ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.07.2016
DIN: Botoşani
ÎNSCRIS: 13.07.16
JUL-2016

Nu e rău, e chiar bine!

Exact cum am zis: nu e rau, e chiar bine dar la banii dati pe acest hotel puteti gasi cu inca 100 de euro pe sejur mult mai bine in alta parte, tot la Nisipuri.

Deci, este un hotel pentru familie si copii, conditiile sunt acceptabile, camera mare, (dubla in cazul nostru) am fost 2 adulti si un copil dar ar fi incaput cu usurinta 5 persoane, Nu stiu apartamentele cat de mari sunt dar pareau impresionante) sunt pe lateralele hotelului). Vedere la mare aveti incepand cu etajul cinci (daca sunteti cazati in fata sau lateral), nu strica dar nici nu ajuta extraordinar, poate doar pentru fotografii.

Hotelul este in linia a doua (mai areun hotel in fata, dar sunt ca sa zic asa "supraetajate") dar in cinci minute ajungi la plaja, Este necesar sa cobori 97 de trepte pentru a ajunge, acestea trebuie si urcate, pentru cei un pic plinuti sau bolnavi de inima nu sunt chiar recomandate, Devin chiar incomode dar alta posibilitate nu este daca vrei sa ajungi la plaja hotelului (in caz ca vrei sa ramai la piscina hotelului-indiferet daca e interioara sau exterioara- nu sunt inconveniente-),

Cei atletici se simt foarte bine cu aceste trepte mai ales daca vor participa la toate mesele zilnice. Apropo e un hotel pentru gurmanzi, cu o mancare asemanatoare de meniul traditional romanesc si cu multe fructe.

Bauturile sunt din belsug, nu de first class dar cred ca mai bune ca in alte parti (poate mai putin berea de la dozatoare).

Barul de pe plaja ofera o mancare pregatita pe gratar intre orele 12-14 si intre 10 si 18 fructe, piscoturi, sucuri si bere (nu aveti votca, coniac sau whisky acolo). Nu am mancat niciodata la bar beach.

Personalul este foarte amabil si zambaret- mai putin femeile de serviciu care asteapta si ele un ciubuc, dar nu-l cer, isi indeplinesc bine serviciile fara acest ciubuc. La bucatar si barmani sunt niste cutiute in care poti lasa o atentie, daca esti multumit de conditii sau prestatie, dar nu te obliga nimeni sa bagi in seama aceste cutii. Bucatarul chiar stie romaneste si o parte din personal, chiar si prin parcare cate unul.

Parcarea se plateste 10 leva pe zi (aproximativ 25 de lei),

Rovineta se plateste obligatoriu la intrare in tara (10 leva/ o saptamana).

Internetul se plateste daca vrei sa-l ai cat timp doresti daca esti interesat de el. este prin hotspot (5 leva per zi), nu m-am gandit la varianta unei cartele cu numar bulgaresc, cred ca ar fi mai ieftin. Oricum parcarea si internetul sunt cele mai ieftine aici, dupa cate am observat...

Plaja este draguta dar intrarea in mare cam abrupta pentru copii, in cinci metri ajunge la 1.6m -1.8 m adancime, asa ca daca prindeti zi cu valuri va trebui sa aveti o atentie mai mare pentru copii si se mai gasesc pietre prin apa. Intrarea in mare este cam aceeasi pe tot lungul statiunii, este o chestie generalista a naturii.

In rest toate bune si frumoase, turisti germani, polonezi si englezi cu nemiluita (deci merita acest hotel) bine, si romani. Pentru turisti e bine un pic cam scump pentru serviciile pe care le ofera dar sunt mult mai organizati decat ai nostri,

Apropo, pentru serviciile de pe plaja trebuie platit pachet suplimentar ca sa beneficiati de beach bar si sezlong gratuit. Este fara saltea, dar saltelele existente sunt de musama deci nu va recomand si este loc de intins cearsaf destul si pe plaja, Oricum acest supliment am vazut ca a fost platit de unii chiar la receptia hotelui si doar numai pentru o parte din sejur.

Am intalnit si o persoana careia nu i-a placut hotelul si serviciile si i-am respectat opinia, probabil daca ar da internet gratis as reveni aici.

Trimis de masCOOL in 13.07.16 23:41:24
Validat / Publicat: 14.07.16 00:14:05
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 1542 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (masCOOL); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster45 [13.07.16 23:59:49] »

@masCOOL: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 82&ridAnt=70269

• Alte impresii din această RUBRICĂPark Hotel Golden Beach: