ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.02.2010
ÎNSCRIS: 13.02.10
JUL-2008
2 AD. + 1 COPII

ARTICOL ARHIVAT

Concediu reusit... dar fara romani

Acesta a fost al doilea concediu in Bulgaria. Mi-a placut foarte mult camera, nu am avut absolut nici o problema in ceea ce priveste curatenia. Problemele au fost legate de galagia de pe holuri si de dezastru de la masa, ambele "realizate" de concetatenii nostri.

Parcarea era plina de masini cu numere de Suceava, Bacau si imprejurimi. Barul era in permanenta plin de romani in stare de ebrietate, cateva perechi de rromi la piscina isi etalau talentul de innotatori profesionisti iar seara cereau (impuneau) barmanului sa schimbe muzica cu ceva manele mai 'melodioase'.

Intre timp au plecat rromii dar a veni marfa proaspata: romani cu copii, urlau la piscina ca din gura de sarpe, plinsete si risipa maxima in timpul mesei, nici un pic de jena sau bun simt cand mergeau pe culoarele hotelului indiferent de ora.

Animatorii nu-si faceau jobul, spectacolele pentru copii erau penibile.

Concluzie: concediul a fost reusit datorita faptului ca mi-a placut statiunea (verdeata multa), mi-a placut plaja. Raportul pret calitate este corect.

Trimis de mihaviena in 18.02.10 15:36:38
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: magnolia, kalikra

VIZUALIZĂRI: 2655 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mihaviena); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 hotelul vazut de la piscina

Mihail*
    [21.03.10 13:51:25]

Spuneti D-voastra ca:

"Problemele au fost legate de galagia de pe holuri si de dezastru de la masa, ambele, realizate de concetatenii nostri. Parcarea era plina de masini cu numere de Suceava, Bacau si imprejurimi."

- foarte pertinent comentariu si folositor pentru noi. Intradevar noi cei din Suceava (si din Bacau, dupa cum ati observat) suntem o mare problema spre deosebire de D-voastra cei din Arges.

SUCEVENII care isi impartasesc impresiile pe acest site va asteapta in Bucovina sa va satisfacem (spiritual desigur) !

Dragoș_MD
    [21.03.10 19:15:47]

@ Mihail > te simti vizat? altfel nu inteleg acest ecou... colegul nostru nu a facut altceva decat sa relateze ceea ce a vazut. nu a generalizat nicaieri in cadrul impresiilor spunand ca toti (sau numai) cei din Sv si Bc ar fi necivilizati!

problema noastra provine din faptul ca turismul ieftin (cum este cel de pe litoralul bulgar) a permis si unor oameni proveniti si din randul celor cu lacune de educatie sa ajunga acolo. si cum sunt in vacanta... isi fac de cap!

un fost coleg al meu de serviciu avea o vorba: "daca vrei sa vezi cum este un om cu adevarat, urmareste-l cum se poarta cand este in strainatate" (in ideea ca acolo fiind in alta tara, ai carei locuitori oricum nu inteleg ce vorbesc ei, pot face aproape orice; chit ca incalca de multe ori nu doar legile bunului simt, ci uneori chiar cele ale respectivei tari).

oricum, daca ai probleme cu ideea, combate-o! dar fara a-l ataca pe cel care o are.

multumesc. si scuze de off...

[21.03.10 19:41:11]

Imi pare rau , nu am avut nici cea mai mica intentie sa jignesc un judet intreg cu atat mai mult cu cat si radacinile mele sunt tot de prin Moldova .

Am consemnat DOAR ceea ce am vazut .

Sanziana
    [21.03.10 23:53:42]

si totusi Dragos, nu ca ii iau apararea lui Mihail dar din ce scrie autorul impresiilor eu am dedus ca tot ce era dezastru era creat de conationalii nostri, ca era plin de masini de Sv si..etc .. si ca dupa ce au plecat rromii? ....? au venit alti distrugatori de aceeasi natie cu noi. Si totusi era o greseala de scriere sau era rromii?

[22.03.10 08:59:19]

Sa ne intelegem : si in 2008 la Laguna si in 2009 la Kaliakra cei care faceau dezastrul cel mai mare , cei care faceau poze in restaurant farfuriilor pline cu mancare , cei care se imbatau turta, cei care furau mancare de la restaurant erau ROMANI MOLDOVENI. Ei urlau in dulcele grai pe plaja dupa odrasle , ei isi puneau copii sa-si faca nevoile in nisip , ei intrau in piscina cu picioarele pline de nisip, ei tipau pe holurile hotelului pentru a da trezirea .

Sa ne fie rusine noua tuturor - romanilor pentru felul in care ne comportam , ca niste barbari . Repet pentru ultima data ca nu am vrut sa jignesc pe nimeni , si eu sunt tot roman dar imi vine sa bag capul in pamant cand imi aduc aminte de anumite lucruri descrise mai sus chiar daca nu le-am facut eu.

ABUREL
    [24.03.10 15:59:51]

ati facut plaja la mare sau mai mult langa piscina? Gasesti loc de plaja, trebuie achitat pentru sezlong?

[25.03.10 09:51:57]

hotelul nu are plaja privata, sezlongurile se platesc 10 euro / zi 2 sezlonguri + umbrela; piscina nu e grozava, e chiar in strada, fara pic de intimitate iar barul de la piscina este o bodega situata peste aleea.

Exista hoteluri in Albena, in acelasi pret ce sunt net superioare acestuia.

Raportul calitate- pret nu merita.

daca vrei o sugestie de la un om ce a mers de 4 ori in Albena: MALIBU, MAgnolia, Gergana sau KAliakra.

astep intrebari in continuare.

ABUREL, Mihail*, mihaviena
    Alte impresii din această RUBRICĂLaguna Garden Hotel: