ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.02.2010
DIN: Frumuşani [CL]
ÎNSCRIS: 03.03.08

et in Poiana ego... AmFostAcolo si eu!

A venit si ziua Z (pentru unii era de fapt Z+1!). Am plecat la drum cu o usoara intarziere. Doar o ora, dar am recuperat pe drum. Am recuperat toate ambuteiajele si stopurile posibile din Bucuresti... norocul meu ca era sambata dimineata! daca plecam de vineri, cred ca o luam prin Bulgaria ca sa ajung mai repede!

Pana la Ploiesti practic nu ai ce face - DN1 e singura optiune cat de cat viabila. Din fericire s-a terminat centura de vest a orasului Ploiesti. Asa ca am inconjurat trei sferturi de oras in doar zece minute! Dupa ce am luat-o spre Cheia pe DN1A, totul a mers snur. Un snur cam incolacit pe muntele de dupa radioreleul de la Cheia (sau statie de sateliti, ce-o fi acolo). Noi am reusit sa urcam fara sa aibe nimeni rau de masina (o mare realizare!) si apoi dupa inca vreo jumate de ora eram deja pe drumul spre Poiana. GPSul ne-a condus excelent prin oras (dar trebuie sa recunosc: si semnele de circulatie ajuta, nu e un accesoriu indispensabil).

impresii intrerupte din motive obiective (fetele vor pe partie); revin pe inserat!

Mda... revin, dar după mai bine de 2 ani.

Credeţi că mai ţin minte cum a fost totul atunci?! sincer - da. Dar deja s-a scris mult despre acea primă întâlnire a membrilor acestui minunat sait de impresii şi sfaturi turistice, care este AmFostAcolo.ro, încât orice aş mai adăuga eu în plus ar fi inutil.

Priviţi pozele şi citiţi textul care le însoţeşte, veţi înţelege toată povestea, aşa cum a fost ea, de la un capăt la celălalt.

PS şi dacă totuşi nu prea înţelegeţi, mai citiţi şi impresiile scrise de către ceilalţi colegi cu aceeaşi ocazie.

Trimis de Dragoș_MD in 22.02.10 16:32:01

VIZUALIZĂRI: 892 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI
P01 i-am pregatit o surpriza lui Cornel...
Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

• Alte articole din această RUBRICĂ2010 - Întâlnirea AFA Hotel Piatra Mare, Poiana Brașov:

• pagină generată în 0.72012686729431 sec