ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.08.2016
ÎNSCRIS: 27.06.13
AUG-2016

Sub orice critică

încărcat de pe telefon!

Plusuri si minusuri, raport ok pret / calitate

Ieri ne-am întors, asa ca ma grăbesc sa va scriu impresiile la cald. Nu o sa va fac lista cu plusuri și minusuri, ci o sa vi le prezint în ordinea în care le-am simțit și noi.

În primul rand am fost 2 familii și un copil într-un apartament cu 3 camere, pentru care am plătit aprox. 575 euro de familie, deci preț mai mult decât ok.

Se ajunge f ușor, A1, A2, un pic de România, un pic de Bulgaria și am ajuns. Resortul este foarte bine semnalizat, nu este nevoie de harta sa GPS.

Prima impresie negativa, parcarea este cu un pietriș calcaros și praf, faci mașinile și adidașii praf instantaneu. Parcarea este departe de apartamente, am carat la bagaje de mi s-au lungit mâinile, apartamentul a fost la etajul 3 și nici vorba de lift.

Am ajuns pe la 12, pe unii ne-au cazat, alte familii cu copii mici au fost cazați abia la 2, au trebuit sa plimbe 2 ore copiii pe afara...

Bratarile de all inclusive se dau la ora 14, astfel încât sa nu beneficiezi de masa de prânz, pe care ti-o oferă în ziua plecării... echitabil.

Atenție mare in prima zi, pana sa ne cazam am luat un nestea de la lobby bar, pentru care mi au cerut 6 leva (aprox. 15 lei), iar peste câteva zile când m-am uitat pe lista de preturi am văzut ca de fapt era 3 leva, deci comportament balcanic 100%.

Prima impresie pozitiva a fost apartamentul, mare, modern, spațios, 3 camere și 2 bai... 5 stele.

Curățenie se face în sensul ca schimba prosoapele, dar praful și pânzele de păianjen nu le ia nimeni.

Am coborât la piscina, într-adevăr curate, le curata zilnic, sunt 3 piscine pt adulți cu 3 pt copii, dintre care și o piscina infinita superba.

Primul contact cu mancarea, gustările de la piscina de la 15.30, minicroissante, cozonac, mere și înghețată, nici vorba de Sandwich-urile promise.

La piscine șezlongurile trebuie rezervate de la 8 dimineață, altfel riști sa ramai fără loc.

A venit și masa de seara... mâncarea nu este variata, dar este destul de gustoasa, cam ce pui în farfurie mănânci, nu ca la alte resorturi unde pui 3 farfurii pana găsești ceva bun. Dar sunt multe dezavantaje, în primul rand dimineata, nu exista clătite, nu exista omleta, nu exista ochiuri, NU AU CAFEA, pentru ca mizeria aia de la dozator nu se poate numi cafea. Nici măcar la masa nu se aduce cafea la filtru, doar mizeria aia de ness de la aparat.

Foarte slabi la capitolul supe, ciorbe, unele au fost gustoase, ex. de porc, altele cum ar fi supa de legume, era apa cu vegeta, nu se putea manca. Au un singur fel de supa la masa.

Restaurantele destul de neîncăpătoare la orele de vârf, dar mâncarea nu se termina, cum se golea o tava, se aducea alta plina.

Un mare plus la fructe, aveai pepene, nectarine, prune, caise, pere, struguri...

Deserturile ok, cam toate cu crema de vanilie, dar ok. Înghețată... asa și asa... copiii o apreciau, adulții ma puțin.

Una peste alta, aveai ce manca, nu era variata, dar gustoasa cu mici excepții.

Echipa de animație de 5 stele, gimnastica în apa, polo... multe alte activități, spectacole seara... dans... super ok.

Dar după spectacolul de seara nu mai aveai ce face, la pool bar era ca în gara plus un reflector de ziceai ca ești pe stadion și e nocturna data drumul.

Băuturile o mizerie, berea apa cu gust de bere, vinul era cat de cat, sucurile erau ca la plic, nu exista cola sau pepsi.

Marea surpriza a fost dimineață, resortul nu are plaja proprie, sau noi nu am găsit o, trebuie sa pleci cu masina, la plaje private unde dai 10 euro pe o umbrela și 2 șezlonguri, plus consumație, mai dai 100 euro în 7 zile.

Au terenuri de Basket, fotbal, tenis, sunt gratis, doar tenisul de camp se plătește, nu am înțeles de ce.

Sala de fitness este prost dotata și insalubra, ca și inexistenta.

Un mare minus este mirosul îngrozitor de canalizare din baie.

Alt minus este vântul, resortul fiind la 150 m deasupra marii, bate un vânt teribil non stop, zona este plina de eoliene.

Deci concluzia este ca a meritat banii, dar nu m-as mai duce a doua oara.

Neapărat vizitați castelul reginei Maria de la Balcik, grădinile sunt superbe, castelul în sine este o vila și nu ai ce vedea.

Sper sa va fie de folos informatiile.

Trimis de vld79 in 09.08.16 10:42:30
Validat / Publicat: 09.08.16 11:36:16
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 2095 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (vld79); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 Piscinele interioare (doua de adulti si doua de copii), pool bar-ul cu bar in apa, si toboganul acvatic.

[09.08.16 11:36:01]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 75&ridAnt=71707

[15.08.16 11:50:08]

@vladdinca - Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

vld79AUTOR REVIEW
    [16.08.16 16:57:40]

@webmasterX - cu placere, este cel mai bun site de reiew-uri. Nu plec nicaieri fara sa verific pe amfostacolo.ro

vld79
    Alte impresii din această RUBRICĂTopola Skies Resort & Aquapark [Topola]: