ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.02.2010
DIN: Piteşti
ÎNSCRIS: 02.09.09
STATUS: CONSUL

Distractie si relaxare 100%

După ce impresiile s-au mai sedimentat, cred că e cazul să scriu şi eu un review cu privire la întâlnirea Amfostacolo. ro. De la bun început însă, cer WM să retragă punctele atribuite automat.

Dacă fetele sunt mai sentimentale, mai romantice şi, ca atare aşa sunt şi impresiile lor, noi bărbaţii suntem mai concreţi, mai lipsiţi de imaginaţie, de fantezie şi mai direcţi.

Aşa că, am să fac o trecere în revistă gen contabil, cu plusuri şi minusuri.

Am să încep cu minusurile.

► MINUSURI

1. Vremea. A fost cald, soare, dar a lipsit zăpada, în plină iarnă. La plecare, chiar s-a supărat pe noi şi a început să plouă. - 50

2. Timpul foarte scurt. Nu am putut să-i întâlnesc pe toţi cei pe care i-am cunoscut virtual (în special, regret că nu am cunoscut-o pe lizuk, cea care m-a încântat cu poveştile ei tailandeze). - 100

3. Nu am avut timp să dau iama prin minibarul din camera de hotel. - 100

4. Am mâncat prea mult. - 100

5. Drumul prost. Am venit pe celebrul drum DN73, care trece şi pe la Piscani, nu se poate să nu fi auzit de el. - 100

6. La întoarcere, am uitat să opresc să cumpăr de la Rucăr nişte brânză de burduf, că tare mai aveam poftă de un bulz. - 100

► PLUSURI

1. Distracţie şi relaxare. + 200

2. Prieteni virtuali, transformaţi în prieteni reali+ 300

3. Două zile am uitat de grijile zilnice+ 100

4. Am dormit bine (dar cam puţin) + 50

Pentru toate acestea, există Amfostacolo.ro

5. L-am cunoscut pe Cornel: nepreţuit (∞)

Trăgând linia şi adunând (fără infinitul de la ultima categorie), rezultă un plus de 100 de puncte. Acestea sunt punctele pentru gradul de satisfacţie trecut în partea stângă.

Când am să ajung acasă am să pun şi fotografiile făcute la premiere, la care am să vă rog să mă ajutaţi să identific câteva personaje.

Trimis de Costi in 23.02.10 15:16:50

VIZUALIZĂRI: 1621 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P01 Cornel, Admin, webmaster, altfel spus, sufletul site-ului Amfostacolo.ro
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

webmasterXY*
[23.02.10 15:21:54]

Retrase si la acest review PMA-urile standard

[23.02.10 15:25:11]

@webmaster99

Te rog să le mai retragi încă o dată, pentru că am editat textul pentru o mică corectură şi automat punctele au fost realocate.

webmasterXY*
[23.02.10 15:26:34]

done

pepsi70ro
[23.02.10 15:27:56]

Foarte practic punctat, deci fiind pe plus trebuie sa clocim urmatoarea intalnire, poate chiar de 1 mai.

Mi-a parut foarte bine ca te-am cunoscut, doream sa te intalnesc si sa povestim mai mult. Cu foarte multi as fi vrut sa ma pierd in povesti. Din pacate timpul a fost prea scurt pentru tot ceea ce mi-am propus EU.

Iar pentru faptul ca doresti ca impresiile sa nu fie punctate, meriti un VOT imens, si sunt sigur, cat de curand un superbonus urias! Felicitari!

[23.02.10 15:39:57]

@pepsi70ro

Pe forum, Sânziana deja a pornit o discuţie pentru o întâlnire în mai, în Bucovina.

Cred că e o idee formidabilă şi inimoasă cum am văzut că e, sunt convins că o va pune în practică, aşa că, să ne revedem cu bine.

lizuk
[23.02.10 22:11:21]

Eh, acum chiar imi pare rau ca nu am avut curaj sa te trag de maneca, atunci cand ai trecut (de cateva ori) pe langa mine... Ramane pe data viitoare. Eu de-abia astept

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / zSTRATOSFERA
[23.02.10 22:35:49]

HA! ti l-am dat! da' il si meriti...

mai incerc si-n seara asta sa mai aduc vreo cateva poze... ca aseara era crima si pedeapsa... si duminica numai de asta nu-mi mai arse.

[23.02.10 23:15:26]

@Dragoş

Mulţumesc!

Aşa care va să zică, de-asta merge aşa greu cu încărcatul pozelor, că încarci şi tu...

Acum, serios, eu renunţ şi o las pe mâine, în seara asta merge foarte greu.

Aşteptăm impresiile de la Rânca. Au mai aranjat pârtiile?

Pe ce traseu ai ajuns acolo?

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / zSTRATOSFERA
[23.02.10 23:21:16]

toate la timpul lor, oameni buni!

(am reusit sa "ridic" vreo 15 poze).

mounty01
[24.02.10 09:50:27]

astazi, de Dragobete, vreau sa transmit un mesaj tuturor membrilor familiei "amfostacolo":

Sa fiti iubiti!

ancamariagadea*
[25.02.10 15:27:33]

Foarte bine punctat, intr-adevar! Cornel chiar merita puncte la infinit pentru ceea ce a facut, se vede de departe ca a pus mult suflet.

Costi, ma bucur nespus ca ne-am cunoscut. Un om deosebit, cu o sotie pe masura! Salutarile noastre doamnei!

dananecula CONS. ONORIFIC AFA / zSTRATOSFERA
[28.02.10 16:05:49]

Foarte bine punctat,

Excelent evidentiat,

Pe noi toti ne-ati fermecat

Cu povestile dvs. de-invidiat!

Felicitari pentru locul 1 castigat

Respectele mele domnule Costi premiat!

Si speram cu mic cu mare

Intr-o revedere si mai tare

S-o-ntreaca pe cea de la Piatra Mare.

Cu stima eu v-am votat

Si 400 PMA de la mine au plecat!

ancamariagadea*, Costi, dananecula, lizuk, mounty01
Alte articole din această RUBRICĂ2010 - Întâlnirea AFA Hotel Piatra Mare, Poiana Brașov: