ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.07.2016
DIN: -
ÎNSCRIS: 24.07.14
JUN-2016

Super!

Am descoperit acest hotel cautand printre ofertele de la targul de turism. Am citit reviewuri destul de proaste, dar si destule impresii pozitive... si am rezervat pentru 30.06.2016-07.07.2016.

Am ajuns la aeroport fericiti ca plecam in vacanta, zborul cu compania FREEBIRD AIRLINES. Zbor foarte ok, am ajuns cu 30 min mai devreme ceea ce a fost super deoarece, cand trebuia sa aterizam, eram deja imbarcati in autocarul celor de la SUMMER TOUR. Drumul pana la hotel a fost ok, un singur stop. Cea mai mare problema: aerul conditionat din autocar era defect!! . Am trecut si peste asta si am ajuns. Cladirea hotelului arata minunat! De aici incepea aventura!

PRIMIREA SI CAZAREA

Odata intrati in hotel, am ales intre fresh portocale, limonada, fresh grapefruit si sampanie. Opus cu masa unde se gaseau acestea se afla ciocolata si rahat turcesc de calitate.

Baiatul care a efectuat transferul ne-a condus la receptie unde am completat formularele am spus ce preferinte aveam si am fost invitati sa luam loc pentru ca receptionerul sa rezolve cazarea. La nici 5 minute am fost invitati la receptie unde se afla doamna Victoria. De zece ani mergem in Antalya si pentru prima data gasim o persoana care vorbeste Lb. Romana la receptie! . Ne-a explicat detalii despre curatenie (zilnic intre 09:00 si 17:00), despre hotel, restaurante, etc.

Am ajuns in camera.

CAMERA

Camera a fost la etajul 3, numarul 3219 cu vedere spre mare. La intrare, holul era mare. Camera avea o baie si un dressing in care exista spatiu ptr. valize, haine si masa, fier de calcat. De asemenea in dressing am gasit si 2 perne si 2 cuverturi. Toate camerele Deluxe (standard de la ei) au 2 paturi separate dar care se unesc si nu se simte diferenta dintre ele si un pat normal. Mai exista si o canapea de 2 persoane care este extensibila. Minibar cu 2 vinuri, 2 ape + 1 mare, 2 ape minerale, 2 cola, 2 cola light, 2 sprite, 2 fanta, 1 punga chips, 1 punga de alune si 1 pachet Twix. Acestea erau alimentate zilnic.

Plaja

Plaje este lata, intrare in mare super lina. Sezlonguri destule. Atentie la watersports! Biroul de sporturi acvatice este comun cu hotelul invecinat, Cornelia Diamond. Baietii de acolo sunt foarte obrazinici si se poarta cu clientii de parca nu ar vrea sa castige bani!

Barul de pe plaja, ca si restul barurilor se deschide la ora 9 (o ora foarte proasta dupa parerea mea) ofera servicii foarte ok si se afla langa locul unde se fac renumitele gozleme. In general oamenii care lucreaza la baruri sunt ok. Pe lange barul de pe plaja este si bar pe ponton, care este la fel de ok, dar muncitorii au fost cam indispusi toata saptamana...

Towel desk se descried la 8:00 si functioneaza pe baza de carduri.

PISCINELE

Exista 3- piscina principala care e aproape cat toata gradina, cea de la tobogane si cea interioara (nu am incercat aceasta piscina)

Piscina principala:

Este superba, imensa si curata, adica o placere sa inoti in ea.

Piscina de la tobogane:

Este evident facuta pentru tobogane si nu se recomanda inotul de relaxare in aceasta.

Toboganele sunt 10 la numar. Trei cu colac iar restul fara. Pentru amatorii de adrenalina, cbra este toboganul cel mai fain dupa parerea mea.

RESTAURANTELE

Sunt diverse restaurante ALA CARTE pe care nu le-am folosit (costa 10EUR/pers la fiecare).

Restaurantul principal

Eram pregatit sa acord o nota foarte mica deoarece fata de restul hotelurilor, mancarea era mai buna dar nu aveai din ce alege! In primele zile, jumatate din restaurant a fost inchis fiindca hotelur era destul de gol, dar in ultimele zile a fost deschis intreg restaurantul si a fost diversitate mare de mancare si seri tematice (in ultimele zile nu a fost seara fara fructe de mare). Evident, la inca 2 saloane de masa deschise trebuia personal, si acest nou personal era complet nepregatit, dar nu voi scadea mult pentru asta pentru ca, zic eu, e de inteles cat se chinuie sa invete sa faca perfect si nu iese din prima.

Sueno Square

Aici se gasesc minuturi si preparate Fast-Food. Se afla langa plaja si este convenabil pentru cei care nu vor sa manance foarte sofisticat la pranz.

PERSONALUL

In cea mai mare parte foarte prietenos, glumet si cel mai important, vorbitor de Lb. Engleza, si chiar multi doareau sa ii invat Lb. Romana.

CLIENTII

Clientii acestui hotel sunt (in ordinea descrescatoare a numarului de turisti)

Turci (foarte obraznici), romani (cei care au mai fost stiu ca se auzea rusa peste tot, acum se aude Lb. Romana), nemti, nordici, asiatici, englezi, etc.

INTOARCEREA

Avionul nostru decola la 08:35 si am fost preluati de la hotel la 04:20 (pentru niste controale amanuntite la aeroport). Check-out foarte rapid.

IMPREJURIMI

In jurul hotelului se afla Sueno Golf, Sueno Golf Club, Cornelia Diamond, Calista Luxury.

Cei care au mai fost in zona Kadryie a belekului stiu ca nu sunt tarabe, iar singurele optiuni sunt Belek City Center sau Kadryie City Center.

Detalii despre Summer Tour

Ok, cu ghizi de transfer buni. Doamna Ecaterina, care a fost ghida noastra de la hotel a fost foarte draguta.

In final. va spun ca merita banii si este o destinatie foarte frumoasa!

Sfat: Sunt doar putine camere Deluxe Golf View, dar si daca ar fi multe, SEA VIEW chiar merita!

Trimis de tm-tc in 07.07.16 16:34:33
Validat / Publicat: 07.07.16 17:10:14
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Miracle Resort, Ic Green, Royal Wings (X 2), Delphin Diva, Royal Holiday, Rixos Sungate, Rixos Premium Belek, Mirada Del Mar

VIZUALIZĂRI: 4031 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (tm-tc); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Freebird
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 158.00 EUR pe cameră

[07.07.16 17:03:34]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 52&ridAnt=69991

[07.07.16 20:53:42]

[07.07.16 22:28:56]

Citind impresiile dvs. despre Sueno deluxe am retrait vacanta de anul trecut la acest hotel unde ne-am simtit minunat. Sper ca anul acesta sa fie la fel de bine la Riu Kaya Palazzo

[07.07.16 22:40:01]

@ginette -

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

aurel34
    [07.07.16 23:21:45]

@ginette - cum e la riu?

mihaamelea
    [08.07.16 08:13:29]

M-ar interesa cat a costat biletul daca se poate. Multumesc

[08.07.16 13:32:25]

@aurel34 - In august vom merge la Riu. Din impresiile citite pe site-uri de specialitate e cotat foarte bine

aurel34
    [08.07.16 18:13:48]

@ginette: eu merg săptămâna viitoare, îți dau eu un feed-back

[09.07.16 10:22:28]

@aurel34 - Abia asteptam impresii la cald. Va multumim frumos si sa aveti o vacanta minunata!

aurel34, ginette, mihaamelea
    Alte impresii din această RUBRICĂSueno DeLuxe Belek: