ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.07.2016
ÎNSCRIS: 20.07.16
JUL-2016

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Hotel Andreolas - un hotel din care pleci cu un gust amar si dureri de cap

NU recomand nimanui acest “hotel” de 2 stele, nimanui.

Inca de cum am ajuns acolo, proprietarul hotelului, [.....] a cazat toti romanii la demisol. Camerele mici, inghesuite, mobila foarte veche si miros inchis de statut si vechi.

Cea mai oribila experienta din viata mea a fost datorata faptului ca am gasit BROASTE RAIOASE in camera. Dat fiind faptul ca am stat la demisol, fiind la acelasi nivel cu pamantul, broastele sareau pe balcon si ulterior in camera. Eu personal am scos 3 broaste care umblau prin haine si sareau prin camera. Cel mai tare m-a deranjat indolenta si nepasarea proprietarului ursuz si sictirit mereu, care mi-a intins o matura si un faras ca sa scot broastele cand m-am dus sa ii spun ce am in camera. L-a durut fix undeva de problema mea, daca era om cu caracter putea sa vina el personal sa ia broastele, sa se ocupe de clienti si de afacerea lui.

O alta problema, wc-ul care se strica si trebuia mereu sa iau capacul si sa repar in mizeria aia statuta sistemul de functionare ca sa pot trage apa.

Micul dejun; ORIBIL. Oameni buni, eu cand vad ca oamenii lauda acest hotel ma iau spumele, cand vad ca spun ca mancarea e buna la fel nu ii pot intelege. Pe langa faptul ca timp de 6 zile a fost aceeasi mancare, mai exact cascaval si sunca, vreau sa va spun ca laptele este de fapt apa cu lapte praf, cafeaua este distilata si nu are gust iar compotul te trimite direct la baie. In fiecare zi aceeasi mancare, cu vase uleioase si spalate pe fuga.

Daca vrei sa bei ceva la piscina, vine tiranul de proprietar si tipa la tine ca sunt afise in care se interzice acest lucru si practic te obliga sa cumperi de la el de la bar altfel iti spune sa pleci. Nu vorbit frumos, nu zambet, nu nimic. Parca nu am fi platit sa stam la el si parca mi-ar face el mie un serviciu.

Singurele puncte bune ale acestui hotel sunt: apa calda am avut mereu, curatenia se facea zilnic. Atat. In rest m-am simtit ca intr-un buncar la demisol, mobila veche, televizor care function ape un singur post, totul scartaia si era vechi de 100 de ani, mancarea jalnica, niciun om care sa te faca sa te simti confortabil, un proprietar care se uita piezis la tine, broaste in camera, wc stricat si tot asa.

Am avut norocul ca am fost mai mult plecati, insula este superba si recomand turul acesteia intr-o croaziera.

Concluzia mea este ca toti se ambaleaza la acest hotel pentru ca dau de promotii foarte convenabile si preturi ok. Parerea mea personala este ca prefer sa dau un ban in plus si sa am conditii cat de cat decente, pe viitor voi sti, desi am platit destul de mult ca sa stau aici, mai exact 300 de euro!

De ceea ce am avut aici parte nu recomand nimanui si mai ales tineretului nu recomand, batranii se mai pot acomoda, noi mai greu. Eu sunt o persoana care ma acomodez oriunde, dar cand vad ca serviciile sunt jalnice iar oamenii se comporta la fel cu mine, atunci sunt libera sa imi exprim dezamagirea.

Trimis de Oti Otilica in 20.07.16 12:46:42
Validat / Publicat: 20.07.16 13:27:14
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 1827 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Oti Otilica); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster95 [20.07.16 12:56:46] »

@Oti Otilica: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 70&ridAnt=70578

ebirsan [20.07.16 13:37:00] »

Vor fi cel putin doi useri (anonimi d. p. v. review-uri) si eventual si vreun consul onorific care sa-ti spună că îți meriți soarta pt. că ai apelat la o firmă de turism și nu te-ai informat suficient înainte de a alege hotelul.

In Zakynthos cazarea românilor la demisol pare a fi o obisnuință. Să țină oare de contractul semnat cu firma de turism sau ne discriminează grecii? Eu tind să cred mai degrabă că e vorba de prima variantă.

Oti Otilica [20.07.16 14:35:20] »

@ebirsan: intra-adevar este vina mea totala ca nu m-am informat corespunzator. Insa stii ce m- a indus cel mai tare in eroare? Tot aceste review-uri care exceleaza in a lauda acest hotel. De aceea am vrut sa fiu sincera si transanta, ca sa nu pateasca si altii la fel.

Lyssys [20.07.16 14:55:31] »

@Oti Otilica - Cred că asta a contractat agenţia şi vă voi face un calcul aproximativ pentru a-mi susţine afirmaţia:

-vreo 130 euro transportul (am văzut pe la diverse agenţii 65euro/persoană)

-vreo 60 euro micul dejun (minim, uzual se cam ridică la 7-10 euro/persoană)

Ar mai rămâne... 110 euro/6 nopţi pentru cazare. În Grecia, în iulie. Pe o insulă.

Sunteţi tineri, experienţa e direct proporţională cu numărul anilor, aşa că... bucuraţi-vă de tinereţe! Şi nu credeţi în chilipiruri!

Tinereţe frumoasă şi să aveţi vacanţe de vis!

ebirsan [20.07.16 15:22:07] »

@Oti Otilica - daca exista review-uri bune si f. b. pt acest hotel, ele nu trebuie suspicionate ca nu ar fi adevarate.

Poate insa ceilalti au fost pe cont propriu sau printr-o alta agentie și au beneficiat de alte conditii de cazare.

In privinta micului dejun, in Grecia, daca nu mergi de la 4* in sus, lucrurile stau cam la fel.

Nu-i vorba ca si la hotel de 4* in buricul Bruxelle-ului timp de 10 zile am mincat zi de zi acelasi lucru, iar camera era de 2x3 m (ca doar era cladire istorica de 400 de ani vechime). La fel de mare e camera si la Londra daca vrei in centru (diferenta e ca ai mâncare de fasole la MD), ca sa nu mai vorbim de Tokio (unde daca nu manânci (ca mine) pește te-ai intors acasa după 2 săptămâni lihnit de foame).

Oti Otilica [20.07.16 16:36:59] »

@Lyssys: pe viitor voi fi mai precauta, intre timp voi sti sa caut mai amanuntit. Numai bine si vacante frumoase :-)

Oti Otilica [20.07.16 16:39:22] »

@ebirsan: Toti cei care au fost pana acum au fost cu aceeasi agentie, probabil gradul de satisfactie difera la fiecare. Cat despre celelalte destinatii, la cum mi ai aratat problema, cred ca voi opta pentru un all inclusive :-)))

tm67bru [20.07.16 18:18:27] »

@ebirsan

Aham; al doilea ecou - prîn care o... acuzi, practic, pe autoare că... "nu s-a informat suficient"... - o fi un fel de autopropunere pentru... consulatu' ăla onoric - am ghicit?

ebirsan, Lyssys, Oti Otilica
    Alte impresii din această RUBRICĂAndreolas Hotel: