King Tut Aqua Park Beach Resort

înscris/ă în 07.12.07
JUN-2008

la PMM* = 38 USD

O sedere placuta

Am fost cazati la hotelul King Tut Resort din Hurghada timp de o saptamana.

Per total, a fost o experienta frumoasa, placuta. Am mers in regim AI.

Hotelul este confortabil si bine pozitionat.

Camerele spatioase, cu televizor si balcon, si cu vedere spre piscina si spre gradina. Baia e curata, dotata cu uscator de par, lucru apreciat in special de femei.

King Tut Resort are acces direct la plaja, care se afla la 2 minute de mers pe jos prin gradina. Desi plaja nu e foarte mare si sezlongurile nu sunt foarte multe, aproape niciodata nu ni s-a intamplat sa nu gasim loc. Exista in apropierea plajei un frumos recif de corali ce poate fi admirat la snorkeling. Poti sa iei si lectii de windsurfing. Sunt niste tipi pe plaja care ofera posibilitati pentru excursii safari, pentru scufundari si snorkeling. Negocierea preturilor e obligatorie. Oricum, am platit mai putin decat cei care si-au luat excursii din oras.

Sunt doua restaurante, unul pe plaja, si unul in hotel.

Mancarea nu a fost prea buna, si desi mie nu prea mi-a placut, nu neg ca s-ar fi putut gasi cate ceva pentru gustul fiecaruia.

Un dezavantaj major in opinia mea era accesul la internet. Or plateai 25 de dolari pentru toata perioada sederii pentru acces wireless, ori incercai sa folosesti singurul computer din holul hotelului, care era in permanenta ocupat.

De asemenea, un pic deranjant era faptul ca hotelul se afla langa un altul care era in constructie, si uneori te deranjau zgomotele ce veneaua de la acesta. Dar nu era ceva pentru care sa iti strici vacanta, nu era chiar asa suparator.

Ca o concluzie, si-a meritat pretul platit, ba chiar am primit mai mult decat ma asteptam.

Ne-am simtit bine in acest sejur, ne-am distrat. As recomanda acest hotel tuturor care cunosc ce inseamna standardul de 4 stele in Egipt.

Impresii încărcate de alinviola in 11.07.2008 03:13:54

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (alinviola); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  0 PMA (din 0 voturi) nota2

- cordi
[12.04.10 00:19:08]

Trebuie sa dai bacsis ca sa primesti o camera OK?

Plec si eu peste o saptamana acolo si as vrea sa stiu ce sfaturi ai putea sa imi dai.

- HUBABUBALADUEL
[07.12.10 23:23:09]