ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.08.2016
ÎNSCRIS: 07.04.10
AUG-2016

Minighid de supravietuire la Therme

1. Documenteaza-te inainte de a ajunge la Therme. Vei evita sa pierzi timp la case cu explicatii.

2. Daca nu ai mai fost la Therme evita sa ajungi in perioada vacantelor, sarbatorilor

3. Daca totusi ai ajuns aici, retine ca e mai liber pe seara si in cursul saptamanii

4. Daca e coada afara - e aglomeratie si inauntru si la tobogane

5. Daca esti insotit de cel putin 1 copil (3-16 ani) nu poti sa mergi cu el la zona The Palm

6. Daca nu poti sa-l lasi singur plateste doar pentru Galaxy

7. Daca esti doar 1 adult +1 copil plateste tariful redus (pachet special)

8. Daca ai platit pachet special cu reducere nu trece la The Palm vei pierde reducerea si vei plati si diferenta de la Galaxy la The Palm

9. Daca vrei sa mergi la The Palm si sa te relaxezi lasa copilul acasa si ia sotia/ prietena

10. Daca sunteti 2 adulti + 2 copii platiti tariful cu reducere la Galaxy (si nu mergeti la The Palm vezi pct. 9 si pct 8)

11 Daca sunteti 2 adulti + 1 copil platiti tarif special Galaxy si nu mergeti la The Palm (vezi 8 si 9)

12. Plateste cu cardul.

13. Ia cu tine strictul necesar

14. Daca poti, mananca acasa sau inainte cu putin timp de a ajunge la Therme. Vei economisi timpul in care stai la coada sa cumperi ceva, te vei putea bucura de tobogane, vei evita senzatia de rau dupa ce ai mancat si esti zguduit stanga dreapta de valuri sau tobogane

15. Datorita pct. 14 poti sa iei biletul de 3,5 ore

16. Datorita 14 si 15 nu mai trebuie sa iti cauti sezlong

17. Pentru ca nu ai sejlong poti sa te bucuri de apa si sa stai numai in apa

18. Daca nu e aglomeratie nu mai pierzi timp la asteptat la tobogane

19. Retine numarul bratarii - in caz de pierdere o sa platesti doar 200 lei in loc de 400 lei

20. Bratara de obicei nu se rupe - dar stai cu ochii pe ea! Verifica sa fie stransa si bine fixata catarama

21. Incearca sa nu consumi prea multe bauturi - in felul asta nu o sa ai nevoie la baie si sa astepti la coada la toalete (nu sunt decat 2 la Galaxy)

22. Respecta regulamentul!

22 Daca nu respecti nimic din ce e mai sus, du-te direct la Therme in vacanta in miezul zilei, stai la coada la bilete, plateste o gramada de bani, stai in aglomeratie, stai la coda la restaurant, la coada la toaleta, la coada la tobogane, treci haotic de la Galaxy la The Palm si la Elysium, plateste tarif suplimentar, consuma bratara pana nu mai ai bani pe ea, apoi pierde-o, plateste suprataxa, nu repecta regulamntul, fa-ti poze in piscina, cearta-te cu bodyguarzii, scapa-ti telefonul in apa, ocupa sezlonguri si restul... iar apoi scrie un review cum a fost la Therme!

Trimis de mugur007 in 10.08.16 15:35:52
Validat / Publicat: 10.08.16 16:19:45

VIZUALIZĂRI: 4335 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mugur007); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[10.08.16 16:18:55]

Articol bun, pe un subiect despre care se documentează, sunt convins, foarte mulţi

Va fi publicat însă FĂRĂ NOTE - autorul mai are 3 4 alte seturi de impresii din aceeaşi destinaţie (toate din 2016)

[10.08.16 16:37:14]

Sunt de acord cu cele spuse, sunt tot pentru adepta programului extra weekend, sarbatori, vacante si pentru sectiunile The Palm si Elysium.

Si intr-adevar stai ceva ca sa-ti iei de mancare si la fel de mult astepti si pana ti se prepara un cocktail.

In rest in schimb m-am simtit atat de bine, ca as mai merge, si cu prima ocazie cu care am sa ajung acolo (mai inspre toamna insa) vreau sa stau o zi intreaga.

Este interesant pe vreme rea sa stai in piscina si in rest sa fie frig.

Votat cu placere.

Anca.Monica
[10.08.16 20:39:39]

@mugur007: va scriu si aici, pentru ca am citit articolul si m-a amuzat. As zice ca e o fina ironie, chiar in titlu. E ceva ce ne caracterizează pe noi, romanii. Încercarea de a ne descurca, de a păcăli sistemul, astfel încât sa ne fie bine.

Îmi vine sa cred ca ai nevoie de studii de specialitate, ca sa supravietuiesti la Therme. ????. Eu zic si aici ca o locație care se respecta trebuie sa ofere condiții tuturor clienților, indiferent de zi, ora si zona vizitată.

Oricum, mi-a plăcut articolul Dvs si l-am votat. ????

mugur007AUTOR REVIEW
[10.08.16 20:45:20]

multumesc... mai cititii din ce am scris eu... viata e frumoasa... si merita... sa mai si radem... haz de necaz...

abancor CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[11.08.16 10:06:18]

20 bis. Nu e necesar să îi pui brățara copilului, evitînd astfel o grijă în plus. O poți lăsa în dulăpiorul unuia dintre părinți.

Noha
[11.08.16 17:58:29]

@mugur007 - Multumesc, acum chiar nu ma mai duc la Therme; -)

Anca.Monica, mishu, mugur007, Noha
Alte impresii din această RUBRICĂTherme Bucureşti - aquapark & welness [Baloteşti]:

• pagină generată în 0.049992084503174 sec