ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.08.2016
DIN: Brăneşti [IF]
ÎNSCRIS: 04.08.16
JUL-2016

Recomand cu caldura

Am fost un grup de 8 prieteni. Noi am achizitionat biletele la un pret foarte bun de 250euro/camera/7noapti, avand in vedere pretul nu aveam pretentii prea mari, insa am fost placut impresionati.

Camere sunt cu mobiler vechi, dar foarte curate. Sunt formate din dormitor, mini-bucatarie (frigider spatois, plita electrica, prajitor paine si chiuveta), balcon si baie.

Curatenia este ireprosabila, au facut curat zilnic, iar asternuturile le-au schimbat la doua zile.

In pret este inclusa si intrarea la piscina din spatele hotelului, Antonis Pool Bar, care este foarte frumoasa, are sezlonguri graturite, 3 piscine, doua pentru copii, si una mare pentru adulti cu apa de la 1,4 m la 3m. Au si terasa cu bucatarie, micul dejun foarte ieftin, 5 euro (includea mancarea, fresh portocale si o cafea).

Aerul conditionat este contra cost 5 euro/zi si este necesar.

Amplasarea este foarte buna, aproape de plaja de 3 minute de mers pe jos.

Personalul hotelului foarte amabil, desii in prima faza greu de gasit, deoarece nu au receptie, pentru cei care vin cu autocarul este mai usor ca sunt preluati imediat, cine merge cu masina si ajunge mai devreme trebuie sa caute persoana care se ocupa de curatenie, vorbeste foarte bine engleza, mai bine ca receptionera.

Cu noi personal eu fost foarte ok, recunosc am cam facut galagie si reclamau vecinii (romani si ei), dar veneau si spuneau ca inteleg ca suntem in vacanta, dar sunt persoane cu copii (este o familei cu un copil de 6 luni, care sincer nu stiu ce a avut in cap sa vina pana in Zakyntos cu autocarul cu un copil asa mic).

Tavernele din zona sunt foarte ieftine si cu mancare foarte buna, recomand prima taverna spre mare pe parte cu hotelul (au cel mai bun gyros la farfurie din zona "Pita lamb"), si daca vreti ceva mai cochet si la acelasi pret, ultima taverna pe partea dreapta cum te uiti la sensul giratoriul langa Trafic Rent, au platouri cu fructe de mare la 8 euro.

Una peste alta raportul calitate pret de ofera nota 10 din partea mea.

Cu masina proprie drumul de duce intre 300-350 euro in functie de consum, toate taxele incluse

Trimis de Marianale in 04.08.16 19:48:19
Validat / Publicat: 04.08.16 20:44:17

VIZUALIZĂRI: 2760 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Marianale); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[04.08.16 20:34:49]

@Marianale: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

calatorul
[09.08.16 15:58:08]

@Marianale - Felicitari pentru frumoasa vacanta greceasca si multumim pentru informatiile oferite si impresiile impartasite, inclusiv pozele lamuritoare. Arata bine intr/adevar si in pozele insotitoare ale relatarii. Alegeri inspirate si vacante frumoase!

calatorul
Alte impresii din această RUBRICĂMerlis Studios: