ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.07.2016
JUN-2016

Extrem de nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Focar de infectie

Hotel cotat cu 4 * fara apa calda, fara loc de parcare, mizerie, personal jalnic, mancare pentru porci, mucegai in camere, sunt cateva impresii din acest concediu.

Nu stiu cum agentiile noastre pot vinde asa ceva!

Am fost cazati din 25 iunie pana la 1 iulie.

In urma numeroaselor reclamatii facute de mai multe grupuri de turisti, au dat apa calda dupa 3 zile dar [nu] o puteam folosi pentru ca curgea neagra si cu spuma!

Prosoapele erau patate, paturile vechi si saltelele murdare si rupte.

In cele 7 zile nu s-a facut curat desi i-am dat "tips".

Intr-un cuvant, bataie de joc, am fost tratati ca si cersetori nicidecum ca am platit cu mult inainte serviciile pe care aveau sa ni le ofere!

Trimis de Basa Carmen in 05.07.16 09:20:39
Validat / Publicat: 05.07.16 09:53:32
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de Aur, Primasol

VIZUALIZĂRI: 1416 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Basa Carmen); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Saltea

[05.07.16 09:33:33]

@Basa Carmen: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Zoazore
[05.07.16 11:38:34]

@Basa Carmen - Crunt! Noi, la 2* în Albena, am avut lux!

vezi impresii

[15.07.16 20:57:30]

Am observat ca la bulgarii se degradeaza hotelurile an de an iar all inclusive e pe fiecare an care trece din ce in ce mai prost

Nasshu
[15.07.16 21:14:52]

@Carmen. Kamy -

Poate ne spui și de ce și/sau cum. Văd că nu ai niciun review scris pe Bulgaria, cum ai ''observat ''?!

[15.07.16 21:27:02]

@Nasshu: Merg in fiecare an la vecinii bulgari pentru 7 zile. Urmeaza sa mergem din 30.07. si ma ingrozeste ce se scrie pe aici. Nu obisnuiesc sa scriu pe aici, mai mult citesc.

Nasshu
[15.07.16 21:37:17]

mai mult citesc.

Dacă toți (doar) ar citi

[16.07.16 07:41:12]

@Nasshu: Da, doar citesc. De cele mai multe ori realitatea nu coincidee cu ceea ce se scrie. Oamenii sunt atat de diferiti.

[16.07.16 08:44:19]

@Carmen. Kamy -

Tocmai asta era ideea. Dacă toţi s-ar mulţumi doar să citească şi nu ar scrie şi ei la rândul lor, nu am mai avea ce citi, nu am mai avea informaţii noi.

Da, oamenii sunt diferiţi, aşteptările lor sunt diferite. Cu cât scriu mai mulţi despre acelaşi hotel, cu atât se poate obţine o medie mai reprezentativă a acestuia.

Ce-ar fi să încerci să scrii şi tu, să ne povesteşti experienţele avute?

[13.05.18 08:41:32]

Mai oameni buni eu am rezervat la acest hotel in 15 august! am văzut si impresii foarte pro si impresii jalnice cum e aceasta. Cred ca de acum înainte n am sa mai citesc nici o impresie dintr o destinație pt ca nu se poate ca o persoana tot cu 2 maini, un cap si 2 picioare sa aiba o părere spre 100%pozitiv iar dvs cea care ati scris sa fiti la colțul opus.

Uneori se exagerează si denotă aroganța și dezinformare. Daca sunteti atât de pretențioasă de ce nu ati platit 1000si ceva de euro sa va cazați la un hotel unde nu găsești nici o scamă iar mâncarea "nu se repeta zilnic?!

Asta asa ca o idee.

Sper sa fie ok sejurul meu. Concedii frumoase!

[13.05.18 08:57:32]

Vezi impresiile lui radurusu... Omul e super încântat. Pare a fi tot om ca și noi.

Cand vezi un titlu din asta focar de infecție te gândești că cei care au fost au ramas internati la spital iar în ziua de azi nici nu mai traiesc toți! Hai sa nu mai dezinformam.

[13.05.18 09:05:28]

@alex_iasi:

Nu ştiu dacă este vorba neapărat de exagerări, arogaţă sau dezinformare.

În secolul în care trăim nu este un lux şi nici o pretenţie exagerată dorinţa de a beneficia de apă caldă la hotel indiferent de clasificare, ci ţine de normalitate.

[13.05.18 09:12:19]

@alex_iasi:

Hai sa nu mai dezinformam.

Cât timp încă nu ai ajuns acolo, nu ai niciun drept să acuzi autoarea articolului de dezinformare.

Oamenii sunt diferiţi şi fiecare apreciază un hotel prin prisma experienţei personale avute acolo, în funcţie de termenii proprii de comparaţie şi de aşteptările avute.

După ce te vei întoarce din vacanţă, ai posibilitatea să-ţi scrii propriile impresii de acolo, povestindu-ne şi nouă cum a fost, ce ţi-a plăcut şi ce nu.

Reţine doar faptul că nu vei primi mai mult decât ai plătit, iar aşteptările tale trebuie să fie proporţionale cu preţul, numărul de stele ale hotelului fiind mai puţin relevant.

Vacanţă plăcută!

