ca nu te superi, ti-am ramas dator cu 1 miel... Vad eu ce reusesc individual...

Vacanta placuta! G

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA [24.05.10 10:49:41] »

Individual vei gasi la Korina si Eric's in Skala Potamia cu piscina.

Veste buna pentru tasosisti , am vorbit acum cu matusa si mama care se afla in Potos si e caldut 22-23* soare , senin si apa are 18-19 grade , te poti uda putin , vremea se arata in continuare buna si calda

maria12 [24.05.10 11:37:43] »

Scuze, am fost plecata. si eu am ales hotelul dupa piscina dar nu am folosit-o niciodata. Marea este superba. Camerele sunt curate dar mai mici decat par pe site. Eu am facut rezervari pe mail direct la ei... dar cei drept am platit in ianuarie - au probleme dese cu net-ul daca vorbesti engleza suna si cere cu COSTAS. De pe data de 21 iunie pana pe 1 iulie eu, sotul meu si Andra (17 ani) suntem la Emerald la suite.

Distanta nu este mare pana la plaja dar dealul este mai greu de urcat -merita privelistea de pe balcon.

GabiR [24.05.10 11:44:31] »

Multumesc, Maria, dragut ca mergeti in Iunie, dar sorry (pt mine) ca nu mergeti putin mai devreme. Ai scris in general niste recenzii dragute care par si obiective, incat mi-ar fi parut bine sa ne cunoastem.

Copilul meu (13 ani) vrea piscina.

Tinand cont ca ai si tu copil mare, v-ati simtit tare inghesuiti? Cam care e supr camerei triple?

Sa inteleg ca anul trecut a costat 40EUR/noapte camera tripla? Acum s-a mai scumpit

Multumesc mult!

Concediu placut!

maria12 [24.05.10 12:12:14] »

Buna -anul trecut am avut 3 camere am fost mai multi si mi-a dat camera tripla la acelasi pret, dar ti-am zis eu negociez din timp si ii trimit toti banii din timp, daca vrei confort au click aici sunt doua camere dar pretul este 70 euro. Mie mi-a placut mult aici pentru privelistea de pe balcon si patronii care sunt foarte draguti. iti recomand sa-i cumperi ochelari pt apa si labe. La turci si fata mea dorea la piscina dar acum vrea doar in mare. Noi plecam cu masina la plaja si mergeam pe alta plaja zilnic. Sa nu uiti de patiseria din Panaghia -vezi ca este langa terasa cu miel la protap. Mancarea noua ne-a placut la Fedra de la ei am cumparat si ulei de masline (au niste cutii 5l -am si acum fffff bun) Sa stii ca nu merita sa da-i atentie prea mare camerei ca nu prea ai sa stai in camera. Insula merita vizitata si poti urca si muntele daca vrei.

Catau [26.09.10 09:47:09] »

Buna Maria,

sti care este pretul la Hotel Emerald, pentru un apartament (suite), in perioada 25 august - 4 septembrie?

Sunt reduceri pentru early booking, pentru copil de 11 ani?

sbacau [27.09.10 12:01:58] »

@catau... avind in vedere ca ai scris pe 26.09 si ai intrebat de pret in perioada 25.08- 04.09, presupun ca te referi la anul 2011; inca nu au facut preturile pentru atunci. In mod normal, la early booking copilul ar trebui sa-ti intre gratuit, sa plateasca doar transportul, daca nu optezi pentru masina proprie.

Emil58 [15.08.12 11:03:52] »

Buna Dimineața tuturor, si la Mulți Ani Cu Sănătate la toți Sarbatoritii de azi. Am făcut si eu o rezervare direct la Studio Emerald prin mail si am fost ofertat cu 50 € Per camera pe o perioada de 10 zile începând cu data de 19-08 -2012. Se pare ca este destul de ok pentru 2 persoane adulte. trebuie sa dau un avans de 120€ direct in contul lui Costas, restul numai cash. Am ales acest studio in urma recenziilor de pe acest site care pare cel mai complex... Dar am si eu o mare nelamurire... Se poate PESCUI cât de cât aici??? Si dacă da, câteva ponturi. Multumesc anticipat, si sejur perfect pentru toată lumea!!! ,

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA [15.08.12 13:49:58] »

@Emil58: Poti sa pescuiesti unde vrei si cat vrei, in general in Grecia poti face cam orice (mai putin sa faci foc de gratar, vei fi arestat in scurt timp pentru asa ceva), daca nu deranjezi pe altcineva, iar de pescuit pescuiesc multi pe acolo, insa microbu' trebuie sa fie cam puternic ca sa faci asa ceva in concediu.

Unde vezi un ponton, prin port pe acolo, poti merge si da la peste cat vrei fara teama, fara limite. Daca ai scule mai bune, poti inchiria si o barca si pescui in larg.

Eu am stat si m-am uitat de multe ori la pescari, insa nu am vazut ca trage la greu si n-am vazut capturi deosebite si nici pesti mai mari de 3-400 de gr.

Emil58 [15.08.12 18:38:44] »

Multumesc mult pentru informații, dar știi cum este, Microbul este mare când vezi atâta apa, mai ales in Corfu am prins seara bucata frumoasa. Si in încheiere știi cum este când aștepta după Doamne care vor sa saia seara la shoping și Taverna, ai de așteptat DESTUL!!! deci sa speram la un concediu perfect", ", "!!! Speranta moare ultima!!!

orculad [08.02.13 10:21:34] »

Noi ajungem pe 23 iunie. Am platit 160 de euro/ pers/ sejur la o agentie. Ne vedem acolo!!! (Suntem 3 camere)

tobilica [19.02.14 13:43:26] »

Multumim pentru info.

Vrem si noi sa mergem la Emerald in vara aceasta cu un copil de 3 ani si suntem putin ingrijorati de camera.

Ar fi util sa postati toti cei care ati stat la Emerald numarul camerei si cladirea din care face parte.

Numai bine

16 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
adaiulia, azalaiza, blinq, Catau, dannek, Emil58, GabiR, georgiana, ionescunic, limac, maria12, mirceap, orculad, sbacau, tobilica, tudorgabriela*
Alte impresii din această RUBRICĂEmerald Hotel: