ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.07.2016
ÎNSCRIS: 30.04.15
JUL-2016

Către satisfăcător
Către satisfăcător

Hotel modest, cu parti bune si rele

Am facut rezervare la acest hotel prin ianuarie 2016 cu early booking ajungand la un pret apx. de 60 euro/camera tripla. Nu aveam asteptari mari la banii astia dar l-am ales pentru pozitia foarte buna aproape de plaja, in fata un parc cu loc de joaca pentru copii, langa o parcare iluminata (parcare gasesti foarte greu in Olympic Beach, mai ales pe malul marii, fiindca zona pietonala si strazile aferente sunt inchise).

Locatia - la margine statiunii, langa parcare, langa parc si aproape de plaja. Deasemenea este o zona destul de linistita fata de restul statiunii. Hotelul are o piscina mica si nefolositoare din punctul meu de vedere si o terasa frumoasa in fata parcului pentru relaxare, cu TV mare unde se pot viziona meciurile. De asemenea hotelul dispuine de lift, foarte util cand ai multe bagaje.

Camera (204) - camera noastra a fost tripla, curata, de dimensiuni bune, 1 pat dublu matrimonial si 1 pat single, cu balcon spatios, mobila veche dar "intreaga", mini-frigider care nu prea facea fata, TV cu ecran plat, baia mica cu un dus prea mic. Camera parintilor mei (218), camera dubla, a fost mult mai mica si inghesuita. Deci as recomanda tripla chiar daca merg 2 persoane. Amplasarea era spre alta constructie, dar nu a fost o problema pentru noi, chiar ne-am bucurat ca aveam liniste.

Clima mergea foarte bine si internetul avea semnal si viteza buna. Nu este plasa de tantari si asta poate fi o problema. Noi am cumparat de la Lidl niste plase cu magneti pt usa.

Mancarea - am fost destul de nemultumiti de mancare pentru ca nu era deloc diversificata. Mic-dejunul foarte sarac, nu prea aveai ce alege. Cafea lunga, suc foarte rau la gust, cereale, gemuri, miere, compot, un iaurt destul de subtirel, unt, oua ochiuri sau fierte etc. Cina nu era bufet suedez, incepeai prin a-ti face o salata si primeai o portie fixa de fel principal. Era buna dar nu aveai nici o optiune, daca iti puneau pui cu cartofi de ex. si nu iti place, ghinion.

Serviciile - Nu am ce sa reprosez. Toti angajatii erau amabili si stiau limba engleza, chiar si cameristele. Curatenie se facea zilnic, nu stiu schimbatul lenjeriei la cate zile se facea, noi puneam semnul nu deranjati si o data la 2-3 zile intrau cameristele si faceau curat.

Plaja - curata cu nisip fin si intrare lina in apa. Apa insa foarte murdara si agitata. Am fost foarte dezamagiti de apa, motiv pentru care nu cred ca vom mai reveni pe aici.

Statiunea - minunata, vesela, nu prea agitata, cu preturi surprinzatoare de mici atat la mancare, cat si la haine, jucarii. (ex. supe la 2 euro, meniu copil 3 euro cu hamburger imens, cartofi prajiti+ suc cu pai, meniu adult 5-6 euro, inghetata 0,50 centi cupa, cafea 1 euro, bere, sucuri 3 euro).

Excurii optionale - Chiar recomand sa mergeti in excursii pentru sunt minunate si foarte ieftine. Am fost la Meteora cu 13 euro, Muntele Olymp 10 euro, Skiatos 23 euro, seara greceasca 15 euro. Recomand pe d-na Ilona Constantin, un ghid minunat. (o gasiti pe fecebook, nu are poza de profil).

As recomanda acest hotel doar persoanelor care nu au asteptari mari. La pretul platit de noi in varf de sezon as spune ca am fost cat de cat multumiti. Minusuri sunt destule si marunte dar noi ne-am simtit bine si asta conteaza.

Trimis de crissy_kris in 20.07.16 12:02:23
Validat / Publicat: 20.07.16 13:23:23

VIZUALIZĂRI: 2751 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (crissy_kris); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P13 Plaja din fata hotelului.

[20.07.16 12:19:08]

@crissy_kris - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

calatorul
[20.07.16 13:33:12]

@crissy_kris - Multumim pentru informatiile oferite si impresiile impartasite, ca si pentru pozele insotitoare. Alegeri inspirate si vacante frumoase!

[20.07.16 15:46:33]

@webmasterX: Da este ok.

[20.02.17 20:05:15]

@crissy_kris: Multumim de informatiile impartasite.

Ma tenteaza sa rezerv 4 nopti aici, cu intentia de a vizita cat se spote din zona.

As dori sa te intreb de unde ai achizitionat excursiile optionale? Mi se par foarte bune preturile comparativ cu ce mai citeam despre ele in alte parti (gen 25 euro Meteora...)

[21.02.17 11:04:49]

@anaoi: Desigur, este un ghid roman, d-na Ilona este chiar în stațiune și reprezinta o agenție. Preturile le puteți negocia direct cu ea la agenție, face discont dacă luați mai multe excursii sau dacă sunteți un grup mai mare. Oricum și preturile inițiale sunt foarte mici. [...]

Vacanta plăcută!

[21.02.17 11:11:26]

@crissy_kris: Multumesc mult de raspuns... am gasit-o pe facebook si i-am trimis cerere de prietenie... voi discuta direct cu dansa.

Mersi inca odata

[21.02.17 11:13:13]

@crissy_kris: paginile personale de FB sunt asimilate datelor personale (precum emailul) -- nu este permisă publicarea „în clar”.

Se pot însă trimite, fără probleme, prin PM — celor care solicită acest lucru.

norocul lui „anaoi” că a apucat să citească înainte să intervin eu

[21.02.17 11:20:12]

@webmasterX: Nu cred ca am divulgat nimic personal pentru ca Facebook-ul îți oferă opțiunea de a fii atât de privat cat vrei. Motivul pentru care i-am dat tot link-ul a fost ca pe Facebook erau foarte multe persoane cu numele respectiv ????

Dar înțeleg, data viitoare voi folosi mesajele private.

[21.02.17 11:24:15]

@webmasterX:

Da, ai dreptate referitor la datele personale...

Si eu ma bucur "de norocul meu".

In aceasta situatie in urma discutiilor cu dna sunt convinsa ca nu vor fi probleme din partea dansei (in urma stabilirii contactului si acceptarii cererii de prietenie).

Multumesc ca existati si vacante frumoase tuturor!!!

anaoi, crissy_kris
Alte impresii din această RUBRICĂPlaton Beach Hotel: