ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.07.2016
DIN: Oradea
ÎNSCRIS: 24.07.16
JUL-2016

Superbul Sunrise!

Pregatita cu familia de vacanta in Turcia, unde de altfel ne petreceam vacantele in ultimul timp, dar evenimentele petrecute in aceasta tara ne-au facut in ultimul moment sa ne razgandim. Asa ca am fost nevoiti sa ne reorientam si dupa o cautare pe fuga am gasit complexul Sunrise din Obzor, Bulgaria.

De cum am intrat pe poarta complexului am fost impresionata de cladirile superbe care compun complexul Sunrise. Cum am oprit masina dupa ce am trecut de bariera de la intrare am fost intampinati de un baiat care ne-a condus la receptie. Era ora 11, check in-ul trebuia sa fie de la ora 14, dar surpriza placuta, dupa ce ni se ureaza bun venit ni se inmaneaza cheia apartamentului, bratarile albastre cu inscriptia Sunrise ni se pun pe maini, ne dau un pliant cu orele de masa, ni se doreste sejur placut, iar un baiat ne conduce la apartament si ne ajuta la bagaje.

Apartamentul superb!!! Vedere directa la mare si la piscina, aveam cuptor si plita electrica, masina de spalat haine, fierbator, in frigider bere, apa plata, sucuri, iar langa fierbator am gasit cafea, ceai, zahar care erau reinnoite la doua zile. La baie era uscator de par.

Surpriza placuta a fost restaurantul hotelului, mancare foarte buna, proaspata, nu am vazut ceva care sa imi trezeasca suspiciune ca nu ar fi in regula, bucatarii pregatesc mancarea in fata turistilor, varietatea mancarurilor este mare asa ca nu ai cum sa ramai flamand. Prajiturile au fost de asemenea excelente, compoturile, in special cel de visine foarte bun. Bauturile alcoolice sunt bulgaresti, dar foarte bune, bauturi racoritoare sunt de la dozator.

M-au incantat mult piscinele, foarte curate, de dimineata de la ora 7 personalul complexului era la datorie, aranjand sezlongurile, aspirand piscinele, facand curatenie peste tot.

Plaja complexului este bine intretinuta, intrare lina in mare, chiar daca erau turisti multi nu era inghesuiala.

A fost un concediu frumos, conditiile de la Sunrise sunt excelente, abia astept sa revin la Superbul Sunrise din Obzor!

Trimis de florentina123 in 24.07.16 21:09:58
Validat / Publicat: 25.07.16 09:12:44
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena, Varna, Balcik

VIZUALIZĂRI: 2376 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (florentina123); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[24.07.16 22:20:08]

@florentina123: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Articolul a fost selectat pentru o verificare suplimentară a autenticităţii şi naturii dezinteresate a recomandărilor.

Autorul este invitat să încarce un set minimal de poze care să dovedească prezenţa acolo în calitate de turist plătitor.

NOTĂ: Fotografiile nu vor fi făcute publice, dacă se solicită expres acest lucru.

[25.07.16 09:11:49]

@florentina123 - mulţumiri pentru colaborare

Recomandările vor fi publicate în scurt timp - deşi avem unele neclarităţi/reţineri.

Te-am ruga, de exemplu, să verifici/reconfirmi preţul indicat - 560 euro ptr 7 nopţi, "2 adulţi + 2 copii de 10 ani", în iulie?

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [25.07.16 13:14:34]

@florentina123:

Prea ieftin, prea superb, prea ca la tara!

Am avut oferta la acest hotel pentru prima saptamana din iulie cu 1036 euro apartament cu un dormitor cu sea view si taxa de statiune incluse, intr-o configuratie asemanatoare.

Cum ai reusit sa platesti aproape jumatate?

florentina123AUTOR REVIEW
    [25.07.16 20:36:49]

@webmaster -

Acesta este pretul platit, este o oferta last minute, pentru aceasta locatie am gasit la o firma pentru 5 nopti cu AI pentru 2 persoane un pret de 129 eur, intrare in 26 iulie.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [25.07.16 20:48:29]

@florentina123 -

Într-adevăr, superb de ieftin. La banii ăştia mergeam şi eu.

florentina123
    Alte impresii din această RUBRICĂSunrise All Suites Resort: