ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.08.2016
AUG-2016

Foarte nemulțumit
Sub orice critică
Sub orice critică

Un concediu de coşmar! Evitaţi acest hotel!

Salutare. Tocmai ce ne-am intors din cel mai dezastruos concediu din viata noastra.

Ne-am luat un sejur de 7 nopti la Hotel Nona. Am fost 2 familii cu cate 1 copil de familie: unul de 1 an si 2 luni si celalalt de aproape 3 ani.

Ajungem la hotel. Cautam loc de parcare prin zona, hotelul nu avea locurile lui. Am gasit destul de departe, in padure undeva. Aici un minus pentru hotel, a trebuie sa ne caram cu bagajele aproape 1 km.

In fine, ajungem la receptie, ne da camera la etajul 7 cu vedere la mare. Superba privelistea. Camera recent renovata, cu TV LED, patul stabil, nu scartia. Am avut si un pat pliant pentru copil, ceea ce a fost foarte bine.

Fiindu-ne foame dupa drum, am mers sa mancam, doar ca masa nu mai era la ora 15:00 cand am ajuns noi, pranzul se terminase la 14:30. Ne-au spus de la receptie ca putem manca la snack bar, care era la hotel Elitsa unde e si piscina. Am mers acolo, aveau pizza, cartofi prajiti, salata si inghetata. Inghetata era ok dar pizza si cartofii oribili. Stiu ca nu pot avea pretentii pentru un hotel de 3 stele dar macar un pic de gust putea sa aiba. In fine, am mancat bine fiindu-ne foame tare.

Dupa asta, am mers la plaja. Am prins sezlong pe ultimul rand, ce pretentii sa ai cand ajungi la plaja la ora 16. Pentru fiecare camera erau incluse 2 sezlonguri si o umbrela, ceea ce e super ok. Plaja foarte lata, nisipul fin.

Am intrat in mare, apa calda, plaja fara alge, insa tot Marea Neagra. Noi tocmai ce fusesem in Zakynthos in iunie si diferenta de culoare a apei a fost imensa. Trecem peste, stiam unde mergem.

S-a facut seara si am mers la masa. Erau multe feluri de mancare, doar ca nu aratau foarte bine, nu prea am avut ce sa alegem. Aveau orez, cartofi, pui, ciorbe, plus alte mancaruri cu sos. De asemenea, aveau mezelurile si branzeturile de dimineata. Plus fructe si prajituri. Am mancat orez cu pui insa nesatisfacator. Era destul de gretos, nu am putut manca mult. Noi am mai fost la All Inclusive insa nu am avut niciodata o mancare atat de proasta.

Seara am mers la plimbare prin statiune. Fiind o statiune linistita pentru familii cu copii, nu se auzea muzica, erau cateva tarabe si jocuri pentru copii, insa destul de slab. Ne-am plictisit tare.

A doua zi, ne trezim pe la 6:30 sa prindem sezlonguri. Primul rand era ocupat in totalitate, abia am gasit in capat pe randul 2. Toata lumea lasa prosoapele pe sezolnguri si veneau mai tarziu, asa ca si noi am facut la fel.

Micul dejun: foarte prost, la fel la si cina. Pur si simplu nu aveam ce sa alegem in afara de ou fiert si branza. Nu suntem pretentiosi dar oferta era slaba rau. Aveau niste mezeluri de ti se intorcea stmacul pe dos doar cand le vedeai. Trecem peste. Mergem la plaja, copiii stau in piscinuta, noi la inot si bronzat. Vine ora 12, plecam la masa si la somn. Dupa care din nou la plaja. Rutina zilnica.

Noi am ajuns sambata la hotel. Marti mergem si luam pranzul. La fel, mancare multa si proasta. Am mancat o ciorba de legume si orez cu pui, altceva nu am avut curaj. Mergem in camera la somn. Dorm 1 ora, dupa care ma trezesc cu o durere cumplita de stomac si stare de greata. Am mers la baie, diaree. Am inceput sa transpir si sa imi vina sa vomit. Am vomitat tot ce mancasem mai devreme, ma simteam in ultimul hal. Nici cand m-am imbatat nu am fost asa rau. Am bolit toata ziua si am stat intins in pat. Bine ca am reusit sa dorm. Am vorbit si cu prietenii nostri, si ei au patit-o. Si fetita lor de 1 an si 3 luni a vomitat. Au fost cu ea la spital, i-au zis ca are un virus luat din aer sau din apa. Mi s-a parut suspect sa zica de virus deoarece eu sunt sigur ca era de la mancare. Au patit-o mai multi si de la hotelul nostru si de la celelalte hoteluri si ca sa nu intre hotelurile in necazuri, au incercat sa musamalizeze totul. Si doamna de la receptie ne-a zis foarte sigura pe ea ca e un virus luat din aer. Baiatul nostru nu a mancat nimic si nu a patit nimic. Daca era virus, trebuia sa il ia si el presupun. In fine. Cert este ca dupa aceasta experienta nu am mai avut curaj sa mai mananc nimic de acolo. A doua zi ne-am facut bagajele si am plecat cu gandul sa nu mai mergem niciodata in Bulgaria la All Inclusive.

In concluzie, am dat 700 de euro pe niste servicii mizerabile. Aici ma refer in mod special la mancare. inca ceva: divertismentul pentru copii a lipsit total. Am luat prin agentie si le-am zis si lor sa scoata acest hotel din oferta deoarece sunt mari sanse sa faceti enterocolita.

Aviz amatorilor :)

Trimis de Seby84 in 09.08.16 23:33:25
Validat / Publicat: 10.08.16 00:05:30
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nessebar, Hotel Nessebar Mare Nisipurile de aur, Hotel Horizont

VIZUALIZĂRI: 2503 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Seby84); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[10.08.16 00:04:50]

@Seby84: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 48&ridAnt=71769

Noi tocmai ce fusesem in Zakynthos in iunie

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă).

NB: linkul SCRIE IMPRESII poate fi găsit şi în pagina 1 a saitului.

fanespoitorul
    [10.08.16 21:29:11]

@Seby84 - Cred ca de la piscina vi se trage. Daca apa din piscina nu este suficient clorinata/tratata iei toate bazaconiile pamantului. Gandestete numai la cute c... ruri nespalate intra ca sa nu mai vorbim ca unii mai fac si pipi. Daca vrei iti trimit link cu bolile care pot fi luate de la piscina si simptome. In mod normal la intrarea in piscina se face dus. La fel la iesirea din piscina se face dus. Cati ai vazut ca fac asa ceva??

Albena este o statiune potolita/nezgomotoasa. Daca va interesa una mai zgomotoasa incercati Nisipuri sau Sunny beach

Seby84AUTOR REVIEW
    [10.08.16 21:46:54]

@fanespoitorul - Salut. Noi nu am intrat in piscina deloc. Sunt convins ca sunt multe bacterii acolo dar aici nu a fost cazul.

fanespoitorul, Seby84
    Alte impresii din această RUBRICĂNona Hotel: