Pensiunea Delta Miraj

REGIM MASĂ DP
2520 lei 2 camere 4 nopti
+ COPII: 2 -- varsta: 12 si 9

Mirajul DELTEI la Delta Miraj

Am fost acolo doar 4 nopti si in fapt 3 zile pline.

A fost ca o poveste frumoasa, intensa si... scurta.

Dar asa cum stim "ceea ce este frumos tine putin" (de la Alex citire :) )

M-au impresionat locurile, natura in toata splendoarea si firescul ei, cu siguranta DELTA este unica si merita vazuta macar odata in viata.

La frumusetea naturii a contribuit si frumusetea locului unde am fost cazati si oamenii calzi si deosebiti de acolo.

"Delta Miraj" isi merita numele prin insasi ceea ce ofera: nu te face sa te desprinzi de farmecele Deltei ci dimpotriva reuseste sa te tina conectat acolo.

Am fost intampinati cu zambetul pe buze, preluati de la vapor, informati despre Suina de catre Dl Marius, iar indata ce am ajuns la pensiune D-na Adriana, o persoana deosebita, ne astepta in poarta urandu-ne "bun venit", facand cunostinta cu fiecare dintre noi si chiar conducandu-ne personal pe ficare in camera lui (eram un grup).

Poate surprinzator la inceput, insa pe tot parcursul sejurului s-a dovedit a fi adevarat, am fost tratati ca niste oaspeti deosebiti cu totii. Probabil ca aceste lucruri sunt normale sau asa ar trebui sa fie si la noi in tara, insa rar am intalnit atata ospitalitate si mai ales senzatia de "prietenie". Nimic fortat, nimic de amorul artei sau de aparente, pur si simplu totul firesc si natural.

Personalul foarte amabil si cum am spus "natural" cu noi indiferent daca ne serveau masa, faceau curatenie sau ne plimbau cu barca pe Dunare.

Nu as vrea sa va dau mai multe detalii, pe de o parte mi-e teama sa nu para exagerata impresia mea dar pe de alta parte as dorii sa va stranesc curizitatea de a va convinge.

"Omul sfinteste locul" si "locul implineste omul".

Impresii încărcate de Irina.T in 31.07.2016 10:49:39

Validat / Publicat: 31.07.16 12:20:58

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Irina.T); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1800 PMA (din 3 voturi) nota2

[31.07.16 12:20:29]

@Irina.T: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 50&ridAnt=71161

• Ne-a placut mult (Aug.2019) - punctaj satisfactie: 9.90 (scris in 13.09.19 de Felicis din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Minivacanta de vis (Aug.2019) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 12.09.19 de Florentina03 din BRAILA) - RECOMANDĂ
  • O vacanță perfectă! (Sep.2018) - punctaj satisfactie: 9.90 (scris in 14.09.18 de camelia3 din CâMPULUNG [AG]) - RECOMANDĂ
  • O superba afacere de familie (Aug.2018) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 07.09.18 de Sisify din BRøNSHøJ) - RECOMANDĂ
  • Delta Miraj, o locatie de exceptie (Aug.2018) - punctaj satisfactie: 9.80 (scris in 20.08.18 de Bogdan_gsi din BRAşOV) - RECOMANDĂ
  • Frumos (Sep.2017) - punctaj satisfactie: 9.80 (scris in 13.10.17 de mihaix din BUCUREşTI) - RECOMANDĂ
  • Delta Miraj (Sep.2017) - punctaj satisfactie: 9.60 (scris in 06.09.17 de MRotaru din BUCUREşTI) - RECOMANDĂ