Peştera Postojna

cu transport AUTOCAR

TIPĂREȘTE [doar articolul] SAU [articol + ecouri]

Pestera Postojna

Urmare de aici

Un loc aparte in care imi doream de multa vreme sa ajung. Pretul destul de ridicat al biletului, 25 e nu mi-a schimbat decizia de a vizita acest taram de basm.

Nu am fotografii pt. ca imi era imposibil sa mai pun mana pe aparatul de fotografiat, traseul era tot mai surprinzator si mai captivant. Totodata mi-a fost teama de faptul ca daca nu eram atenta in anumite locuri ma puteam lovi cu capul de stanci. Am avut senzatia ca sunt un copil intr-un magazin de dulciuri.

O experienta unica asteptata de multa vreme. In pestera sint 10 grade asa ca trebuie sa va imbracati corespunzator. Pavimentul este umed si poros dar totusi ar fi bine sa va luati incaltaminte antiderapanta!

Ghidul Matei a fost foarte amabil si ne-a oferit explicatiile necesare in limba engleza! La intrarea in pestera veti fi fotografiati dar nu va speriati! Au regulile lor pe care trebuie sa le respectati. La iesire puteti achizitiona fotografiile personalizate expuse pe panouri cu 7 euro. Nu va obliga nimeni sa le luati de pe panou dar este o amintire placuta asa ca merita!

Impresii încărcate de narcissa in 02.08.2016 17:30:55

Review-ul a fost validat (publicat pe site) in 02.08.16 / 19:11:43

VIZUALIZARI: 1523

A fost prima sa vizită/vacanţă în SLOVENIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (narcissa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  900 PMA (din 2 voturi) nota2

pagină generată in 0.540931940079 sec