Olimpic Hotel [Jupiter]

Avatar aspirina
înscris/ă în 20.07.16
JUL-2016

Vacanta la Hotel Olimpic

Am fost si eu cazata la acest hotel impreuna cu sotul meu in perioada 14,07 - 19,07,2016, si am fost foarte multumiti.

Cazarea s-a facut imediat, chiar daca am ajuns mai devreme.

Hotelul arata bine. Camerele desi nu foarte mari, erau curate, cu mobilier nou, aer conditionat, balcon (vederea la mare e o chestiune de interpretare, majoritatea camerelor fiind asezate pe lateral fara a avea o vedere directa la mare). Curatenia se facea aproape zilinc in prima parte a zilei cand eram la plaja.

La masa totul a fost foarte bine, mancarea proaspata si din belsug.

Noi ne-am simtit foarte bine si o sa recomandam acest hotel pentru ca merita.

Am fost si o sa mai mergem acolo pentru ca ne-am simiti foarte bine.

Acest hotel ofera un raport calitate pret foarte bun. Toate necesitatile sunt implinite la un pret foarte bun.

Repet: curat si confortabil. Nu am nicio plangere.

Impresii încărcate de aspirina in 20.07.2016 14:59:02

Validat / Publicat: 20.07.16 17:43:41

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (aspirina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2699 PMA (din 6 voturi) nota2

[20.07.16 17:43:28]

@aspirina: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

- Djbobo
[20.07.16 18:37:52]

Alt laudac isi facu aparitia, sa dea un plus ptr aceasta locatie, cand acolo e prapad!

Webmaster- sa va arate voucherul de vacanta la acest hotel, sa vedem daca e un coment real!

[20.07.16 19:15:41]

@Djbobo - dacă a trecut de verificările noastre, este turistă, te asigur, în proporție de 99%

Totuși autoarea ar putea încărca fotografii din sejur, eventual ne poate trimite voucherul pe mail (pe adresa foto@amfostacolo.ro), pentru ca după verificare (și ștergerea datelor personale! pe care legea şi Regulamentul AFA nu le permite a fi făcute publice) să-l încărcăm pe sait...

- zoloft
[20.07.16 19:56:32]

Nu cred neam ca e turista...

- Zoazore
[20.07.16 20:57:50]

@aspirina - Asta DA minune: în doar 4 zile să se fi pus toate la punct și să fie totul roz!

vezi impresii

Interesant!

[20.07.16 23:15:14]

Am mai spus si cu alta ocazie, nu prin comentarii se crează imaginea unui hotel ci prin serviciile oferite. Dacă tot ceea ce urmăresc cei de la conducerea hotelului este o imagine bună nu le rămâne decât să ofere servicii de calitate si sa asculte dorințele clienților. Altfel indiferent câte comentarii de bine vor fabrica -în treacăt fie spus impresiile mi se par însăilare si din alte comentarii si puse să dea bine- clienții nu le vor mai trece pragul. Si asta in primul rand pe baza unei socoteli foarte simple. Cat dai si ce primești? Englezul are o vorba: M-ai păcălit odată, să îți fie rușine. M-ai păcălit si a doua oară, ... să imi fie mie rușine.

- mirelutza
[21.07.16 16:06:11]

Mda. Unii lauda, altii zic ca e prapad. Nu am mai scris de ceva ani pe AFA, dar uite cum iar o sa reincep... Pe 7 august plec la acest hotel si la revenire voi spune EXACT ce si cum, intr-un review amplu.

Intuitia imi spune ca diferenta asta de pareri se datoreaza faptului ca hotelul este renovat partial. Cei care au avut camere renovate sunt multumiti, insa se pare ca unii au nimerit la cele nerenovate. Adica, depinde si de pachetul turistic oferit de Agentii.

Asa am patit noi in Blgaria la un hotel. Am luat prin Agentie si aveau camere si de 3 stele si de 2+. Evident pretul diferea, dar nu cu mult!!!

[21.07.16 17:17:04]

@mirelutza Nu are nicio legatura cu intuiția. Nu e vorba de aspectul camerei în cele semnalate sau doar în mică măsură. E vorba de servicii în general și de cum sunt percepuți clienții și cererile acestora. Cică pe aeroportul din Mogadiscio, capitala Somaliei la sosiri, scria în dialect: Bine ați venit, măncavaș! Înțeleg că 80% din cei care au plătit pentru All inclusiv se simt înșelați atât din perspectiva calității cât și a cantității, iar tentativele de a rezolva ceva prin discuție directă cu cei responsabili au fost sortite eșecului. Probabil din lipsa unui translator...

[21.07.16 17:25:29]

La fiecare hotel sunt camere si camere în funcție de cât de civilizați au fost unii turiști, de calitatea materialelor folosite în renovare, etc. Dar refuz să cred că au restaurante diferite, plaje diferite și manageri diferiți pt un singur hotel. Există poate cazuri de menajere care amână schimbarea lenjeriei, a prosoapelor sau înlocuirea produselor de igiena așteptând mici atenții dar dacă politică hotelului este clară în materie își periclitează singure locul de munca.

• Jalnic (Sep.2018) - punctaj satisfactie: [fara note] (scris in 05.09.18 de Constantines din RâMNICU VâLCEA)
  • Nu recomand (Aug.2018) - punctaj satisfactie: 3.10 (scris in 27.08.18 de AlinRosca din MEDIAş [SB]) - NU RECOMANDĂ
  • De trei ani la rand la acest hotel (Jul.2018) - punctaj satisfactie: 8.20 (scris in 18.07.18 de gigi59 din BRAşOV) - RECOMANDĂ
  • De 6 ani de doua ori pe vara in acelasi loc (Jun.2018) - punctaj satisfactie: 9.62 (scris in 03.07.18 de Gelu I din BUCUREşTI) - RECOMANDĂ
  • Dezgustator (Jun.2018) - punctaj satisfactie: 3.95 (scris in 27.06.18 de LauraPirnau din PLOIESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Nu recomand!!! (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 0.62 (scris in 07.09.17 de Betonela din CRISTEşTI [MS]) - NU RECOMANDĂ
  • Nu recomand! Mancare oribila (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 3.55 (scris in 31.08.17 de reka16 din ORADEA) - NU RECOMANDĂ