ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.08.2016

Sub orice critică

încărcat de pe telefon!

Sago Restaurant by Cătălin Scarlatescu - O experienta de neuitat

Bună ziua la Mamaia.

Fiind în vacanta la Mamaia cu familia după o perioada mare de timp, am apelat la restaurantul mai sus numit fiind afiliat Hotelului unde ne-am petrecut (din pacate momentan) sejurul.

Prima impresie fiind seara, muzica f f tare peste. Limita de decibeli admisa sa poți da comanda și sa înțelegi ce răspunde ospătarul.

Mese de lemn, nu prea curate, ospatari tineri în negru, farfurii negre fete de mese sau plate - nu, tacimuri învelite în servetele de demachiat, capucino cu linguriță de plastic sau lemn.

Mincare - pentru copii - nimic în afara de un Schnitzel. Salate tăiate la repezeala în bucati f f mari care cădeau de pe furculița și cereau lingura.

O salata dobrogeana, ceapa tăiata în patru și cu brinza de capra.

Bucataria în mijloc ,in aer liber, plin de fum.

În orice caz nu pentru noi (un local care se numește Restaurant - cu o denumire - ca toate - din limba...).

Ciolan de 2 kg oferit ca delicatesa spune pentru noi totul.

Localul își rezerva - obrăznicia - de a-și selecta clienții. - o atentionare pe usa principala!

Și noi l-am selectat pe lista neagra a rezervatiilor 2016 - mamaia -Romania.

Nota de plata piperata și în nici-o concordanta cu atmosfera - prezentarea - calitatea locatiei.

Nu putem recomanda acest local, din punctul nostru de vedere - turiștilor înfometați si cu bugete

....

Trimis de Prof Dr Dr in 08.08.16 07:58:50
Validat / Publicat: 08.08.16 11:07:58
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: Peste tot

VIZUALIZĂRI: 5225 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Prof Dr Dr); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P05 Aceleași excremente uscate de timp pe terasa

webmasterX [08.08.16 11:07:43] »

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Restaurante, terase în Mamaia, MAMAIA" (deja existentă pe sait)

florintm [20.08.16 21:04:13] »

Total de acord, la Sago nici o concordanta ca si pret/atmosfera/prezentare/calitatea locatiei.

Mirelaz [29.06.17 22:57:41] »

@Prof Dr Dr: imi pare rău ca nu am citit articolul despre acest restaurant si am ajuns astăzi sa mănânc acolo... Mai bine spus am aruncat banii, pentru ca nu am putut sa mănânc nimic...

Am comandat hamsii prăjite - care erau probabil făcute acum 3 zile si le tot încălzeau, astfel încât era ceva foarte tare, necomestibile... si soțul meu a comandat midii, in care ronțăia nisipul

O mare mare MARE dezamagire!!! Nu recomand!!! ????????????????

florintm, Mirelaz
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Mamaia?: