ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.08.2016
ÎNSCRIS: 27.04.10
JUL-2016

încărcat de pe telefon!

Ce-i prea mult strică...

Din titlu probabil vă dați seama că cifra 4 nu a fost cu noroc, adică al patrulea an la Dobrotitsa ne-a produs o dezamăgire!

Dezamăgirea nu vine din condițiile de cazare, masă sau plajă ci din excesul de zel al cameristei care ne-a făcut curat si-n portofel și din atitudinea managerului.

Îmi recunosc greseala de a nu lăsa portofelele în cutia de valori, dar în ultimii 3 ani le-am lăsat în sertarul noptierei și nu au fost probleme. Ulciorul nu merge de multe ori la apă ????

Pentru că am citit postarea colegului de forum care a fost pățit ca si noi, am pus portofelele intr-o borsetă pe care am "depozitat-o" în geamantanul cu... hainele murdare! Eiii... fata a căutat și acolo!

Mai pe scurt, a doua zi ne-au dispărut 50 leva si 150 lei. Dacă se limita doar la lei, probabil n-am fi descoperit așa repede dispariția!

Managerul mi-a spus că va chema poliția, însă eu va trebui să justific că aveam suma care mi-a dispărut! Oare cum?!?

Mai cooperant mi s-a părut Alex-tatuatul, în sensul că... m-a ascultat! ???? L-am rugat să-mi spună dacă e vorba de aceeași menajeră și a amuțit! Și tăcerea-i un răspuns!

Din a treia zi individa era însoțită de o colegă. Asta oare pentru că i-am zis lui Alex că dacă o văd, o bat?!? ????

Sunt și părți bune anul ăsta: barmani mai receptivi, mâncarea parcă și mai gustoasă (nu că în anii trecuți n-ar fi fost gustoasă????), zona piscinei mai puțin aglomerată!

În cameră s-a făcut curățenie zilnic, prosoapele schimbate tot zilnic iar lenjeria la jumătatea sejurului! Am avut o problemă cu aerul condiționat care nu se mai oprea iar băiatul bun la toate (cară bagaje, asigură locul de parcare) a fost foarte prompt si ne-a ajutat!

Plaja a fost și a rămas superbă! Șezlonguri se găseau la orice oră chiar dacă nu în primele rânduri! Acelea erau ocupate cu noaptea în cap de părinții cu copii foarte mici!

Nu știu dacă am acordat corect nota, scăzând din serviciile generale, dar voiam să depunctez pentru atitudinea managerului. De la el așteptam scuze, atât! Nu m-a mulțumit explicația că toate cameristele sunt noi!

Dacă recomand hotelul? Da, în condițiile în care folosiți cutia de valori! ????

Trimis de cosminap in 02.08.16 13:30:12
Validat / Publicat: 02.08.16 14:13:21
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena, K-tin si Elena, Nessebar, Duni

VIZUALIZĂRI: 2522 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cosminap); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P05 Plaja Dobrotitsa
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 20450 PMA (din 22 voturi)

[02.08.16 14:30:59]

Imi pare rau pentru ghinionul tau si vad ca nu este singurul exemplu negativ al acestui hotel. Din comoditate poate nici eu nu depozitez banii in seif, singurul lucru pe care l-am facut a fost sa inchid geamantanul cu lacatelul, insa nu am facut asta decat in primele zile.

Asta nu inseamna insa ca ne-a disparut ceva din portofele. Totusi o precautie suplimentara este de luat in calcul.

Articolul insa il votez cu placere insa.

mogly
    [02.08.16 14:47:18]

Nu m-am confruntat niciodata cu asa ceva, insa in locul tau as fi facut plangere. Politia este obligata sa inregistreze cazul si sa dea o solutie. Chiar daca nu iti primeai banii inapoi, cel putin fata in cauza ar fi fost audiata, ar fi intrat in atentia politie si poate pe viitor i-ar fi fost teama sa mai fure, stiind ca deja este banuita de politie. Daca nu luam atitudine, hotii ajung sa prinda si mai mult curaj.

