Coin de Mirre Attitude Hotel [Anse la Raie]

înscris/ă în 05.08.15
JAN-2016
REGIM MASĂ Dp
2000 euro

review încărcat de pe telefon!

TIPĂREȘTE [doar articolul] SAU [articol + ecouri]

Coin de Mirre Attitude

Buna. pe durata concediului din Mauritius am optat pentru a ne caza la Coin de mirre attitude, aproape de Grand Baie, in partea de nord a insulei...

In primul rand am optat pentru acest hotel datorita pozitiei foarte aproape de oras, era cel mai accesibil ca pret pentru noi dar si cel mai mare dintre cele ce ni s au oferit, nu ne plac hotelurile mici si linistite...

Hotelului per total i as da o nota satisfacatoare... conform cu stelele care le are... am apreciat faptul ca ni se facea curatenie zilnic care a fost un mare plus.

Niste minusuri ar fi faptul ca ni s au perceput sa platit niste produse din minifrigider pe care nu le am consumat, faptul ca apareau soparle noapte pe tavan in camera (am tras noi concluzia ca intrau pe langa firele de la aerul conditionat),â

In vreo 2 seri la cina am dat peste niste soricei care se plimbau nestingheriti pe sub mesele noastre...

Pe plaja beneficiai de sezloange gratuite, prosoape, hidrobicicleta si plimbare cu barca cu fund de sticla, caiac, iarasi gratuite...

In concluzie... daca vrei sa petrececi un concediu cu bani mai putini si fara a fi prea pretentiosi la cazare, poti opta pentru acest hotel cu incredere! tot ce conteaza e ca te afli intr un paradis si trebuie sa stii sa te bucuri de asta...

Impresii încărcate de laura_modjo in 04.07.2016 15:40:17

Review-ul a fost validat (publicat pe site) in 04.07.16 / 16:21:53

VIZUALIZARI: 1904

Nu a fost singura vizită/vacanţa în MAURITIUS.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (laura_modjo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  0 PMA (din 0 voturi) nota2

[04.07.16 16:04:58]

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației de a scrie propriul set de impresii din această vacanță.

Mutat în rubrica "Coin de Mirre Attitude Hotel [Anse la Raie], MAURITIUS [INSULA]" (nou-creată pe sait)

[04.07.16 16:21:40]

@laura_modjo - Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 66&ridAnt=69848

- raduuuuu
[09.07.16 22:39:54]

buna, deoarece bugetul e cam limitat, am vrea sa locuim in Mahenbourg si sa vizitam insula pe cont propriu ca sa zic asa, sa ne deplasam cu transportul in comun, sa nu fim legati de mese, sa luam excursii din oras, si vreau sa te intreb daca insula e sigura. Nu sunt o fricoasa, dar sunt locuri unde nu e recomandat sa iesi din resort, si tocmai pt ca nu vreau sa fac numai plaja si bai, vreau sa pot umbla.

Daca ai sugestii, multumesc mult pt raspuns

- laura_modjo
[10.07.16 13:04:04]

@raduuuuu: buna... noi pe excursie am dat 2000 de euro per total... nu cred ca mergand pe cont propriu o sa reusesti sa strici mai putin... daca reusesti m as bucura... eu totusi zic ca e mai ok prin agentii sa o iei... cat despre insula, e plin de turisti pe cont propriu prin orase, peste tot... noi nu am avut nici cea mai mica problema si toata ziua am umblat cu transportul in comun... noaptea intradevar nu am iesit deci nu pot ti zic nimic... oricum ai lua excursia, sunt sigura ca va fi de neuitat...

„O întrebare pe lună”

surveys