Dragoș_MD
[13.05.18 12:29:28]

@alex_iasi: apropo de

mâncarea "nu se repeta zilnic

lăsând la o parte că te legi de niște impresii despre un sejur petrecut în urmă cu doi ani, chestia asta cu repetarea felurilor de mâncare de la o cantină „all inclusive” este ca și cum te-ai aștepta să mergi la o autoservire tip „împinge tava” (sună cam la fel, nu?) și să găsești în fiecare zi alte feluri în cele „N-șpe” tăvi cu mâncăruri de pe bandă. Cam greu - au și ei un meniu și e opțiunea turistului să combine ceea ce i se oferă în diverse moduri astfel încât să nu mănânce zilnic aceleași „chestii”.

Sper sa fie ok sejurul meu

Sincer, și eu sper, ba chiar îți urez să ai parte de un sejur OK. Dar nu care cumva să „uiți” după aceea să vii și să spui povestea ta - oricum va fi ea să fie!

[13.05.18 13:15:20]

Normal ca am sa postez impresii. CU SIGURANTA NU VA FI CUM A SCRIS AUTOAREA... focar de infectie????

[13.05.18 13:33:56]

@nicole33: multumesc mult! sunt călit cu vacanțele la bulgari!

In continuare cred ca autoarea a exagerat cu acest review. Dacă i s-a întâmplat ei odată nu inseamna ca asa e tot timpul. Am văzut atâtea impresii pozitive pt acest hotel!

[13.05.18 14:20:43]

@Dragos: cred ca ai inteles gresit. Eu n am nimic cu faptul că se repeta zilnic mâncarea, m am referit la cei mofturosi si care vor allinclusive cu bani putini si mâncare diferită zilnic. Am dat un exemplu pt autoare sa meargă la 5 stele cu 1500euro si acolo va avea condiții ireproșabile

[14.05.18 00:27:41]

@alex_iasi:

sunt călit cu vacanțele la bulgari!

Este foarte bine că ai experienţă cu vacanţele la bulgari.

Nu înseamnă că tot timpul este aşa, dar odată creat precedentul, nici nu este exclus să se repete.

Nu ştiu unde ai văzut tu impresii pozitive despre acest hotel şi nici cât de vechi erau acestea, dar, în acest moment, Sun Palace are o notă foarte mică de doar 5.4 şi un grad de recomandare de 31.82%, iar eu m-aş gândi de mai multe ori înainte de a-l alege. Când vorbim de o medie, aici nu mai intră doar mofturoşii.

Întrebai mai devreme de numărul de stele. Hotelul este clasificat la patru stele, însă, mult mai important mi se pare preţul cu care se vinde acest hotel în plin sezon, unul foarte mic. Am fost surprinsă să constat că preţul de la Sun Palace este la jumătate faţă preţul la Evrika - un hotel tot de patru stele şi chiar sub jumătate faţă de Riu Paradise - un alt hotel tot de patru stele şi din aceeaşi staţiune. Evident, m-am întrebat cum este posibil să fie diferenţe atât de mari. Pe partea de cazare, hotelul stă bine, camerele având suprafeţe ok, suficient de spaţioase. Diferenţa de preţ va atârna greu pe partea de servicii, în special la mâncare putând fi probleme. Pe mine nu lipsa diversităţii m-ar deranja, ci lipsa prospeţimii mâncării, o reciclare exagerată a acesteia putând avea consecinţe grave asupra sănătăţii.

Pentru tine zarurile au fost aruncate, oricum aţi fost curajoşi alegând un hotel cu atât de multe impresii negative.

Urmează vacanţa şi îţi doresc să fie una reuşită!

[27.05.18 12:49:47]

Crede-mă că stiu despre ce vorbesc când spun că se exagerează. Nu am auzit nimic de calitatea îndoielnică ă mancarii.Vezi impresiile lui radurusu si raspunsul la ce l am întrebat intr un ecou.

La fel se vorbea de rau si despre hotel Ambasador din Nisipuri si am mers de două ori la el si a fost foarte bine.

In legatura cu prețul...Nu e prost cel care cere , ci acela care Da!Dacă un hotel de 4 stele apare cu 1000 euro pt faptul că e mai nou sau face parte din nush ce lanț hotelier important, nu inseamna ca un altul mai ieftin iti ofera mâncare expirată.Vin totusi turiști cu copii, nu riscă nimeni asa ceva.Pretul meu de 450 euro e cu achitate integrală până pe 31.05 , eu avand data plecarii in 15 08.La majoritatea te lasa sa schit până aproape de data sejurului.

Dragoș_MD
[27.05.18 13:02:26]

@alex_iasi:

stiu despre ce vorbesc... Nu am auzit nimic de(spre)...

Faptul că tu nu ai auzit (sau consideri că se exagerează atunci când totuşi auzi) despre astfel de cazuri nu exclude apriori posibilitatea apariției acestora.

Aşadar, regret că trebuie să îți spun, dar de data asta e posibil să te înşeli şi să NU ştii totuşi despre ce vorbeşti atăt timp cât nu ai fost acolo.

alex_iasi, Carmen.Kamy, Zoazore
Alte impresii din această RUBRICĂSun Palace Hotel: