ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.02.2010
ÎNSCRIS: 23.06.08
JAN-2010
single

Loc de cazare si masa pe ruta Arad - Oradea

Daca faceti parte din categoria celor care rulati multi km prin tara va recomand un loc de dormit si servit masa foarte bun pe ruta Arad - Oradea. Se numeste Motel (hotel) Millenium si este situat la intrare in localitate Madaras pe drumul european E671.

Cazarea este disponibila la preturi incepand cu cca 30 euro/noapte pentru camera dubla. Camerele sunt mari, curate, dar mobilierul din anumite camere este sau pare a fi din material cam ieftin. Oricum, pentru 1-2 nopti de cazare este locul ideal.

Motelul ofera o zona de agrement destul de mare. Puteti sa va plimbati cu barca pe un lac artificial amenajat, sau puteti sa vizitati minigradina zoologica din cadrul complexului. Tot in zona de agrement exista amenajat un spatiu de joaca pentru copii. Din 2007 este disponibila pe timpul verii si o piscina pentru copii si adulti.

Zona verde include si o terasa unde vara se paote servi masa.

Parcarea hotelului este formata din 2 zone: 1 pentru autoturisme si 1 pentru camioane. Ambele sunt pazite.

Restaurantul, si aici vine partea interesanta, e unul dintre cele mai bune din zona, .

Puteti servi diferite tipuri de ciorbe si specialitati di zona respectiva. Exista preparate romanesti, maghiare, italienesti si slovace.

Va recomand ciorba de perisoare si la felul doi "portofel Millenium si cartofi millenium".

In 2006 restaurantul a intrat in cartea recordurilor pentru "Cel mai mare ceaun de gulas din lume".

Ca si impresie generala: oricand sunt in zona si caut un loc de dormit sau de servit masa pot sa aleg acest motel fara ezitare.

Trimis de alexandruduma in 23.02.10 16:37:51

VIZUALIZĂRI: 5186 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alexandruduma); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Sanziana [23.02.10 16:40:48] »

poti sa imi spui daca e cumva pe ruta spre unguri?Plecam de paste in praga si am hotarat sa poposim in Oradea ,e destul de obositor dintr-o bucata

alexandruduma [23.02.10 16:52:01] »

Salutare, pe unde iesiti voi din tara? E foarte aproape de Oradea. e intre Salonta si Oradea. Cred ca voi veniti pe Carei. E in partea cealalta a Oradei. Daca imi zici traseul iti voi recomanda ceva in zona

Sanziana [23.02.10 16:56:50] »

de la Radauti, Cluj Napoca apoi Oradea sau cel putin asa imi da pe Michelin

creivean [23.02.10 17:44:30] »

Nu ajungi la Milenium, decat daca vrei sa iesi din tara prin Salonta (nu recomand), daca iesi prin Bors, ar fi un ocol de 70 km. dus/intors si nu merita.

Daca vrei alternative de cazare, vezi ca are danoradea un post unde a insirat toate (aproape) spatiile de cazare din Oradea.

Daca nu, poti folosi rubrica "Intrebari si raspunsuri", ori un mesaj pe P. M. catre oradeni, suntem destui pe aici.

@alexandruduma

Dupa parerea mea de oradean prin adoptie, pentru cazare sunt alte alternative mai bune, dar restaurantul este unul din cele mai bune, nu din zona, ci din judet.

Mi se intampla sa-mi iau familia si sa merg pana acolo, mai ales vara, la masa.

cristi_an3000 [23.02.10 19:23:24] »

si eu am poposit de cateva ori la restaurantul motelului. intr-adevar merita nota de 100% data de catre alexandruduma la capitolul "bucatarie si masa". noi de fiecare data cand ne opream sa mancam comandam "meniul soferului" - erau 4 tipuri de meniuri la 17,50 lei si aici era inclus felu 1, felu 2, salata si desert. dar de fiecare data nu puteam sa mancam nici macar felu 2 in intregime, desertul era clar ca o sa urmeze a fi pus la pachet.

la celelalte aspecte nu ma pronuntz pentru ca am fost doar la restaurant, dupa cum spuneam, cu ocazia multiplelor noastre drumuri Timisoara-BN pe care le facem.

inca un lucru util zic eu si nespecificat: chiar langa motel se afla si o benzinarie Lukoil, deci daca vrei sa faci plinul si sa manci fara a opri de doua ori, e locul ideal. (eu am o vesnica problema cu opririle prea dese din cauza carora ies mereu discutii cu nevasta-mea: daca s-ar putea as conduce pana as pica in nas fara oprire, consoarta nefiind de acord cu asta)

ursuadrian80 [29.08.13 20:39:03] »

Poate in 2010 cand ati fost voi la Hotel Millenium erau serviciile bune, insa acum, in august 2013 lucrurile au luat o intorsatura destul de urata.

Desi camerele sunt curate si bine ingrijite, personalul este sub orice critica. Pur si simplu sunt foarte nepoliticosi si te trateaza intr-un mod urat, jignitor.

webmaster [29.08.13 21:12:07] »

@ursuadrian80: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul "ADAUGĂ IMPRESII NOI"

alexandruduma, creivean, Sanziana, ursuadrian80
Alte impresii din această RUBRICĂMillenium Hotel [Mădăras]: