ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.08.2016
  • --- F ---
    ÎNSCRIS: 05.08.16
    JUN-2016
    6 AD. + 3 COPII -- v: 5,5,7

Mai mult decat minunat...

Am facut rezervarea la aceasta vila din luna februarie.

Desi citisem pe site diverse lucruri (minusuri), ne-am hotarat sa facem acest pas si am rezervat 3 camere din 4 la aceasta vila.

Pot spune ca nu regret nicio clipa acest lucru.

Din pacate drumul a fost un pic mai lung decat ne-am planuit, dar a meritat.

Din punct de vedere al cazarii nu am nk de reprosat.

Am avut 3 camere dotate cu un pat matrimonial si inca unul separat (la familia cu 2 copii a fost un pat separat mai mare), baie, o mini bucatarie complet utilata, un balcon cu vedere la mare (toate camerele sun cu vedere la mare), A.C, TV, plase de tantari si marchiza.

In ceea ce priveste zgomotul nu am avut nicio problema. Daca esti o persoana matinala nici nu iti dai seama daca este galagie sau nu.

De regula, la noi trezirea se facea pe la ora 7 si era destul de liniste, dar daca te trezesti dupa ora 8.30 intr-adevar incepe forfota, dar daca geamul este inchis nu se aude nk.

Langa vila si in fata vilei sunt 2 taverne, pe care le recomand iar plaja este minunata. Nisipul fin, apa curata, intrare lina, loc de joaca pt copii, teren de volei.

Daca va duceti cu masina este bine sa va plimbati. Noi am fost la Plaja de marmura, la o plaja din skala rachoni si inca una, dar nu-mi mai aduc aminte cum se numea.

La cazare nu am avut niciun vel de problema. Am fost intampinati de fratele patroanei, nu a fost nevoie sa platim exact in aceeasi zi, iar dupa vreo 2 zile a venit si Dna Maria si am reglat socotelile.

Mi-a placut f mult faptul ca ne-au lasat sa facem ceea ce am dorit, avand in vedere ca aveam 3 copii mici si mai venau inca 3 (am avut niste prieteni cazati in alta parte) si galagia pe care o faceau era f mare.

Cu siguranta anul viitor vom incerca sa inchiriem toata vila si o recomand.

Trimis de z_anduta in 05.08.16 11:07:07
    Validat / Publicat: 05.08.16 14:25:33
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: corfu

VIZUALIZĂRI: 1877 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (z_anduta); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[05.08.16 14:24:34]

@z_anduta: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 74&ridAnt=71485

calatorul
    [09.08.16 16:03:49]

@z_anduta - Multumim pentru informatiile oferite si impresiile impartasite. Si eu am amintiri foarte placute din Thassos si Skala Panaghia, unde am stat sus pe munte la o pensiune minunata, descrisa AFA.

calatorul
    Alte impresii din această RUBRICĂAlegria Studios: