ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.07.2016
ÎNSCRIS: 07.07.16
JUL-2016
2 AD. + 2 COPII -- v: 9 ani și 4 ani

încărcat de pe telefon!

Un sejur în care ne-am simțit foarte bine

Am ajuns la Aronia Beach după un drum lung venind din Ploiesti și ce pot spune că la fel ca la multe hoteluri din Bulgaria este o mare problemă cu parcarea care este mică. Până la urmă am reușit să găsim un loc și nu am mai scos mașina din parcare tot sejurul.

Camera curată si foarte mare, fiind 2 adulți cu 2 copii am avut 4 paturi, baia foarte mare și curată, balcon cu uscător de rufe. In cameră am găsit o sticlă de șampanie și o sticlă de apă minerală bulgărească de care ni s-a spus că sunt din partea hotelului.

După 2 zile in care nu ni s-a făcut curățenie și nici nu ni s-au schimbat prosoapele, de la recepție spunându-ni-se că ni se face curățenie dacă lăsăm cheia la receptie, de a doua zi am lasat cheia la receptie și de fiecare dată ni s-a făcut curatenie și ni s-au schimbat prosoapele.

Mâncarea a fost foarte bună, multă și diversificată, tot felul de salate, carne de miel, de vită, de pui, de porc, pește in fiecare zi, supe, cartofi, orez, ciuperci, fructe, inghețată, clătite, iaurturi, ouă de toate felurile, brânzeturi foarte bune, pateuri, cornuri. Era imposibil să nu-ți placă ceva. E adevarat că pentru grătare, clătite se stătea la coadă dar pe mine nu m-a deranjat.

Nu am avut niciodată probleme cu copiii din cauza mâncării dar nici nu le-am dat de exemplu nimic cu maioneză, nu le-am dat cârnați dar am avut foarte multe feluri din care am putut selecta.

La piscină era curat, aveam vedere spre piscină și vedeam in fiecare seară cum făceau curat.

Animația de nota 10, copiii s-au distrat de minune și noi pe lângă ei.

Personalul de la hotel foarte drăguț.

Plaja este aproape. De la piscină se iese pe o potecă de lemn peste dunele de nisip. Plaja este frumoasă cu nisip fin iar in apă se intră lin, se merge mult ca să ajungi la apa adâncă.

A fost un sejur frumos in care ne-am simțit bine. Nu am avut incidente.

Trimis de madydus in 28.07.16 00:11:31
Validat / Publicat: 28.07.16 09:30:16
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipuri de Aur

VIZUALIZĂRI: 1993 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (madydus); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P04 Plaja.

[28.07.16 06:22:22]

@madydus: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[28.07.16 10:20:00]

@madydus - Nu știi ce gură de oxygen mi-ai dat după atâtea impresii extrem de proaste! S-o fi schimbat ceva sau ești tu mai îngăduitor? Că toate impresiile de la cei care s-au întors de acolo sunt vai mama lui de hotel.

După ce ai găsit un loc de parcare să înțeleg că a fost gratuit?

Bine ai venit printre noi și despre toate vacanțele tale așa să ne povestești.

gabitu67dica
[28.07.16 10:54:33]

@Aurici - Si familia mea este acolo si au aceeasi parere. Si-au facut incalzirea mai greu dar lucrurile merg spre bine.

[28.07.16 11:05:54]

@gabitu67dica - Ufff, ce usurare! Avem o întâlnire tradițională a găștii în fiecare toamnă și se întâmplă la un hotel cu prețuri modeste dar decent din Bulgaria, ca să poată toată lumea. Anul ăsta am ales Aronia bazându-ne pe promisiunile lanțului hotelier renumit care a preluat fostul Delta Beach și care a zis că îi va da o cu totul altă față iar sezonul 2016 o să fie primul când îl scot pe piață. După ce am văzut toate impresiile celor care se întorc de acolo am înnebunit pentru că suntem 38 și este foarte greu să luăm niște decizii acum.

Dar ceea ce ziceți voi aici nu poate decât să mă bucure. Mulțumesc mult de tot pentru intervenția ta.

madydusAUTOR REVIEW
[28.07.16 22:30:54]

@Aurici: Da, parcarea este gratuită. Parcarea nu se plătește la Aronia. Este un domn "binevoitor" la hotel dispus să te ajute cu locul de parcare pentru câteva leva, numai că la noi nu a fost cazul deoarece tocmai pleca o familie din Bihor și ne-a cedat locul.

Nu ințeleg de ce sunt atâtea păreri proaste despre acest hotel. Eu am plecat cu inima strânsă din cauza părerilor citite pe net dar ajungând acolo am constatat că lucrurile chiar sunt ok. Poate unii sunt foarte pretențioși, nu ințeleg ce așteptări aveau. Este un hotel de 4 stele la nivelul Bulgariei, poate la nivelul țărilor vest-europe este de 3 stele dar eu nu am căutat luxul, eu mi-am dorit un hotel curat, decent și mâncare bună ceea ce am avut. Am fost in mai multe țări dar sincer nicăieri nu am mâncat ca la Aronia. Mâncarea este foarte bună. Asta este părerea mea.

madydusAUTOR REVIEW
[28.07.16 22:34:51]

@Aurici: Și eu in prezent am un grup de prieteni acolo care au așteptat cu sufletul la gură vești de la mine după toate ecourile negative de pe net. Iar lor le place acolo. Sunt familii cu copii.

[29.07.16 10:08:56]

@madydus - Nu știi cât m-ai liniștit! Am avut un stres imens, am căutat să ne mutăm, nu puteau toți pentru că diferența de bani era de peste 200 de EUR, prea mult pentru unii, am trimis pe cineva acolo să vadă... ce să mai, o întreagă tevatură a fost săptămâna trecută. În final ne-am liniștitit, ne-am asumat și am hotarât să rămânem toți aici la Aronia și să ne simțim bine așa cum se întâmplă de fiecare data când ne întâlnim. Conta mai puțin mâncarea pentru noi, dar voiam un pat curat, ori cei care se întorceau erau nemulțumiți și de asta. În fine, mă așteptam ca managementul lanțului hotelier, de altfel unul foarte serios, să ia niște măsuri în urma impresiilor proaste postate de clienți, ceea ce probabil că s-a întâmplat, spre bucuria noastră.

Mulțumesc încă o dată pentru că ai scris aici și vacanțe plăcute în continuare.

Aurici, gabitu67dica, madydus
Alte impresii din această RUBRICĂCook's Club Sunny Beach Hotel (ex Aronia, ex Delta) :