Iti doresc vacante frumoase in continuare si sa nu te mai intalnesti cu asa ceva niciodata!

[02.08.16 15:03:33]

@cosminap - Sincer, citisem articolul lui @MariusU despre furt inaintea plecarii.

Prin urmare, in camera n-am lasat NIMIC de valoare. TOTUL era asupra mea: bani si carduri, ca bijuuri n-am.

Totdeauna am procedat asa!

Imi pare rau pentru ce-ai patit. Sper sa nu mai patesti nimic, sa fi fost asta doar un ghinion!

[02.08.16 15:50:15]

@mogly: Ne-am gândit și la varianta chemării poliției, dar... Individa intrase în cameră la ora 13 (ne-am intersectat cu ea când plecam la masă) și noi am scos portofelele pe la 19! Am presupus că nu mai era in hotel la ora aia sau nu mai avea banii asupra ei. Văzând că nu avem nici susținerea managerului am considerat că pierdem timp/nervi și cu poliția!

Știu că n-am procedat cu simt civic însă am încercat să ne salvăm vacanța și am trecut cu haz de necaz peste:ne gândeam că ar trebui să-i mulțumim că nu a luat chiar toți banii!

Oricum... omu' din greșeli învață!

[02.08.16 15:54:51]

@Zoazore: Din toată discuția cu tatuatul ???? se pare că cel mai receptiv a fost la afirmația mea că voi relata incidentul pe toate site-urile/forumurile de turism! Măcar așa să-mi resuscitez și eu simțul civic ????

mogly
    [02.08.16 19:14:22]

@cosminap - Si eu consider ca e sanatos sa faci haz de necaz! Si ma bucur ca nu ati lasat incidentul sa va strice vacanta

Astepti cateodata si un an intreg sa pleci in vacanta si cateodata parca exista asa o coalizare a fortelor care nu vor sa te lase sa te bucuri de relaxare asa cum ai merita, secretul sta insa in atitudinea noastra de a nu lasa pe nimeni si nimic sa ne strice buna dispozitie macar in vacanta.

Felicitari pentru atitudine!

[02.08.16 19:19:28]

@cosminap - Păi după ce-am trecut eu p-acolo...

Măi, și doar citiseși ce-a scris @MariusU...

Bine c-ați trecut peste incident, deși nu-i tocmai plăcut să rămâi fără bani în vacanță...

[02.08.16 19:27:47]

@Zoazore: S-o fi speriat de hârtiile de 500 si 200 lei ???? și le-a lăsat în portofel!

LTZ
    [03.08.16 00:04:10]

Buna seara,

ne pregatim si noi la Dobrotitsa, cu check-in duminica, 7 august, si dat fiind faptul ca tot mai multi relateaza furturi, ma intereseaza daca puteti sa-mi spuneti eventual pretul cutiei de valori, am cautat peste tot, dar nu am aflat...

Va multumesc anticipat, LTZ

[03.08.16 09:04:28]

@LTZ: Din păcate nu te pot ajuta cu această informație!

Vacanță plăcută!

[03.08.16 09:09:37]

@cosminap - Poti sa stii?

Nu prea-i de ras, dar...

[03.08.16 09:20:31]

@Zoazore: Am și râs că doar eram în vacanță! ????

La plecare l-am întrebat pe Alex dacă n-ar fi bine să-i dau un nr de cont în care să-mi trimită individa banii, în caz că-i găsește! ????

[03.08.16 09:55:00]

@cosminap - Exagerezi! Dar tu stii deja asta!

LTZ
    [03.08.16 10:29:03]

@cosminap - Ok, merci oricum.

Lale
    [23.08.16 15:47:07]

pacat ca un concediu frumos se poate stica cu astfel de incidente.

[23.08.16 17:22:17]

@Lale: Ne-am mobilizat ca incidentul să nu ne strice concediul, însă impresia despre angajații hotelului a fost stricată iremediabil ????

cosminap, Lale, LTZ, mishu, mogly, Zoazore
    Alte impresii din această RUBRICĂKaliakra Mare (ex Dobrotitsa) Hotel: