ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.07.2016
ÎNSCRIS: 06.07.16
JUN-2016

încărcat de pe telefon!

Sa va invat cum se viziteaza Delta Dunarii

Sa va dau dragii mosului, o lectie de cum se viziteaza Delta Dunarii.

Toata lumea stie ca delta e plina de tantari asa ca mi-a trebuit o juma de secol sa o vizitez.

Na acuma nu era sa merg la stramosi fara a pune ultimul steag pe taramul kogaionului.

Cu inima cat un purice am ajuns dupa 14 ore de cosmar in Tulcea.

Client genius la booking, superreducere, ma infiintez la pensiune fara o rezervare de visit of Danube Delta.

Super gazde, le spun ca vreau sa vad ce asteptati si voi...

Patronii doi juniori mai tineri ca fimiu m-au citit rapid, ahaa doar 3 zile stati, sunati dimineata aici si totul va fi bine.

Sa nu va puna sfantul sa vedeti bratul Sf. Jorj primul, eu asa am patit.

Bratul Sf. Gheorghe e cireasa de pe tort (nu va dau detalii decat la cerere).

A doua zi am mers pe Sulina dar deja vazusem tot.

Bratul Chilia e pentru cei care au 4×5 sau maso.

P. S. Nu m-a muscat nici un moschito in tot sejurul dar am ajuns in Acatari si m-au muscat 2 tantari in masina.

Trimis de KKK guy in 06.07.16 20:19:58
Validat / Publicat: 07.07.16 08:20:52

VIZUALIZĂRI: 4916 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (KKK guy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[07.07.16 08:18:11]

@KKK guy: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Având în vedrere nivelul redus de detaliere ar fi trebuit să publicam articolul fără PMA standard, alocate în mod obişnuit fiecărui articol încărcat pe sait [PMA standard = puncte de mulţumire-apreciere standard = din partea echipei administrative].

Fiind vorba de un debut pe AFA facem o excepție în acest caz.

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Excursii în Deltă, #EXCURSII și CĂLĂTORII" (deja existentă pe sait)

ma infiintez la pensiune

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

Aurici
[07.07.16 14:54:00]

@KKK guy - Ce zici că ne-ai învățat? Că eu sunt mai grea de cap!

KKK guyAUTOR REVIEW
[07.07.16 19:20:27]

@Aurici - Stimata fiica a Evei, a fost o prima impresie putin rezervata a vizitarii Deltei. In primul rand nu eram convins ca se va publica si nu am intrat in detalii. Poate ca la urmatoarele impresii voi fi mai explicit. Trebuia sa las vizitarea canalului Sf. Gheorghe la final pt. ca socul sa fie total. Am ramas perplex de frumusetea bratului Sf. Gheorghe si daca as fi inceput cu Chilia, Sulina si la final Sf. Gheorghe sigur ar fi fost o vizita de 10+.

Dana2008
[18.07.16 15:16:55]

Bine ai venit pe Afa! Eu merg la Marea Neagră săptămâna viitoare. Vreau de acolo să fac o vizita pe brațul Sf. Gheorghe. De unde iau barca-taxiul? Trebuie să fac rezervare? Cât costă? Suntem 2 adulți si un copil. Îmi puteți da mai multe detalii? Mă interesează de asemenea cât durează si la ce ora se pleacă pentru vizitarea bratului Sf. Gheorghe? Mulțumesc anticipat! Succes în continuare la scris articole si vrem mai multe poze si detalii despre acest loc ca să ne fie utile informațiile în vizitele pe care urmează să le facem in Deltă.

KKK guyAUTOR REVIEW
[27.07.16 06:25:33]

@Dana2008 - Sarutmainile, esentza Deltei (dupa mine), bratul Sf. Gheorghe se viziteaza astfel: daca ai bani la teshcherea te ia ghidul de la locul de cazare din Tulcea.

Eu am fost sfatuit (bine) de managerul pensiunii unde am stat sa merg cu mashina in Dunavatul de Jos (drum super facut nou, ia cam 30 min la 100 km/ora). De aici (pt. 300 de lei nenegociabili), patronul Pensiunii Puiu din Dunavat, mi-a inchiriat un lipovean cu barca cu tot.

A fost una din cele mai tari experientze din viatza mea (shi am o juma de secol). . Vacantza placuta!

[27.07.16 06:32:07]

@KKK guy - Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc). Asemenea date se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeaşi căsuţă de mail în care primeşte şi înştinţările despre ecouri.

cristianam
[21.08.17 14:35:51]

@KKK guy: O, Doamne! Daca dupa 3 zile crezi ca ai vazut tot din Delta si Canalul Sf Gheorghe este ciresica de pe tort, imi pare rau sa te dezamagesc. Pamanul asta, apa, soarele, fauna sunt spectaculoase si mereu vei avea ceva nou de vazut. Acum un an si eu as fi zis ceea ce zici tu acum, asa am simtit, dar anul asta am obs ca mai am multe de vazut.

Aurici, cristianam, Dana2008, KKK guy
Alte impresii din această RUBRICĂVacanța în Deltă: