ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.07.2016
ÎNSCRIS: 03.11.12
JUN-2016
2 AD. + 1 COPII -- v: 10 luni

O masa in Kuib cu puiul din dotare

In Cumpatu, Hotel Piatra Soimului si Restaurantul Kuib sunt parte din acelasi complex, fiind situate vis-a-vis una de alta, dar comunica si pe interior, ceea ce trebuie sa fie util atunci cand ploua sau afara este pre frig. Am ajuns intr-o dupa amiaza calda de duminica, si terasa de la Kuib era plina-parinti si copii isi luau ultima masa sau bautura inainte de plecarea spre case, la incheierea week-end-ului. Noi urma sa stam o noapte, duminica-luni. Asteptand sa se elibereze o masa, am pornit in recunoastere. In spatele terasei, dupa ce se coboara cateva trepte, este amenajat un loc de joaca, cu leagan si tobogan. Majoritatea copiilor erau de la 3-4 ani in sus, asa ca puisorul nostru de 10-11 luni nu si-a gasit vreun prieten de joaca. Totusi, restaurantul este pregatit pentru a fi vizitat de multi bebelusi, deoarece erau multe scaunele speciale pentru ei.

In acea seara nu am luat decat un suc, a doua zi insa am mancat pranzul acolo. Personalul a fost deosebit de amabil, fetele care serveau la mese erau parca mereu la dispozitia nazdravanului nostru bebe, facandu-i ochi dulci si bezele astfel incat sa stea linistit sa isi manance legumele. Noi am luat pizza ca sa mearga repede, si o mancarica de pui la cuptor care a fost foarte gustoasa. Aveau in meniu si preparate bio, noi am ales quinoa bio cu merisoare si legume tocate fin, care a fost de senzatie, ne-a placut la nebunie dar nu ne-am bucurat prea mult de ea pentru ca puisorul a inceput a ciuguli putin cate putin si a dat-o gata, spre multumirea noastra. Cadrul natural este minunat, la Cumpatu este liniste si se vad crestele Bucegilor in toate partile; aerul de munte ne-a dat tuturor pofta de mancare, poate si de aceea am facut curat in farfurii.

Pentru a va face idee de cateva preturi, am pozat bonul.

Meniul restaurantul era foarte bogat, de aceea probabil ca vom reveni sa incercam si alte preparate, in special din cele bio.

Trimis de FrancescaClara in 20.07.16 12:20:35
Validat / Publicat: 20.07.16 13:21:20
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SINAIA.

VIZUALIZĂRI: 1946 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (FrancescaClara); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Si supa crema de legume a fost apreciata de al nostru pitic

• Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Sinaia?: