ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.07.2016
ÎNSCRIS: 26.07.16
JUL-2016

Ţeapă turcească 'Ultimate All Inclusive' 2016

Am fost un grup de 3 familii cu 2 copii am plecat cu foarte mari emotii pentru ca in acea noapte a inceput tarasenia cu lovitura de stat.

- Toata reclama pe siteurile specializate de tot [... ] ca tot sunt cei mai buni in a vinde acest produs.

- Hotelul mare spatios, dar cu mobila din filmul cu nea marin, prosoapele aveau un iz de seu de oaie daca intelege cineva, lifturile fffff. prost ventilate faceai sauna pana ajungeai la destinatie.

-Mancarea nu te dadea pe spate - berbecut o singura data in tot sejurul, peste pastrav si dorada in rest amestecuri care nu te prea atrageau sa le incerci.

- Bauturile pentru "ultimate all inclusive"autohtone nimic cunoscut noua servite in pahare si halbe de plastic combinate cu ceva de sticla si unele murdare daca nu te uitai atent pupai pe cineva pe buze; -), berea, ei spuneau ca este efes, foarte slaba, sucurile, cafelele la dozatoare, vinul tot la dozator servit in pahar de lichior daca cereai pahar de vin se uitau ca veveritele la nuci ca nu stiau sau nu vroiau sa vrb. engleza, si sa nu uit pisicile fratilor mai aveau putin si se urcau pe masa, mai sunt multe de spus dar nu mai am nervi sa scriu despre dezamagirea care am avut-o pentru prima oara in minunata si laudata turcie.

- Piscinele mari spatioase dar uneori murdare si sezlongurile de pe margine ocupate din noapte, cu prosoape care se dadeau numai de la spa si cu program 09.30-12.00 / 13.00-16.00. dupa il pastrai pentru a doua zi.

- Plaja deplorabila, neangrijita, mizera cum nu se poate mai prost.

- Personalul praf nu vbr. engleza fffff. tineri 15-17 ani lucreaza 12-20 de ore pe zi.

- Oare ce inteleg administratorii resortului prin conceptul ultimate all inclusive fata de ultra/all inclusive???

- Bonus daca se poate spune asa 3 zile cu spectacole bune la amfiteatru, si ca am mers pe cont propriu la sealanya dolphin park.

Foarte foarte prost, la final ghidul a recunoscut ca tot lantul Crystal este dezamagitor.

PS: pentru agentiile de la noi informati corect clienti despre locatiile respective, unii dintre noi facem sacrificii pentru a economisi banii necesari unei vacante frumoase in decursul unui an.

Trimis de ROMANIA 16 in 26.07.16 23:12:22
Validat / Publicat: 26.07.16 23:57:03
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 12447 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ROMANIA 16); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[26.07.16 23:43:03]

@ROMANIA 16: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 98&ridAnt=70953

te rog să eviţi pe viitor folosirea exclusivă a literelor MAJUSCULE (LITERE MARI), această practică este nerecomandată (îngreunează citirea) şi în general considerată lipsită de politeţe pe internet.

În limbaj internaut, a scrie cu LITERE MARI înseamnă că strigi la noi! Vezi, de exemplu, aici

Textul în cauză a fost ajustat de noi, mai sus.

[27.07.16 09:00:01]

Imi pare rau ca si voi v-ati luat teapa! Si noi am fost tot aici in per 16-23 iulie, mai am ceva ajustari de facut la review-ul meu si-l voi posta, noi tot pentru prima oara am fost in Turcia dar "multumita" hotelului nu mai am ce cauta in Turcia, mai ales ca eu am avut si ceva problemein avion la intoarcere!

marsus
    [27.07.16 09:55:16]

Doar o mică adaugare vreau să fac. Dacă ceva nu s-a schimbat între timp, atunci nu tot lanţul de hoteluri Crystal sunt proaste. De exemplul Crystal De Luxe Resort & SPA din Kemer este foarte bun, unde am fost anul trecut. Am fost multumit.

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [27.07.16 10:18:49]

@ROMANIA 16

Al n-lea caz în care văd pe cineva că se lasă amăgit de denumiri pompoase.

Am spus de nenumărate ori pe aici, şi eu şi muuulţi alţi colegi: denumirile regimului de masă - oricât de bine ar suna ele - nu înseamnă NIMIC altceva decât *marketing*. Consultaţi, solicitaţi ÎNTOTDEAUNA informaţii despre ce cuprinde respectivul regim, înainte de a vă imagina că "v-a pus Dzeu mâna-n cap" şi aţi nimerit cine ştie ce pleaşcă la preţ mic...

nrs †
    [27.07.16 12:57:49]

in firma avem o vorba:

exista trei feluri de lucrari: ieftine, de calitate si rapide. daca vrem ieftin si rapid nu e de calitate, daca vrem calitate si rapid nu e ieftin. cam asa e si cu ofertele din turism: indiferent cum se cheama conceptul si cate stele are hotelul nu poti gasi calitate superioara la un pret foarte mic.

[27.07.16 13:18:39]

@nrs: eu am platit 1700 euro pt 2 adulti si un copil, bilete luate inca din noiembrie 2015 cu first minute si early booking, ti se pare un pret mic?? Pretul normal era undeva la 2200 euro!!

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [27.07.16 13:36:55]

@andra72000: pretul este enorm. In noiembrie gaseai la pretul asta Rixos Sungate sau Gural. Alegerea acestui hotel (cred ca este cel mai vechi lantul Crystal) este gresita sau persoana care ti l-a recomandat nu stia nimic despre hotelurile din Antalya.

[27.07.16 14:40:46]

@Andox - am avut o lista cu hoteluri si preturi, ne-am tot uitat la review-uri in momentul cand gaseam un hotel cu pret mai ok, eu personal am vrut la hotel Saphir, avand review-uri chiar ok, niste preieteni nu au vrut, regret si acum ca nu m-am dus la Dolphin Botanik, costa cu vreo 200 de euro mai mult.

[31.07.16 18:55:49]

Nu inteleg dezamagirea unora in privinta acestui hotel. Si noi am fost la Cristal Admiral in septembrie 2014 dar am fost foarte multumiti de servicii, camere, mancare, personal amabil, curatenie, totul a fost la superlativ mai putin inr-adevar intrarea in mare care e plina de pietre si destul de abrupta; noi nu am mers la mare decat intr-o singura zi, in rest am stat la piscina unde ne-am simtit foarte bine.

[31.07.16 19:03:41]

@Mena -

Si noi am fost la Cristal Admiral in septembrie 2014 dar am fost foarte multumiti de servicii, camere, mancare, personal amabil, curatenie, totul a fost la superlativ mai putin inr-adevar intrarea in mare care e plina de pietre si destul de abrupta...

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

[31.07.16 19:12:36]

@andra72000 - Despre ce hotel este vorba si ce tip de camera ati avut de ati platit acest pret? De la ce agentie ati cumparat vacanta?

[31.07.16 19:12:55]

@Mena: eu am ajuns la o concluzie, poate au umblat la servicii din lipsa de turisti. Te-ai gandit si la asta? Altfel care ar fi fost motivul nemultumirii mele? In seama aiurea chiar nu-mi place sa ma bag si nici nu sunt o persoana cu nasul pe sus, greu de multumit!

[31.07.16 19:16:20]

@Mena: am stat la Crystal, camera dubla matrimoniala, am cumparat de la aceeasi agentie de turism cu care plecam de ani de zile!

[01.08.16 13:44:54]

@andra72000 - Nu pun la indoiala cele relatate mai sus; este clar ca au umblat la servicii desi e mare pacat ca au investit atat de mult in turism si acum se duce totul de rapa.

Oricum, parerea mea, este ca ai luat destul de scump biletul mai ales ca l-ai achizitionat la first minute si early booking. Noua ne-a facut oferta in septembrie tot la Cristal Admiral cu 1100 euro pentru 2 persoane cu zbor din Cluj Napoca dar am refuzat oferta si am platit avansul pentru Miracle Resort in Lara pentru 7 nopti din 02 - 09.09.2016.

Nu am mai mers la Cristal Admiral deoarece am vrut sa incercam si alt hotel si vroiam sa fie cat mai aproape de aeroport avand in vedere si situatia care e acum in Turcia.

Mie imi e cam frica dar sa speram ca nu vor fi probleme.

[01.08.16 13:52:04]

@Mena: in ceea ce priveste siguranta, eu zic sa stati linistiti. Pe partea de litoral nu sunt probleme, toti am fost speriati, dar ajungand acolo, am realizat ca nu sunt probleme.

Eu am fost fix la mijlocul lui iulie in concediu, poate de aia a costat mai mult! Si la ei ca si la noi, preturi in functie de perioada!

Clar la anul vom merge iar la Duni, dupa aia daca suntem sanatosi mai vedem daca Turcia sau Grecia.

Vacanta placuta si mergeti linistiti, nu sunt probleme!

[01.08.16 14:49:30]

@andra72000 - Multumesc pentru incurajare. Este adevarat in iulie si preturile sunt mai mari. O sa revin in septembrie cu impresii.

mariuscfar
    [04.08.16 12:55:31]

@ROMANIA 16 - buna ziua. Plecam si noi la acest hotel in 31.08. As dori sa va intreb daca pt copil a-ti primit pat separat, fiindca noua pe voucher ne scrie doi adulti si un copil /camera dubla. Am intrebat si mi-au spus ca asa se scrie dar acolo primim automat pat. Multumesc

[04.08.16 13:26:51]

@mariuscfar - Da se primeste pat automat. Noi platisem la agentie pentru camera dubla standard si acolo la receptie am primit Suita Senior dar asta fara sa cerem noi asa ceva. Va doresc concediu placut.

mariuscfar
    [04.08.16 16:34:00]