SUS

JUL-2016
REGIM MASĂ FARA MASA
60 EUR

TIPĂREȘTE [doar articolul] SAU [articol + ecouri]

Hotel excelent pentru tranzit și nu numai ...

Dragii mei,

in primul rand doresc sa multumesc celor care au postat deja review-uri despre The Only One Apartments & Suites- impresiile lor m-au ajutat la alegerea cazarii noastre in Nis.

La intoarcerea din Grecia ne-am propus sa vizitam the City of Nis- asa cum vezi scris peste tot. Am decis sa ramanem 2 nopti in Nis pentru a avea posibilitatea de a savura orasul si imprejurimile- despre Nis si Niska Banja intr-un review viitor.

Despre cazare: locatia este foarte usor de gasit cu GPS-ul, este situata la mai putin de 5 minute de mers pe jos de centrul orasului, intr-o zona de case.

Rezervarea am facut-o direct la hotel, pe mail, primind confirmarea. Am optat pentru o camera dubla deluxe (pe site-ul lor: Double Room Deluxe, descrierea este exacta), situata in cladirea prncipala la etajul 1, camera 209, la pretul de 30 Euro/noapte fara MD, deoarece in unele review-uri am citit ca MD este slab si scump in comparatie cu ofertele de MD din centrul orasului. Am achitat la sosire in Euro, primind factura. Dimensiunile camerei sunt de circa 30 mp, camera fiind dotata cu un pat dublu queen size si un pat simplu, astfel putand gazdui lejer 3 persoane. Ferestrele sunt gen mansarda, cei care sunt mai inalti de 1,80 trebuie sa fie atenti in anumite zone ale camerei sa nu... dea cu capul :))) insa acest lucru chiar nu este deranjant. Punctul forte al camerei este vana enorma situata intr-un colt al camerei, baia in sine (WC si chiuveta) fiind separat. In camera se mai gaseste un dulap spatios, 2 noptiere, un televizor LCD, 1 frigider (fara congelator), o masuta si 2 scaune, un fierbator de ceai, cani, pahare si lingurite, precum si plicuri de ceai, zahar si cafea. Curatenia este impecabila.

Receptionera cea blonda, de care amintesc si ceilalti, este intr-adevar foarte amabila. Ne-a ajutat cu toate informatiile de care am avut nevoie pentru explorarea orasului si a imprejurimilor. Hotelul are seif la receptie, astfel ca puteti sa lasati acolo banii sau lucrurile de valoare, pe care nu doriti sa le aveti asupra voastra.

Singurul punct mai ' scary' este parcarea. Hotelul are 28 de camere insa locurile de parcare sunt mult sub acest numar- eu am numarat maxim 11-, deci totul se desfasoara dupa motto-ul ' primul venit, primul servit'. Plus ca se parcheaza la milimetru- un sofer mai neexperimentat nu stiu daca poate reusi performanta de a parca la linie, sub atenta ghidare a receptionerilor. Parca esti intr-un joc Tetris atunci cand urmaresti parcarea masinilor!

Insa odata ce ai reusit sa parchezi masina, poti sa stai linistit, ca aceasta se afla la umbra. OK- si sa te rogi sa nu ti-o loveasca vecinul la plecare :))

All in one- recomand aceasta cazare, atat pentru o noapte din/inspre Grecia precum si pentru mai multe nopti, pentru a explora Nis-ul, oras care mie mi-a placut foarte mult.

Impresii încărcate de dananicole in 14.07.2016 08:30:29

Review-ul a fost validat (publicat pe site) in 14.07.16 / 10:43:42

VIZUALIZARI: 890

Nu a fost singura vizită/vacanţa în SERBIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (dananicole); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4950 PMA (din 6 voturi) nota2

- dani99
[18.08.16 15:48:12]

@dananicole - buna, imi puteti spune va rog daca au fost aglomerate vamele dintre serbia si macedonia la dus si intors?

- dananicole
[18.08.16 15:57:21]

Bună ziua

În iulie, atunci când am trecut noi, a fost lejer. Am stat maxim 10 minute. Nu știu cum este acum.

• Cazare f. buna (Aug.2015) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 02.09.15 de tadela din CLUJ) - RECOMANDĂ
  • Cazare de excepție în drumul spre Grecia (May.2015) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 23.06.15 de traian.leuca din PLOIEșTI) - RECOMANDĂ
  • Excelent (Sep.2014) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 01.10.14 de dana1974 din ORADEA) - RECOMANDĂ
  • The Only One Apartment (Jun.2013) - punctaj satisfactie: 9.83 (scris in 05.08.13 de sunflower din ALBA IULIA) - RECOMANDĂ