ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.02.2010
DIN: Bucureşti-Oradea
ÎNSCRIS: 25.08.09
JAN-2010
single

Piatra Mare – loc de conferinţe ( mai degrabă !) şi păreri împărţite în domeniul HoReCa

AmFostAcolo marea familie in da'le calatoriilor.

NOTA:

Acest review NU va primi punctele standard pentru ca nu de asta scriu aici. Este doar viziunea mea de turist si placerea pe care o am de a oferi comunitatii care ma indeamna sa scriu, parerile mele bune sau mai putin bune!

Cu creierii nepregatiti la drumul destul de lung de parcurs, aveam deja mental instalata o oboseala in caroserie, inainte sa depasesc pragul casei. Ma asez in masina noilor mei prieteni, Piti si Mariana si pornim, eu cu gandul la Eugene O'Neill si... “Drumul lung al zilei catre noapte”! Ca intodeauna, se intampla, ca atunci cand vei crede ca vei fi terminat la destinatie esti exact invers! Piti conducea cu o lejeritate de ziceai ca are un chip GPS implantat... cand avea ocazia ii “dădea blană”. Dupa atatia ani bătuciţi de Piti prin Europa pe patru roti, puteam linistit sa trag o sforaiala pan'la... Los Angeles, asa incredere aveam in el!! Eram trei suflete care tocmai se lasasera de fumat in luna ianuarie e. n. (era noastra) si trebuie sa realizati ca proaspeţii nefumatori trebuie sa faca ceva... că-i apucă benga. Eu si Mariana cu foamea, Piti cu logoreea... pan'la urma si eu si Mari am renuntzat la gandul mancarii si ne-am aliniat cu Piti in logorisme. Nici nu am simtit asa de adanc cele 6 ore pentru ca vorbeam toti!... la un moment dat mergeam si mai incet ca sa privim frumusetea muntilor in departare, de o claritate vizuala in acea zi de aveam impresiea ca suntem in Elvetia sau undeva pe partea italiana a Alpilor! Am ajuns in Bran conform “agendei”, la timp si pe lumina dar, asta tine de un alt review, care-l va scrie cineva din comunitate pentru ca merita pensiunea Katharina!!

A doua zi la Piatra Mare, aveam toti curiozitatea de a intalnii... ”cunoscutul-necunoscut”... a celelaltei parti din comunitate sa incercam sa ne amestecam ca maioneza, dand jos izolatzia de pe peretzii exteriori ai formalismului. Toti cei intalniti au avut sau nu aceleasi emotii ca si mine dar era, oricum senzatia de un deja vu, placut si familiar, incepand cu, Cornel si ceilalti care au avut cu mine diferite thread-uri prin ecouri... nu-i mai enumar ca ne stim deja!! . Important este respectul aratat pentru fiecare in parte indiferent de contributia lor pe site. Cei ca noi, pasionatii de nou prin peregrinari pe alte meleaguri suntem o... rasă in sine!! Fiind calatori/cautatori-de-zone-inedite suntem o “natzie” specială care suma-summarum are o directzie unitara, formata sub aceeasi zodie: sa vedem/percepem/bucuram-adulmecam cat mai multe locuri posibile.

Cazarea si incartiruirea a functionat fara frecusuri si ne-am aruncat spre lifturi sa lasam carpele in camere si sa facem cale intoarsa catre lounge-ul deja plin cu ai nostrii!

Hotelul este gandit ca strategie, cred ca housing pentru team-building si cred ca o face multumitor dar cu o relaxare ingrijoratoare pentru turistul obisnuit. Relaxarea duce la scaderea calitatii si aduce de la sine lipsuri adaugate la multe capitole. Nu poti sa stai ca bou' pă coadă pentru ca firmele platesc. Cei cazati zambesc si stau pe mucles, nu se plang ca firma plateste nota si tu te indrepti, ca hotelier cu pretentzii de 4* catre 4 cepe degerate si de aici, usor-usor spre cretina si hulita: Lasă mă că merge aşa!!

Ma îndrept spre bar si vad feţe cunoscute care amical imi spun sa vin la ei ca am si eu un loc pe acolo. Comand o bere si e... 100. 000mii... era de fapt un pahar de bere si inca un pic, 33cl... adica... 330 de GRAME! . La statura mea MICA... mai bine... cumparam pipete cu Beck's ca era acelasi lucru... deh... ce sa zic... ma uit la buzunar si vad ca e speriat si se încretzeşte ca sa nu-mi încapă mâna! Am zis in gand ca sunt zgarcit si ca e “normal” sa fie asa cand... cand... cand... "E" sezon... "E" revelion... "SUNT" sunt la St. Moritz!! Pe naiba... ma uit in dreapta mea si o doamna comanda o cafea, un suc si ceva... maslina... ma rog... 270. 000mii!! La faţă semăna cu cineva care a luat in imagine o avalanşa de era sa chem salvamontu'... de rusine a platit! Mai tarziu vorbind cu Piti, vazand-ul cu Radebergerul in fatza am fost curios sa aflu pretzul la “Meniul zilei”, care-l avea dinaintea lui... scurt – 180. 000!! Ma gandesc cu ce placere ar fi fugit portofelul meu, lasandu-ma sa ma descurc daca eram la un bar de... noapte al aceluias hotel!! Nu are nimic cu... scotzianismul... pur si simplu ma simt eu ca trebuie sa ma iau la palme, ca's fraier!! Dar de cate ori ne intalnim noi pe an... deh... nu mai conta!

Fug spre camera ca era timpul de refrisare si... defrisare. Totul ok si aparent in nota obisnuita, ma bag in baie si pun “cashcheta”contra apei pe cap... aratam groaznic... parca eram elefant cu decoratiuni de circ... aratam ca lovitu' ala de Bates din filmu' lu' Alfred Hitchcock! Dau drumu' la apa... vine fierbinte si binentzeles ca sar in sus, ating... capishonu' care imi cade pe ochi si era sa vin in gura pe gresia din baie... ”noroc” ca era un prosop pe jos ca sa-mi... ”atenueze”... hmm... caderea. In disperare de penibil apuc de draperie, ca de o liana in ideea total cretina ca ma va tzine! Eteee, ce sa spun... ”Proşti am foooost si suntem îîîîînca!! ”. Ma rog... fac din draperie capa lu' Batman si ma uit daca am unde sa pun picioru' ca sa nu fiu bun de plata pentru o nenorocita de draperie de baie la pretzuri de Piatra Mare. Rezolv problema fara pagube si dau sa ies... din... baie! Halat – nu, papuci – nexam!! deh... nasol... ma gandeam sa ies pe balcon sa ma... ”usuc”... mai bine... dar, ar fi urlat cineva ca sunt exchibitzionist dar cel mai important: NU eram in Rio la Copacabana, CI in Poiana lu' Brasov! Evident ca, sunt gardat cu un prosop luat de acasa, asa ca sa ma feresc de surprize.

Cobor sa ma bucur si eu de festivitate si continuam spre restaurant. Majoritatea dintre noi eram... ruptus georgescu... de foame!! In restaurant, parca nu eram la un bufet suedez ci la... coada la carne pe vremea lu' nea Nicu... buluc... pe apucate! Seful de sala avea o mare durere la batic vis-a-vis de ce se intampla... ospatarii se ocupau sa-si incaltze pantofii de dans artistic... inteleg ca erau terminati cu atatea persoane care pareau ca vin din filmul Invazia dar... te gardezi cu zilieri din Brasov pentru a suplini si a rezolva puhoiul turistic! Cu neincredere ma indrept spre bufetul cald ca ăla rece... rece a ramas... mort... gol... daca tacâmurile si tăvile goale erau masticabile inseamna că, ăla era bufetul rece! Ma asez la coada ca tot omu', impreuna cu sotul Lizuk-ai si incepem sa... dansam... cu farfuriile in mana... pai... tot nu aveam ce face. Cred ca ospatarii ne-au vazut pe noi si or fi intzeles ca asa e moda. Am ajuns la un moment dat sa ne uitam daca mai apucam si noi de o ciozvarta sa ne ajunga pe un dinte si am fost nevoit sa-mi pun in doua farfurii, ceea ce eu detest dar, in conditiile in care bufetu' rece... aloimăs-pausa... nu am avut “încotor”!

La masa compania salveaza mantzocaria!!! Noroc ca eram mai totzi cu glumele'n gusha si eram convins ca pe acest plan eram cu totii multumiti! Totusi... la servire, afara baiatu' ce pazea tăriile era si el... la servire!!... Pai... daca's langa miere bag si eu un desht'... bine, bine... da' nu toata capatzana!! La masa chelnerii lucrau... impecabil... adica, imaculat... adica daca nu erai atent te lasau sa te uiti la... fatza de masa!! O fatuca care ne servea era terminata de oboseala si era chinuita de un coleg care tot o inghiontea si a dat sa-mi ia paharul inca negolit din fatza (mai aveam de'o juma de trompa in el! ) :

- Uohhh, uoh, ... domnisoara! , cu mainile peste ale ei si cu paharul meu pe plecate.

- Pai... am vrut sa va...

- Sa ma ce?

Ma uit la ea si ii vad oboseala din ochi si realizez ca gluma trebuie oprita:

- E ok! Lasă paharu' si spunei colegului tau ca daca are glume in program are d'a face cu mine!

In rest, pentru cei care au dansat mult bucuria a fost pe masura... eu daca stau mai mult la masa simt... volumul... oricarei muzici... si daca e cântata la frunză!! Per total ok si sper sa se mai intample!! Durerea de cap mi-o asum!! Suntem si am fost noi de noi, cu parerile si felul nostru de a fi!

Trimis de Alex_Macedo in 23.02.10 13:51:32

VIZUALIZĂRI: 2378 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Alex_Macedo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 49.00 EUR pe cameră

[23.02.10 13:59:52]

chiar ai avut perdea la baie? serios?atunci cred ca a ta camera era de 5 stele ca la partamentul meu de 4 nu era perdea

webmasterXY*
    [23.02.10 14:06:44]

Gata si cu povara celor 1000 PMA...

[23.02.10 14:15:51]

BRAVO ! neaparat sa scrii o carte "drumetii hazlii". 1000 de puncte.

geni
    [23.02.10 14:16:59]

Alex,

cred ca durerea de cap se datoreaza, partial, fumatului pasiv)). Scuze daca te-am chinuit, data viitoare o sa fumam palmat si o sa aducem ultimile ramasite etno botanice))). (completarea ii apartine jumatatii mele...)

dannek
    [23.02.10 14:20:40]

Daca nu esti scriitor nu este tirziu sa te apuci de scris le spui cu haz dar cu dichis sa priceapa toata lumea de la Vladica pina laaa Opinca.

Adevarul este crud dar este acesta pe care l-ai simtit si tu si o parte din cei prezenti acolo, dar asta este poata data viitoare alegem ceva mai bun in alte zone ale tarii noastre

krondia*
    [23.02.10 14:27:25]

Doar atat? Spune-mi ca mai urmeaza ceva... Mai VREM! Ar fi fain sa le citeasca si cei de la hotel...

[23.02.10 14:28:47]

dannek, nu cred ca daca data viitoare va fi tot piatra mare, nu ne vom intalni, ceea ce este cel mai important.

dar cred ca trebuie sa fim si realisti si corecti si sa scriem impresiile noastre asa cum am vazut lucrurile.

[23.02.10 14:29:33]

) alex, faci cateva seriale? poate iese de-o telenovela, oricum mai buna decat cele de la tv.

mirelab
    [23.02.10 14:47:30]

... mai mult ca perfectul... descrierea ta despre serviciile oferite.

DA, este un hotel FOARTE bun pentru evenimente, DAR care are minusurile lui, peste care poti trece foarte usor cu vederea cand esti la o conferinta sau la o intalnire cu colegii

Am sa fac si eu un rezumat al perceptiei mele despre hotel (sper sa nu te superi ca tocmai aici m-am gasit, dar sunt 101% de acord cu cele scrise de tine) :

eu am avut halat (fara papuci, am avut o camera (despre care nu pot sa va spun nimic ca am intrat pe intuneric, sotul dormea la intoarcerea mea in camera, iar dimineata m-am trezit direct facand bagaje, nu am avut baterii la telecomanda (dar nu plecam niciodata fara ele in bagaje, nu am avut balcon (dar am vazut altele foarte generoase), nu stiu preturile de la bar (am vz doar nota finala (de la receptie) formata din 3 cifre - sincer ma asteptam la mai mult), sunt depasiti la capitolul servicii la restaurant (putem intelege totusi ca probabil hotelul avea un grad ff mare de ocupare si mai fusese o alta mare intrunire inaintea noastra), despre mancare nu stiu sa va spun prea multe (nu am mancat nimic in seara cu evenimentul (nu imi place sistemul bufet, din acest motiv evit si concediile cu mese incluse), iar diminreata... hm... a fost ok).

DAR exista si lucruri pentru care as reveni: interiorul hotelului (care mi s-a parut f aerisit si curat, plin de plante naturale) si centrul SPA care face toti banii chiar daca platesti biletul intreg (50 lei/persoana).

Deci: eu zic ca daca vrei sa organizezi un eveniment este locul perfect, cu mentiunea sa fii atent la cantitatile de mancare (exista niste gramaje "standard" pentru evenimente).

Daca as merge ca turist? DA, dar as rezerva o camera musai cu vedere la munte (nu in parcare) si cu balcon, as fi in coasta lor permanent (stiu sa spun va rog frumos, multumesc foarte mult si... spun toate acestea cu zambetul pe buze - pana acum a functionat si as manca in alta parte (Capra Neagra).

Concluzia: m-as intoarce de o mie de ori daca ar fi sa ma intalnesc cu voi, dorm si in parcare (care este fff spatioasa) daca nu mai apuc sa rezerv camera

Sper sa nu fi iscat alte polemici (ca deja au curs rauri) cu ecoul meu... daca se intampla, rog webmasterul sa mute unde doreste prezentele "impresii".

edit: na, ca am dat si superbonusul!!!!!!!!!!!!

almona
    [23.02.10 14:47:55]

Inseamna ca si eu am avut camera de 5* ca am avut perdea la dus...

Dar dupa sauna din sala de conferinte m-am dus si eu sa ma trag la 4 ace pt Marea Dezmatare si... Surprize, Surprize... am intrat in camera si am avut senzatia ca in loc de camera la Piatra Mare am primit camera la Pestera. Pun mana pe calorifer si caut manusile.

Ma intorc in sala de festivitati si intreb in stanga, in dreapta daca e caldura in camere. Primesc numai raspunsuri afirmative.

E clar ca e o buba. Ma linisteste criss_65 si-mi sugereaza sa fac ca ea, adica trei ture la receptie, alminteri dimineata o sa ma trezesc cu turturi.

Imi iau zambetul de Hollywood si ii raportez situatia receptionerei careia de somn ii picau ocii in gura si se uita printre dinti.

Da din umeri si-mi propune sa-mi schimbe camera.

N-am chef sa fac si sa desfac din nou bagaje asa ca ii spun sa sufle in tevi si sa-mi mai dea o patura.

Pana s-a sfarsit dantuiala s-a incalzit si camera mea.

pepsi70ro
    [23.02.10 14:49:55]

Bravo Alex, superb povestit. Meriti un superbonus!

mili1983
    [23.02.10 14:51:56]

)) Foarte tare Maestre!!!! Felicitari!!!!....pacat ca nu am reusit eu sa fiu a 7-a pt superbonus

[23.02.10 15:35:59]

Alex, înţeleg că regreţi că nu ai dansat, dar au făcut-o chelnerii în locul tău, nu?

Aştept să scrii şi despre Katharina, că nu degeaba ţi-a dat patronu' inima de viţel ...

Mai ales că acolo, poate apar şi eu ca personaj

[23.02.10 15:53:36]

@almona

Stai liniştită, că opriseră căldura în tot hotelul ... am auzit-o eu pe recepţioneră cînd îi spunea altuia să-l întrebe pe fochist de ce nu mai bagă "cărbuni" ...

I-au dat drumul abia noaptea, aşa că oricum schimbai camera degeaba.

Ce e drept, la noi în cameră era totuşi cald.

Şi eu am avut perdea la cadă, dar credeam că ăsta e standardul.

[23.02.10 15:55:06]

noi am dormit cu geamul deschis, a fost ingrozitor de cald

tm67bru
    [23.02.10 16:08:51]

si la mine a fost la fel, prea cald chiar.

Concluzia mea dupa citirea atator pareri: foarte probabil exista diverse tipuri de camere acolo in hotel, in diverse "stari".

Noi am stat la 4 (si am avut o camera fara cusur), cred c-ar fi bine sa indicati si voi etajul, poate reusim sa extragem recomandari pe etaje ("etajul X - DA", "etajul Y - NU") utile altora, pe viitor.

later: si-am avut si perdea la vana din baie -- btw, nu-mi imaginam ca ar putea lipsi cuiva (din vreo camera)!!

[23.02.10 17:25:57]

Noi am stat la trei.

Şi la noi a fost foarte cald şi am închis caloriferul.

Camera, ce să zic, n-am ce să-i reproşez, cu excepţia mobilei un pic cam vechi. A, da, lipsea din dosar foaia cu indicaţii de genul: micul dejun se serveşte între orele ...

De fapt, în dosar nu erau decât mai multe exemplare dintr-un sondaj cu privire la calitatea serviciilor. Nu l-am completat.

N-am avut papuci, dar am luat de-acasă.

Nici cu instalaţiile din baie nu au fost probleme şi nici cu partea electrică.

Cada nu avea instalaţie de hidromasaj, dar nici nu aş fi avut timp de aşa ceva, a fost suficient un duş.

Cornel, îmi place cum zici, dar poate trebuie şi o traducere: vană = cadă, pentru cine nu ştie.

cc_iordachescu
    [23.02.10 17:31:56]

Tinand cont de faptul ca medicul este de parere ca rasul face bine, solicit cu insistenta cel putin un review pe zi.

Cat despre perdeaua din baie daca citeai lista cu preturile obiectelor aflate in camera (curiozitate feminina), care nu cred ca a lipsit cuiva din camera, iti pierea si cheful sa te speli pe dinti!

CC Catch

Kyandra
    [23.02.10 17:34:49]

))... eu am avut si trusa de cusut in camera!! , si halat de baie (fara papuci), si card pentru usa de la intrare, si baterii in telecomanda (a fost putin mai greu pana am gasit telecomanda... dupa aia a mers snur! )

Oricum, pentru Romania, unde 4 stele pot defini niste dotari foaaarte diverse, hotelul a fost OK (un bonus special pentru piscina pe care am admirat-o cu jind, insa n-a mai fost timp si de balaceala).

Cand ne vom intalni data viitoare, propun sa alegem Mardan Palace si cine va carcoti si acolo, achita nota de plata!!! :))

[23.02.10 17:37:28]

noi am stat la etajul 2. impresiile le gasiti postate.

[23.02.10 17:43:40]

kyandra,

)))))), la mardan palace nu sunt tobogane la piscina.

Kyandra
    [23.02.10 17:46:52]

cosminp,

bine ca mi-ai spus... atunci le luam cu noi de acasa la cala avionului!!! (ne descurcam si cu unele gonflabile, ocupa loc mai putin)

Sau... tragi a sponsor??? )))))))))))

[23.02.10 17:56:15]

kyandra,

cum zici tu......oricum, i-am facut praf ecourile lui alex....le-am transformat in forum ))))))))))) dar nu cred ca se supara

[23.02.10 18:00:35]

perdea la cada deloc, papuci 2 perechi, 2 halate, cand am intrat erau 2 seturi produse cosmetice in baie si dupa ce ne-au introdus patul suplimentar am gasit 3 , 2 bucati burete pantofi, telecomanda dotata corespunzator.Dupa cele scrise de voi eu am avut conditii super, cearceafuri impecabile, singura suparare acum dupa ce am vazut pozele lui Pepsi , la mine in dormitor nu era televizor, la ei da.deci 232 se incadreaza

Andox
    [23.02.10 19:01:08]

Ce bine e sa mergi la acelasi hotel cu Alex . Le zice el cum nu se poate mai bine iar tie nu-ti mai ramane decat sa completezi micile diferente din camera )

Eu am stat la et. 5 si aveam caldura , telecomanda , halate , inclusiv perie de haine si bureti cu silicon pt pantofi. Baia full option inclusiv perdea la cada .

Pat suplimentar ioc , dar vorbit la receptie si la ora 5 cand am revenit de la piscina era la usa si ca un facut inainte sa intru la dus au bautut la usa 2 tipi care l-au montat.

Apropo de piscina ca nu am vazut pe nimeni vorbind de ea . Este punctul forte al hotelului parerea mea.

Am platit 30 de lei (15 pentru copil)-multumesc organizatorilor pt reducere- iar de restul pana la 50, cat costa normal, am baut 2 beri la barul DIN piscina . Cam scump dar deh fitzele se platesc nu ? Nota 20 pentru bar. Sincer eu numai pentru asta am mers la piscina .

Chiar daca eu am stat doar 2 ore a meritat cu varf si indesat , in schimb fiica-mea a profitat la maxim neiesind din piscina pana pe la 7 jumate

La intrare primesti prosoape iar temperatura apei era afisata la 28 grade (cam mult clor insa ). Temperatura ambientala cred ca trecea de 30 de grade.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]
    ileanaxperta*
    [23.02.10 19:06:18]

Alex, a trebuit sa fac o mica pauza spre mijlocul "nararii" tale, ca doar nu port pampersi si, zau la varsta mea e mai mare rusinica, nu? Chiar vrei sa mor subit prin "rasus-rictus-pishus"???

Ma razbun pe tine ca n-am reusit din prima sa te "citesc" si te "bumbacesc" cu 400 PMA (pumni in monitorul lui Alex...hi hi hi) no ofence, dar la repezeala n-am gasit alte rime...doamne, sper sa nu te superi pe mine, dar rad de ma prapadesc, nu alta...stii de gluma, nu????? Daca nu, te rog sa ma ierti, ca n-am sa mai fac, promit...

dananecula CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [24.02.10 00:25:41]

Bestial review Alex, mortala si experta de Ileana ! Voi cred k ati forma un duo formidabil ! Pe bune ! Nu cred k m-as plictisi niciodata langa astfel de persoane k voi !

Traiesc cu speranta ca la urmatoarea intalnire sa pot si eu makr schimba 2 cuvinte cu voi 2, pe rand, cu fiecare cate un cuvant )

Cu Ileana m-am inteles din priviri pe ringul de dans, fiind colega de ,,suferintza'' la tocit incaltari la greu, dar cu tine Alex, din pacate nici makar incrucisari de priviri n-am apucat ))

Noroc cu facilitatea asta mare care ne-a creat-o dragul nostru Cornel de a ne conversa virtual toata ziua )

Pentru prestatia ta, ai si de la mine 400 MPA si un super, super bonus !!!!

almona
    [24.02.10 08:36:35]

Camera mea a fost la etajul al doilea. Insa problema cu caldura sau mai bine zis cu lipsa ei temporara s-a datorat pozitionarii pe colt a camerei. Cel putin asta a fost explicatia duduiei de la receptie.

Practic a fost greseala mea. Cine m-a pus sa intru in camera la ora aia?

In rest camera a fost relativ ok. Baia avea de toate in ea, mai putin halat si papuci, dar papuci mi-am luat de acasa. Instalatiile pareau noi si functionau excelent.

In dulap am gasit perie de haine, trusa de cusut si bureti pentru pantofi.

Telecomanda era pe televizor cu tot cu baterii si chiar functiona.

N-am vazut aparat de aer conditionat.

Fanta pentru card din camera, pt electricitate, cred ca era de decor. Am uitat lumina aprinsa in camera si mi-a fost lene sa ma intorc sa o sting. Am presupus ca se va stinge singura dupa ce scot cardul. Cand m-am intors era tot aprinsa.

Mobila era un pic cam "obosita", insa tavanul era decorat cu o crapatura ca dupa 4 martie 1977. Avand o camera dubla in regim de single am ales patul celalalt, in ideea ca daca cedeaza plafonul sa nu ma trezesc in pat cu cel de la etajul al treilea. Nu de alta, da s-ar fi putut sa-i placa: D

Alex_MacedoAUTOR REVIEW
    [24.02.10 09:24:16]

NOTA: A nu se puncta acest ecou!

Ideea e urmatoarea: vreau sa raspund "natziunii" si aici e cel mai potrivit!!!

@cosminp: imi pare rau ca timpul nu a permis un amestec mai bun intre noi... speram data viitoare! daca ma apuc acum sa fac o "serie" si din Piatra Mare, va incepe comunitatea sa ma injure ca... iaaaar vine nebunu' cu "indienele" sa faca si aici serial! ))) Deloc nu ma supar daca vorbiti aici... chiar e de dorit, tema fiind una de interes general. Pe... oricand!

@geni (+ genius) : ... nu a fost nicio problema "afumatura")))... si tu Genius ar trebui sa te apuci de scris la cata logoree ai!!... deschide-ti un cont si incepe sa ne povestesti!

@dannek: ... wellcome to the club! important este ca trebuie sa atragem atentia atunci cand lucrurile nu merg cum ar trebui chiar daca suntem cazati la... "Hauard Gionson" sau "Doua Sugative"!! Noi suntem turistii, noi criticam... pertinent, bineintzeles!

@mirelab: ma bucur ca am atins lucruri pe care le-ai observat si tu... mersi oricum pentru aprecieri, ca intodeauna faci totul cu sufletul deschis!!!

@pepsi: Maestre Pepsi, stiu ca toata lumea ti-a multumit dar eu nu am apucat sa o fac!!! Plecaciuni pentru efortul depus si altruism!!

@milli: ... ca intodeauna, Milli, iubitoare de carte si "cetit"... mersi mult si salutarile mele lu'Cipri!!

@costi: nu te-am uitat in scrieri!!... nu ma-m gandit sa fac un review la Katharina, chiar daca merita!... sincer, am sperat sa scrii tu ceva de care sa ne bucuram toti!!... oricum, ma bucur ca am stat de vorba cu... numero uno!... complimente sotiei!!

@cciordachescu aka CC Catch: ... mersi pentru o seara haioasa la Katharina... aveti the heart in the right place!!... nastere usoara!! Pe... oricand!

@Andox: ... sorry ca nu am stat mai mult de vorba si ma bucur ca suntem pe aceeasi linie in privinta impresiilor mai mult sau mai putin!! Toate cele bune!

@ileanaexperta: sper sa razi in continuare si sa ramai la fel asa cum te stiu!!!

@dananecula: mersi de aprecieri si uite cum trecem unii pe langa altii si nu ne intalnim la petrecerea... noastra!!! data viitoare AmFostAcolo ne va pune sigur fatza'n fatza!!

ancamariagadea*
    [24.02.10 11:26:39]

Draga Alex,

Ma bucur nespus ca te-am cunoscut. Si in realitate, nu doar in mediul virtual, esti un om deosebit, plin de umor.

M-a bucurat mult intalnirea AmFostAcolo si regret totusi, ca nu am apucat sa-i intalnesc pe toti cei pe care as fi dorit sa-i cunosc personal. Dar, din cate am observat, este posibil sa ne revedem in curand

Alex_MacedoAUTOR REVIEW
    [24.02.10 12:10:18]

Anca ! Tu faci parte din ramura tanara a site-ului si vei duce mai departe drapelul ! AmFostAcolo va avea continuitate prin voi!! (...âââuuuu.....ce populist suna....parca ar fi reclama la vreun partid )))) !! )

....oricum,cam pe acolo ar fi dar mai....down to earth,spus!!!

Si eu am marea placere sa te cunosc,in sfarsit si sper ca pozele au iesit bine!!...ca...deh....cu varsta...si cu ochelarii...that's life!! !!

Delphinash
    [24.02.10 14:03:02]

Eu am avut norocul sa il vad pe Alex si chiar sa ma ia de dupa umeri cu un zambet larg, la un moment dat pe ringul de dans. Deci Alex a si dansat un pic, nu ? Cred ca a cu biet' om se intreaba "cine o fi frate asta de zice ca am luat-o de dupa umeri ???"

Cat despre review ce sa mai zic decat ca "m-am ras" ca si la celalalte indiene (pe care nu am apucat sa le citesc in totalitate dar o sa o fac) si sa ma regasesc pe acolo.

Noi am plecat de la bine (adica dintr-un apartament mai mare ca cel de acasa cu d toate, si papuci, si perdea, si hidromasaj, si 2 TV, etc, da' ce n-avea) si ne-am mutat in dubla standard unde am cautat papucii si halatul dar nu erau. Am descoperit dimineata ca erau si halate dar in dulap, dosite si crema de pantofi, si perie....deci 4 stele frate Nu-mi amintesc de perdea cert e ca la 4 dimineata cand am venit in camera sotul era doritor de dus (eu eram rupta) si da sa se bage da ia apa calda de unde nu-i data la maxim pe fierbinte. S-a lasat desigur. A doua zi si-a dat seama ca de fapt erau doar inverstae butoanele de apa calda si rece, atata tot.

Se pare ca am avut cu totii ceva peripetii prin acest hotel, dar daca nu am fi avut nu am fi avut ce povesti acum cu haz.

Alex, you are the best !!!!

mcosmin
    [01.03.10 22:27:41]

alex, uite de asta am considerat ca trebuie sa aduc dupa mine o palinka, daca ar fi fost dupa astia, ne-ar fi lasat numai cu fatza de masa. Trebuia sa fiu prevazator. Despre fanta de card, asa cum nu e bine sa ai incredere in IT, nici nu am folosit-o. Stiam dinainte ca nu va functiona. Important e ca ne-am distrat. Asteptam din partea ta aceleasi scrieri super hazoase, care sa ne descreteasca fruntzile si de care sa ne amintim cu placere.

Si-alta data o s-o facem, sper, si mai lata !!!!

cc_iordachescu
    [04.03.10 04:06:14]

noi am stat la 3, acele camere fara balcon dar cu mansarda pentru 2. dupa un apel direct la personalul de serviciu a venit si lenjeria a treia. halate da, papuci, perdea nu. caldura da, dupa ce am mesterit caloriferele, care au bazait ca un generator fara garnituri toata noaptea, sau poate nu eram eu suficient de obosit ... cert e ca dimineata era cald sus iar jos mi-am tras caciula pe nas de frig. masa, nu comentez, doar putea fi altfel gandita de ei. per ansamblu, cand nu platesti tot, e ok, dar ecoul e de foarte scurta durata. dar asta chiar e problema lor, noi avem altele mai importante.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]

17 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
    Alex_Macedo, almona, ancamariagadea*, Andox, cc_iordachescu, cosminp, Costi, dananecula, dannek, Delphinash, geni, ileanaxperta*, krondia*, Kyandra, mcosmin, mili1983, Sanziana
    Alte impresii din această RUBRICĂPiatra Mare Hotel: