ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.07.2016
ÎNSCRIS: 12.06.16
JUL-2016

Către satisfăcător

Vila Karina – o incantare

Am inceput sa cautam cazare in Skiathos cam cu 2 saptamani inainte de plecare. Am luat booking-ul la rasfoit si nimic nu ne convenea. Ba aveau prea multe review-uri negative, ba nu erau localizate cum vroiam noi…. pana am ajuns la vila Karina. Si asta la nimereala. In sensul ca negasind nimic care sa ne convina in perioada in care am vrut noi, am schimbat perioada cu cateva zile mai devreme. Si asa am ajuns la Karina. Ne-am devansat noi concediul cu vreo 3 zile insa a fost singura cazare care am considerat noi ca merita. Indeplinea toate criteriile importante pentru noi: aproape de o statie de autobuz si de o plaja, departe de capitala, multe review-uri ok si la un pret bun: 1400 lei pentru 6 nopti.

Iar asteptarile ne-au fost indeplinite.

Proprietarii vilei ne-au intampinat cu un zambet larg si nici nu am apucat bine sa le spunem cine suntem ca ei ne-au luat-o inainte: “Voi suntei din Romania! ”

Cineva ne-a condus la camera si ne-a facut o scurta introducere: prosoapele sunt schimbate zilnic, daca vrem prosoape de plaja sa le spunem, caci cele din camera sunt strict pentru baie, seara daca este cazul sa bagam aparatul de tantari in priza, iar asternuturile de pat vor fi schimbate de doua ori pe parcursul sejurului. Si asa a fost.

Cineva venea zilnic si facea curatenie, patul il gaseam facut in fiecare zi iar prosoapele le gaseam in fiecare zi pe pat aranjate intr-o forma noua: inimioara, lebada etc. Cel mai dragut au fost aranjate in ultima zi cand le-am gasit in forma de elefantei. Voi atasa poza.

Camera a fost dotata cu absolut tot ce ai nevoie: o chicineta dotata cu farfurii, tigaie, ibric, tacamuri, pahare, cesti, chiar si un prajitor de paine. Iar baia avea sapun lichid, sampon, gel de dus, exact ca la hotel J

Fiecare camera de la etaj a vilei are balcon. Noi am fost cazati la parter si am avut o terasa mica amenajata cu o masa, doua scaune, un uscator de rufe + carlige J

Un alt atu al vilei l-a reprezentat gradina foarte mare si umbroasa in care erau amplasate mai multe mese cu canapale iar seara puteai sta linistit la un pahar de vin.

Si cum nimic nu este perfect pe lumea asta, desigur ca vila Karina a avut si cateva neajunsuri.

Vila este localizata in Kolios, undeva la mijlocul insulei Skiathos, chiar la soseaua principala. Initial, acesta a constituit unul din criteriile pentru care am ales-o. Intrucat, multe din cazarile din Skiathos se afla in panta si trebuie sa urci ceva pana la ele. Ei bine, fiind situata la strada, noaptea se auzea fiecare masina care trecea. Si daca vroiai sa dormi cu usa de la terasa deschisa, va dati seama ca zgomotul era si mai mare. Camera a avut ce-i drept aer conditionat insa nu am vrut sa ne riscam.

Un alt neajuns l-a constituit wi-fi-ul. In camera semnalul era destul de slab, in schimb insa in curte mergea fara probleme.

Va las mai jos link catre vila. Toate pozele de pe booking sunt exact conform cu realitatea :)

booking.com

Trimis de Elena-Raluca in 10.07.16 22:55:27
Validat / Publicat: 10.07.16 23:27:23
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Insula Thasos

VIZUALIZĂRI: 1869 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Elena-Raluca); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P03 Vedere din gradina (jumatate din ea)
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 11900 PMA (din 16 voturi)

[11.07.16 07:57:07]

@Elena-Raluca: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

Elena-RalucaAUTOR REVIEW
    [11.07.16 15:29:45]

@webmaster26 - Da, este corect

mircea rpd
    [24.01.17 20:08:15]

Buna seara! am rezervat si noi pentru la anu, un sejur de 12 nopti la Villa Karina, o tripla, asta dupa ce am citit si ce ati scris dumneavoastra si pentru asta va multumim!! Ne puteti spune si noua ce numar de statie de autobuz este in apropierea vilei si daca o sa gasim si un market aproape de vila? Va multumim mult!

Elena-Raluca, mircea rpd
    Alte impresii din această RUBRICĂVila Karina Studios & Apartments [Kolios]: