ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.07.2016
JUL-2016

Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Nu-mi vine sa cred

Asa ceva n-am mai intalnit nici macar la hotelurile de 3 stele: baia este neintretinuta, scurgerea de la vana ruginita, si plina de par!!! Ma apuca greata.

Personalul se uita la tine "de sus", cu dispret (exceptand cateva persoane care erau ok). In rest, pe bune va zic, toata perioada cat am stat aici am avut impresia ca ii deranjez, daca "am tupeul" sa ii intreb despre facilitatile hotelului, despre preturi, etc... sa nu mai zic ca nu exista un numitor comun intre cei de la receptie: 2 persoane mi-au spus ca micul dejun al copilului nu se plateste, daca adultii care stau in camera au cerut mic dejun inclus. Dar... surpriza: ziua urmatoare erau altii in tura (la receptie), care mi-au spus exact opusul! Iar a treia zi iar am auzit varianta nr. 1, ca nu se plateste. In fiecare dimineata am coborat la restaurant avand aceasta incertitudine.

Apoi, datorita faptului ca in ziua cand mi-au spus ca totusi se plateste separat micul dejun al copilului, le-am spus ca in cazul asta renuntam de tot la micul dejun. Nu mai vrem nici noi, si sa ne scada din pretul camerei (13 euro de persoana). Atunci m-au intrebat amabil daca nu vreau sa optez ptr. un pachet de 15 Euro pe zi / de camera, care include micul dejun ptr. toti trei, 4 sucuri din minibar pe zi, si folosirea SPA-ului... bineinteles, am vrut. Suna bine. Ca sa realizez a doua zi ca micul dejun ce mi-au dat de banii astia erau 2 croissant-uri si o cafea. Si cand am baut un suc din minibar (stiind ca este inclus in pretul pachetului), am regasit pretul acelui suc pe nota de plata!!!

La SPA cand m-am dus, cei de acolo nu stiau nimic de acest pachet si nu m-au lasat sa intru la bazin pana nu au lamurir problema asta cu receptia. Pana atunci am stat acolo in halat de baie, si am asteptat umila sa-mi dea verdictul, daca pot intra la Spa, sau nu... si mi-au spus intr-un final cu o fata acra, ca e ok, pot intra.

Pe bune, nu pot sa cred ca ASTA e un hotel de 5*!!! Fara exagerare, mai mult de 3 stele nu merita. Poate nici macar 3.

Si da, are dreptate cel care a spus ca din prima zi li s-a blocat o anumita suma de bani de catre hotel... asa am patit si noi. Nicaieri nu am patit asa ceva, doar la acest hotel Aquincum, de 5 stele mizerabile... nu ma mai duc acolo in viata mea!

Trimis de Simona Popescu in 07.07.16 01:04:53
Validat / Publicat: 07.07.16 08:10:55
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în UNGARIA.

VIZUALIZĂRI: 1226 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Simona Popescu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 67.41 EUR pe cameră

[07.07.16 08:10:39]

@Simona Popescu - Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 21&ridAnt=69965

Mihai18
    [07.07.16 09:13:17]

Sunt surprins de ce am citit. Dacă vreți, rog să-mi spuneți care a fost tariful/ 1 noapte. La un hotel de 5 stele regula este că micul dejun este inclus în preț. Ați făcut o alegere nenorocoasă. Dacă veți mai merge la Budapesta, vă propun hotelul Gold Wine & Dine - 4 stele, unde cu siguranță nu se întâmplă așa ceva. La acest hotel eu m-am cazat de 6 ori, ultima dată recent (15-18 iunie 2016) și acesta spune destul. Este bine să dați crezare celor care s-au cazat acolo, pentru că spun adevărul. Dacă veți veni cu autoturismul, hotelul are o curte unde este amenajată și o parcare. Tot în curte este și o terasă, cu multă verdeață. Transportul public funcționează foarte bine. La cca. 100 m. de hotel este stația de autobuze Sanc ut. și după 2 stații ajungeți foarte aproape de Vaci ut. Despre tarife este mai greu să mă pronunț. La acest hotel sunt considerat client fidel și beneficiez de niște facilități. Ultima dată am plătit 79 euro / 1 noapte o cameră cu 2 paturi, plus 10 euro parcarea /1 zi hotelieră și 3 euro/zi, taxa de oras. Dacă simțiți nevoia, vă stau la dispoziție cu detalii și chiar sfaturi despre acest hotel.

Mihai18
    Alte impresii din această RUBRICĂAquincum Hotel (ex Ramada Plaza):