ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.08.2016
ÎNSCRIS: 19.06.13
AUG-2016

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Cazare la 5 metri de Piata Sfatului - Pensiunea Taj Mahal **

Pensiunea Taj Mahal (2 margarete) este situata pe Str Muresenilor (vis a vis de Piata Sfatului) exact in Centrul Vechi al Brasovului. Odata cazati la aceasta pensiune puteti vizita la pas toate obiectivele turistice (aveti ce vizita).

Locatia este de nota 10, camera este curata dar se poate si mai bine, lenjerie si prosoape curate, wi-fi gratuit.

Mancare gatita buna si ieftina gasiti la Restaurant Brasovia vis a vis de Taj Mahal la 200 metri de locatie si 20 de metri de Biserica Neagra.

Sejur placut.

Daca aveti intrebari va rog sa va exprimati.

Trimis de Merendino in 05.08.16 14:47:18
Validat / Publicat: 05.08.16 15:21:00
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BRAȘOV. A mai fost în/la: Dobrogea, Moldova

VIZUALIZĂRI: 1105 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Merendino); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Interior camera Taj Mahal
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 19.55 EUR pe cameră

[05.08.16 15:20:24]

Mutat în rubrica "Pensiunea Taj Mahal, BRAȘOV" (nou-creată pe sait)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 91&ridAnt=71499

MerendinoAUTOR REVIEW
    [07.08.16 10:12:17]

Este ok pozitionarea pe harta!

[07.08.16 11:40:55]

@Merendino - Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

ANILU
    [07.08.16 13:16:33]

@Merendino: Am ratat articolul la momentul apariției dar acum am văzut pozele.

Am fost curioasă când am văzut Taj Mahal -România, am ajuns la articol și am văzut că de fapt este o pensiune în buricul târgului la Brașov.

Și ce preț convenabil ținând cont de condiții și localizare. Bun vreau să zic.

Felicitări pentru excursie de unde așteptăm impresii despre oraș și zonele vizitate.

Toate cele bune.

MerendinoAUTOR REVIEW
    [07.08.16 15:41:30]

@ANILU - Am sa adaug si foto facute la obiectivele turistice. Vizita la Biserica Neagra si Biserica Sf Nicolae mi-au lasat un gust amar deoarece la ambele nu poti fotografia/filma interiorul nici contra unei taxe. Mai mult la Biserica Neagra nu am vazut informatii in limba romana ci numai in lb germana (la 30% din exponate) iar unde totusi erau atunci acestea erau scrise sub cele in lb germana. Suntem sau nu in Romania?

In Biserica Sf Nicolae la jumatatea ei era o panglica care interzicea accesul. Ce mi-a placut in schimb a fost existenta drapelului Romaniei. De altfel acesta este prezent in aproape toate bisericile din Transilvania.

Mai am inca o remarca : Turnul alb si Turnul Negru au portile ferecate desi multi turisti ar dori sa urce in ele. Se poate pune o taxa de 1-2 lei iar banii colectati sa fie alocati intretinerii. Oricum la obiectivele turistice din Brasov nu sunt ghizi, lipsesc multe informatii iar parerea mea este ca se pot obtine inca 50% peste cat se colecteaza acum. Ne trebuie povesti, povesti spuse turistilor. Acele povesti care vand. Nu stim sa vindem. Ma uitam la turci cum vand orice. Am ajuns la Istanbul la Turnul Galata si ptr a urca in el am... platit. Si nu putin ptr ce am primit. De aceea am si retinut acest aspect.

danynico
    [22.03.17 09:54:29]

Buna dimineata, as dori sa stiu si eu care sunt conditiile oferite pt copii pe data de 28 aprilie am si eu o rezervare impreuna cu baietelul... nu vreau sa am surprize in momentul in care ajungem... aveti loc de joaca ceva anume pt copii... camerele cum sunt.

ANILU, danynico
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Taj Mahal: