ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.07.2016
ÎNSCRIS: 04.03.15
JUN-2015

Un sejur reusit

Am fost in acest resort in iunie 2015.

Am gasit o oferta destul de buna la unul dintre operatorii de la noi din tara.

Am studiat putin opiniile de pe diverse site-uri si am vazut cam ce are de oferit acest resort.

Cum lucrurile pareau ca sunt destul de OK, am decis sa mergem in concediu la acest hotel.

Inca de la intrare lucrurile pareau ca stau foarte bine. Oamenii de la receptie foarte primitori si draguti.

Camera era mobilata frumos si peste tot era curatenie. Nu am remarcat insa de la inceput ca nu era camera pentru care platisem. Pentru ca eram 3 persoane am zis ca pentru 150 EUR diferenta pe tot sejurul voi lua o camera Superior. Am remarcat insa pe seara acest aspect: In camera pe lanaga pat era o "masuta" cam de 1 metru patrat si o canapea ce se extindea. Dupa ce extindeai canapeau "masuta" nu mai avea loc in fata acesteia si trebuia plasata intre pat si canapea. Din aceasta cauza pe acea parte a patului nu mai puteai cobora decat pe masuta.

Am sesizat problema celor de la receptie.

Dupa ce au verificat destul de serios rezervarea mea, mi-au spus ca nu au camera superioare, dar mi-au dat un apartament cu doua camera. Cu acestea problema s-a rezolvat.

Conditiile in resort sunt destul de bune.

Din cate era afisat acolo, aveau in plan modificari destul de importante. Hotelul fusese preluat de curand si noul lant hotelier are niste standarde mai ridicate decat fostul.

Aveau o piscina destul de mare in fata hotelului la care nu am avut niciodata problema de a gasi locuri.

La piscina exista personal pe rotile ce venea si lua comenzi direct din zona de sezlonguri. Mai treceau din cand in cand cu pahare de bere, apa si sucuri de fructe chiar daca nu comandai.

Exista de asemenea un bar mobil care servea legume proaspete si fresh-uri de fructe facute pe loc.

Pana la plaja se mergea printr-un parc unde erau cateva restaurante si locuri pentru activitati.

Plaja era destul de lata si foarte bine organizata.

Peste tot pe langa plaja sau hotel existau vitrine frigorifice cu sticle de apa, la care aveai acces oricand.

Clubul pentru copii era pe undeva in apropierea piscinei, intr-o zona aflata complet sub copaci. Acitivatile se petreceau exclusiv in aer liber.

Mancarea a fost OK. Pot spune ca aveau destul de multe mancaruri, dar si ca foarte multe dintre acestea erau de proasta calitate. Cu toate acestea aveai ce sa gasesti pe gustul fiecaruia de fiecare data.

In privinta dulciurilor pentru mine a fost un paradis. Aveau tot felul de baclavale, sarailii si alte tipuri similare extrem de bune. Preferata mea a fost o prajitura cu smochine pe care o vanam de fiecare data.

Cum fiecare loc are bubele lui, a acestuia au fost bauturile. Toate bauturile erau de productie locala si asta insemna ca sunt cele mai ieftine tipuri de vodka, gin, whisky etc. care se pot cumpara. Am comandat bauturi pe care efectiv nu le-am putut consuma.

Macar mi le aduceau cu zambetul pe buze.

Barurile erau foarte bine plasate si nu am stat niciodata la o coada ca sa iau ceva.

Tot personalul era extrem de serviabil si amabil.

Din punct de vedere al atmosferei, exista un grup de animatori care se descurca destul de bine. In fiecare dimineata un grup trecea sa preia copiii care doareau sa merga la club.

In fiecare seara veneau sa-i cheme la mini disco.

In fiecare seara copiii aveau jumatatea lor de ora de afirmare.

Dupa aceea urmau tot felul de spectacole. Am vazut dansuri, numere de magie, diferse concursuri, una peste alta serile se incheiau intr-un mod placut.

Desi sunt de parere ca bauturile sunt extrem de proaste, iar mancarea nu e tocmai de cea mai buna calitate, consider sejurul unul foarte reusit si as recomanada oricui acesta locatie.

Inca ceva: aveti mare grija la excursiile care vi se propun. Am fost intr-o astfel de excursie care suna minunat: urma sa mergem cu un vas cu fundul de sticla sa vedem un oras scufundat, sa ne plimbam printr-un sit care nu-mi mai amintesc cum se numeste, sa vedem o fabrica/muzeu de chihlimbar, ce mai, pe hartie era minunat.

Ce am primit a fost o excursie in care, din cele 10 ore cat a durat, am mers 7-8 ore cu autocarul de ne-a iesit pe nas. Barca cu fundul de sticla era de fapt o barca obosita care avea doua hublouri pe fund prin care nu prea reuseai sa vezi nimic. Am mancat la o chestie undea in mijlocului pustiului unde la bufet singurul lucru pe care aveai curaj sa-l mananci erau rosiile si castravetii.

Fabrica de chihlimbar era de fapt un magazin ce avea la usa niste unelete de prelucrat, dar pe care nu le folosea nimeni, iar singurul scop era sa vanda.

Tot in acest drum a trebuit sa facem un popas de mai bine de 1 ora la alta locatie minunata unde ne-au trecut dintr-o sala in alta ca sa ne convinga sa cumparam ceva.

Trimis de risarm in 01.07.16 19:57:39
Validat / Publicat: 01.07.16 20:54:37
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 1476 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (risarm); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂDelphin BE Grand Resort: