ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.02.2010
  • --- M ---
    ÎNSCRIS: 21.09.08

Povesti din tara lui Amfostacolo.ro...

A fost odata ca niciodata o tara cu niste oameni tare ciudati. Aveau asa un neastampar in ei si una doua, plecau la drum. Le placea locurile noi si locurile noi le daruia din energia lor. La fiecare intoarcere aveau povesti de depanat si se adunau cu totii sa le asculte cu bucurie. Isi impartaseau cu drag intamplarile petrecute si invatau mereu unii de altii. Copii lor se joaca fericiti in tara creata de parintii lor, in care granitele zidurilor casei au fost deschise catre cele patru puncte cardinale. Locuitorii acestei tari stiu sa fure clipe timpului necrutator, sa-si faca amintiri din ele si sa le pastreze pentru mai tarziu, cand le vor scoate din maneca ca pe un as de trefla, in jocul imprevizibil numit Viata.

Odata, imparatul lor le-a cerut sa se adune in jurul lui si atunci au petrecut impreuna cum numai ei stiu s-o faca. Pentru ca sunt toti la fel: plini de viata si de bucuria de a trai fiecare clipa cat se poate de frumos. In tara asta sunt bineveniti toti calatorii si vor fi primiti intotdeauna cu bucurie. Tara Amfostacolo. ro nu a introdus vize, nu solicita pasapoarte biometrice si nu face parte din nici un spatiu teritorial. Dar ea exista si locuitorii ei o iubesc.

Bafta la vacante frumoase in tara lui Amfostacolo. ro!

Trimis de turist_calatorescu* in 27.02.10 20:57:57

VIZUALIZĂRI: 2121 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P12 O poza de ramas bun: Bogdan_dsn cu sotia, Sanziana, eu, si mirela_b
    Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?
    [1 PMA]

pepsi70ro [27.02.10 22:37:20] »

Aurora, un imens vot din partea mea si scuze multe multe multe, sti tu pentru ce. Abia asteptam sa ne reantalnim din nou, poate mai incercam alte pulpe din alte restaurante.

Ciolea [28.02.10 00:44:12] »

Draguta "povestea" ta. Imi imaginez ca nu are un sfarsit de genul "...si au trait fericiti pana la adanci batraneti" pentru ca... povestea trebuie sa continue, nu?

Ai un vot si din partea mea

dananecula CONS. ONORIFIC AFA / zSTRATOSFERA [28.02.10 10:27:52] »

Aurora draga mea

Votul 5 din partea mea

Esti o dragutza si o dulce,

De dansat nu am ce zice !

Ai tu un fel de a fi

Intocmai ca harul de a povesti.

Tu si cu Ileana fata

M-ati impresionat pe data

Cu stilul vostru de-a dansa

Ati bagat in boala lumea )

laurentiucapac [28.02.10 10:47:09] »

Nu am fost, , Acolo ''dar Multumesc @Aurora, pentru descriere.

Acum cred ca va stiu pe toti.

Si pe tine Dragos, pana la urma.

Votul meu pentru voi toti care a-ti fost Acolo

turist_calatorescu* [28.02.10 11:07:42] »

Laurentiu, la viitoarea intalnire o sa fi asa de incantat, ca o sa fi primul cu impresii si noi te votam garantat.

Pepsi, va pupam pe toti cu drag si fii antena ca tre sa-i facem praf pe dacii aia... eeee....bagam toti rewievuri)))))))))

mcosmin [01.03.10 08:50:05] »

Martisorul prins in piept,

Un fulg de nea ratacitor,

vazand ca primavara vine,

ti-aduce-n zborul sau usor

un martisor...

La multi ani

dananecula CONS. ONORIFIC AFA / zSTRATOSFERA [01.03.10 10:18:40] »

Multumesc din suflet mcosmin pentru gestul tau !

Iar pentru sotia ta, primeste urarea mea :

Primavara sa va aduca un martisor plin de sanatate, un ghiocel de noroc, o adiere calda de fericire, un nor de iubire si un soare stralucitor asemeni sufletului dumneavoastra.

La multi ani !

turist_calatorescu* [02.03.10 00:33:18] »

Multumesc cosmin si sa aveti cu totii o primavara plina de dragoste.

mihaela.popescu [02.03.10 13:19:14] »

Inteleg ca a fost o adevarata nebunie acolo! Pozele spun multe, iar faptul ca te cunosc si stiu pofta ta de duca si distractie... imi intareste convingerea

Poate va veni si vremea mea cand ma voi bucura alaturi de voi de o "iesire" in Tara asta de poveste!

Te astept cu noi povesti pentru ca intradevar ai darul naratiunii!

Nu stiu daca se pune, dar... toate voturile din partea mea; )

Alex_Macedo [05.03.10 08:40:43] »

Asa rau imi pare ca nu am avut mai mult timp sa stam la o sueta si sa impartzim pareri "live" despre locuri vizitate si de vizitat in viitor !!

...oricum,un vot si de la mine....until next time !!

abbilbal* [10.07.10 02:46:20] »

După ceva vreme am venit şi eu cu voi. Dar virtual. N-aţi mai lăsat nimic în urmă decât poveşti frumoase şi fotografii. Poveştile au fost furate de vânt şi ca atare au mai rămas doar fotografiile să arate lumii cum s-a petrecut când aţi fost acolo.

abbilbal*, Alex_Macedo, Ciolea, dananecula, laurentiucapac, mcosmin, mihaela.popescu, turist_calatorescu*
    Alte articole din această RUBRICĂ2010 - Întâlnirea AFA Hotel Piatra Mare, Poiana Brașov: