Aqua Hotel Onabrava

JUL-2016
REGIM MASĂ Dp
1700 €

Un hotel deosebit

Anul acesta am ales ca si destinatie de vacanta Spania.

Am achizitionat un luna martie, un pachet de 7 zile, pentru 2 adulti si un copil 13 ani cu demipensiune la hotelul Aqua Onabrava din Santa Susanna,

Am luat avionul din Cluj Napoca si in aproximativ 3 ore am ajuns in Barcelona. De acolo am fost preluati de ghidul agentiei partenere si am fost transportati cu un autocar pana in statiune (drumul dureaza cam 1 ora, distanta fata de Barcelona fiind de 65 km).

Am ajuns la hotel, la ora 22 (ora locala), formalitatile de cazare s-au desfasurat extrem de rapid, am fost informati asupra faptului ca nu mai putem servi cina deoarece restaurantul este deja inchis, dar ne putem folosi tichetul pentru o masa la pranz in orice alta zi!

Despre camere va pot spune ca sunt foarte spatioase, am avut 2 paturi duble, televizor, racitor, aer conditionat, baie mare cu cada, sampon, gel de dus, feon. Balconul, de asemenea a fost spatios, cu masa si scaune din plastic + supot pentru uscat haine. Prosoapele si asternutul se schimba ori de cate ori aveai nevoie, iar articolele de baie se completau zilnic. Curatenie in camera se facea zilnic si cu mare atentie la detalii. Este un hotel extrem de curat si bine intretinut.

Ca si pozitionare, hotelul se afla la capatul statiunii, spre Calella, distanta fata de centrul statiunii e aproximativ 300 m, iar accesul la plaja se face printr-un pasaj subteran din apropierea hotelului. La 3 minute de hotel este un punct de informare turistica si statia de tren spre Barcelona.

Ca si parere generala va pot spune ca acest hotel a fost mult peste asteptarile noastre (desi am fost in Turcia la 5*) foarte elegant, ingrijit cu un personal extrem de amabil si serviabil.

Va recomand cu mare incredere acest hotel!!!

Impresii încărcate de cdd in 09.08.2016 21:39:17

Validat / Publicat: 09.08.16 22:09:41

• A fost prima sa vizită/vacanţă în SPANIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (cdd); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5850 PMA (din 9 voturi) nota2

[09.08.16 22:00:36]

@cdd: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 33&ridAnt=71757

desi am fost in Turcia la 5*

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă).

NB: linkul SCRIE IMPRESII poate fi găsit şi în pagina 1 a saitului.

- simon_niculae
[14.09.16 14:54:16]

@cdd: aceasi impresie, adica destul de buna, ne-a lasat si ,,Aquamarina" din Santa Sussana, semn ca acest lant hotelier se respecta, cel putin aici, in costa Brava! Deci, o alegere buna, si noi am simtit la fel!

[14.09.16 15:07:17]

@simon_niculae:

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

• Super vacanta! (Aug.2018) - punctaj satisfactie: 9.70 (scris in 01.08.18 de sqrt din OTOPENI [IF]) - RECOMANDĂ
  • Por que es mas? (Sep.2011) - punctaj satisfactie: 9.90 (scris in 20.09.11 de iulian68 din BUCUREșTI) - RECOMANDĂ
  • Never again! (Jul.2009) - punctaj satisfactie: 6.50 (scris in 12.07.09 de cata_geo_2000 din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Aproape bine (Jul.2006) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 16.08.08 de laura29 din BUCURESTI) - RECOMANDĂ