Philippos Hotel

JUL-2016
REGIM MASĂ fără masă
50 euro / noapte

Bun doar pentru tranzit

Am ales Philippos Hotel în Volos, fiind foarte aproape de port, de unde urma să luăm ferry spre Alonissos. Am rezervat inițial o noapte la dus, cea de la întors urmând să fie la Meteora. Dar, în ultima clipă, ne-am dat seama că vom ajunge spre seară în Volos cu ferry și nu mai are rost să batem drumul până la Meteora. Așa că am mai rezervat o noapte și pentru întoarcere.

Am stat într-o cameră mică, la ultimul, etaj. A fost îngrozitor de cald, deși am lăsat AC să meargă câteva ore. Abia am dormit câteva ore. Am plătit cu cardul, 50 euro / noapte.

Există o parcare foarte aproape de hotel, unde până la ora 19 se plătește 1 euro / oră. Se pot lua tichete de jumătate de oră de la un chioșc de ziare din apropiere. Recepționerul foarte amabil ne-a îndrumat spre chioșc și ne-a completat tichetele de parcare.

Hotelul e la 5 minute de mers pe jos de port, unde veți găsi atât birourile Hellenic Seaways (de unde am ridicat biletele de ferry în seara dinaintea plecării), cât și o mulțime de taverne unde puteți lua cina la prețuri foarte rezonabile. Peste drum de hotel este o patiserie și o cafenea, care se deschid la ora 6 dimineața. Acolo ne-am luat gustările pentru ferry și ne-am băut cafeaua de dimineață.

Impresii încărcate de dognean in 07.08.2016 13:46:09

Validat / Publicat: 07.08.16 14:40:43

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (dognean); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4050 PMA (din 7 voturi) nota2

[07.08.16 14:10:54]

@dognean: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 49&ridAnt=71593

- dognean
[08.08.16 12:47:48]

@webmaster10 - Da, acolo este. Din păcate nu am făcut fotografii în Volos.

Publicitate    [21.09.18 02:08:32]

• Philippos Hotel, Volos (Nov.2013) - punctaj satisfactie: 8.80 (scris in 19.01.14 de Mixaela din ORMYLIA HALKIDIKI) - NU RECOMANDĂ
  • Cazare in Volos aproape de feribot (Jun.2011) - punctaj satisfactie: 9.00 (scris in 06.07.12 de abancor din BUCUREşTI) - RECOMANDĂ