ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.07.2016
  • --- F ---
    ÎNSCRIS: 19.07.16
    JUL-2016

Statiune plina de viata

Am fost in Nei Pori 7 nopti, nu am apucat sa vad si sa fac tot ce mi-am propus.

Am mancat la mai multe taverne incercand sa descopar cat mai multe locuri.

Mi-a placut foarte mult la Alcazar, au o salata de caracatita foarte buna, creveti si peste, toate proaspete. La fiecare taverne primesti desertul gratis, inghetata, fructe sau prajiturele.

La pizzeria Il Mondo gasiti si un ospatar roman, Dragos, va serveste cu mare placere.

Dimineata mancam de la Olimpus tot felul de preparate de patiserie, foarte bune si proaspete, este langa plaja Agyra beach.

Sezlongurile de la plaja nu se platesc dar trebuie sa consumi ceva, apa este gratis, in frapiera cu gheata.

Am vizitat Meteorele impreuna cu ghida de la Niovi, Dora, o fata foarte draguta care a facut fata provocarii de a vorbi in 2 limbi plus inca o ghida ce vorbea in rusa in acelasi autocar.

La intoarcere se face si o tombola cu premii de la atelierul de icoane, foarte interesant locul.

Despre Meteore nici nu stiu ce mai pot zice, sunt absolut superbe si nu trebuie ratate.

Intr-o seara am fost in Platamonas, cetatea este deschisa pana la ora 15:00, deci daca vreti sa o vizitati aveti grija sa ajungeti in timpul programului, daca nu aveti o priveliste absolut superba.

Viata de noapte in Nei Pori se cam termina la 12:00 dar in Platamonas tine pana dimineata si este mult mai mult tineret.

Pe plaja se gasesc banana, canapea, paraseling la preturi acceptabile, sunt activitati ce merita incercate macar o data.

Recomand aceasta statiune fiind si foarte aproape de Romania, si se ajunge usor, nu te plictisesti si sigur voi reveni.

Trimis de nikpin* in 19.07.16 22:32:42
    Validat / Publicat: 19.07.16 23:20:53
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 3750 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (nikpin*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P04 plaja agiokampos

horachira
    [20.07.16 09:55:24]

web, taie un zero de la pret ca nu mai merge nimeni in Grecia

[20.07.16 10:11:41]

@horachira - prețul include cazare transport și cheltuieli

horachira
    [20.07.16 10:22:23]

@nikpin: prietene, daca aveam chef sa sparg 12000 euro în concediu mergeam în Maldive și apoi încă o data în Seychelles

Îmi vine greu sa cred

calatorul
    [20.07.16 10:23:58]

@nikpin - Felicitari pentru frumoasa vacanta greceasca petrecuta si multumim pentru impresiile impartasite si pozele postate. Vacante frumoase pe mai departe!

[20.07.16 10:56:35]

@horachira: dacă tu crezi ca 1200 îți ajunge pentru 2 persoane în Maldive sa îmi spui sa vin și eu

[20.07.16 10:59:55]

Ca sa detaliez 200 euro drumul 250euro cazarea restul pe mâncare și suveniruri

Cris
    [20.07.16 11:09:24]

@nikpin - Problema care generează atâtea discuții (inutile) este că ai trecut 12000 de euro (cu siguranță din greșeală ai pus un 0 în plus), în loc de 1200 euro.

[20.07.16 11:11:04]

@Cris: nici nu am observat mulțumesc

[20.07.16 11:16:14]

@nikpin - corectat preţul la "1.200 euro"

[20.07.16 11:20:39]

@webmasterX - multumesc

flaviana77
    [09.08.16 15:14:24]

@nikpin -

da cheltuisi ceva pe mancare si pe souveniruri, daca stau bine sa ma gandesc ar iesi vreo 750 de euro pe care i-ai dat numai pe asa ceva, bravo ce sa zic, inseamna ca ai cumparat consistent la fel si cu mancarea.

atentie, nu este un repros ci doar o constatare ok?

[09.08.16 21:09:17]

@flaviana77: da am cheltuit... dar mi am luat tot ce mi am dorit, am dat foarte mult pe bautura pe plaja, plimbări cu banana pe apa chestii de genul

calatorul, flaviana77, horachira, nikpin*
    Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Nei Pori: