ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.02.2010
ÎNSCRIS: 25.02.10
AUG-2009
6 AD. + 3(6-14 ani) COPII

Recomand calduros!

O destinatie extraordinara, o locatie minunata, multa verdeata, un complex hotelier inchis, parcare asigurata si pazita. Mancarea a fost din belsug, variata si foarte gustoasa, inclusiv pentru persoane cu probleme alimentare (diabetici, vegetarieni...). Pentru copii exista un loc de joaca (o minigradinita), program de spectacole deosebit de frumos, in ultima seara aveau chiar si copiii nostri posibilitatea de a fi mici artisti. Plaja curata si ok amenajata. Camerele se curatau zilnic (ce-i drept am lasat pe unde am fost pe pat, cam la 2 zile, o atentie pentru doamnele care se ocupau de acest aspect, ca, deh, suntem balcanici (sume mici, de genul 1-5euro)). Se poate circula liber prin cele 4 (daca nu ma insel) hoteluri ale acestui complex, puteti manca la oricare din restaurantele acestor hoteluri, pentru restaurantul italian, se face rezervare cu 1 zi inainte. Barurile sunt superb amenajate (in cadrul tuturor hotelurilor), bauturile ok (aveti de unde alege), foarte multe cockteiluri, vin traditional fosrte bun (mai ales cel rosu).

Pentru cazul nostru, al unei familii cu copil, in cautare de relaxare, liniste si odihna, a fost un concediu minunat!

Trimis de carmencarmy in 25.02.10 16:20:50
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: St. Constantin si Elena, hotel Rubin

VIZUALIZĂRI: 2469 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (carmencarmy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)

magdalena
    [25.02.10 17:17:23]

Cum se ajunge la plaja? Se coboara scari, ceva? Cat e de pretabil pentru copii de 1 an jumate?

carmencarmyAUTOR REVIEW
    [01.03.10 09:21:45]

Da, sunt niste scari care se coboara si niste potecute pietruite care coboara spre plaja si mare.

Parerea mea este ca, avand un copilas de 1 an si jumatate (Sa va traiasca! ), oricum este mai solicitant pentru Dvs. in calitate de parinte, oriunde ati merge.

Din punctul meu de vedere, Duni este o locatie minunata de petrecere a unui concediu, mai ales pentru familisti, fiind liniste, verdeata, este un complex inchis (nu intra oricine, doar cei cazati aici), este curat, au animatie foarte buna, foarte mult spatiu pe unde te poti plimba, frumos amenajat.

ruxi
    [30.05.10 20:52:04]

Sunt activitati si pentru copii mai mari 12-14 ani(Junior Club)?

Cam ce gen?

In ce limba straina li se vorbeste copiilor?

Activitatile la care pot participa copii sunt organizate la nivel de resort (Duni) sau depind de hotelul in care stai?

Multumesc!

carmencarmyAUTOR REVIEW
    [31.05.10 10:08:15]

Stiu ca este un teenage club (cam 13-16 ani), insa nu stiu ce fel de activitati se fac. Limba vorbita este engleza, insa sunt destul de multi vorbitori si de limba romana printre animatori. Copiii (de la cel mai mic la cel mai mare) au fost, de asemenea, cooptati, in pregatirea unui spectacol, care a fost prezentat de catre echipa de animatori spre finalul sederii acolo si a fost extraordinar de dragut.

Activitatile sunt la nivel de resort, cel putin acum 1 an, cand am fost noi.

Cu speranta ca v-am fost de ajutor,

Carmen

ruxi