ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.07.2016
ÎNSCRIS: 30.05.12
JUN-2016

O locaţie acceptabilă în Salou

Salou Suite si Suite Arguus Apartments formeaza un complex de 3 blocuri iar receptia este la Salou Suite. Acolo se face check-in si check-out, se primeste si se preda cheia. Cazarea se face dupa ora 17 si se percepe o garantie de 100E care ti se inapoiaza la plecare.

Suite Arguus Apartments se afla pe Carrer Carles Buigas, un bulevard principal, circulat, cu mijloace de transport. Intrarea in incinta blocurilor se face cu cheie, sunt dpua cladiri: I si II. Noi am stat la II. Blocul are 7 etaje, 3 lifturi, cutii postale. Noi am avut la etaj 6, cu vedere la bulevard.

Apartamentul are un living prevazut cu spatiu destinat chicinetei, o debara cu unelte pentru curatenie, un spatiu de mancat, un fel de polita cu scaune de lemn, un living cu canapea si masuta, balcon spatios cu uscator de rufe si masa platic, dar un singur scaun, baie cu cada, mare si dormitorul care includea un pat dublu si un dulap cu 2 usi. Mobilierul era vechi, uzat, pe alocuri jupuit, dar nici perdelele, jaluzelele, cuvertura de pat nu aratau prea bine, rupte. Era gresie in tot apartamentul. Nu era TV, nici internet.

Bucataria era utilata cu o plita si un cuptor electric, incorporabile, chiuveta inox, blat si dulapioare, uscator de vesela. Erau ustensile de bucatarie, oale si tigaie, pahare si farfurii. Nu am gatit, doar am incalzit apa. Plita se incalzea greu si totul mirosea a vechi si statut. Frigiderul era unul micut, congelatorul era fara usa si plin de gheata, nu se putea folosi, nu incapea prea multe in el. Era un boiler in zona chicinetei, de unde era mai mereu cald in zona aia. Apa avea un miros greu, nesuportabil, nici nu stiu daca se putea bea, am folosit apa plata. A fost apa calda non stop. era presiune la baie. Nu prea era lumina, nu erau spoturi sau lampadare ci numai veioza, care nici nu functionau peste tot. De pilda, in dormitor nu mergea nici o lumina. Bine ca nu prea stateam in camera, veneam noaptea tarziu.

Balconul era spatios, prevazut cu masa si scaun de plastic, uscator de rufe de plastic, geamuri-usi glisante, dar neizolate, se auzea orice zgomot.

Statiunea foarte galagioasa, noaptea spre dimineata se trezeau tineri cantand in toata regula de rasuna tot blocul. Nu am putut sa ma odihnesc nici o noapte din cinci, mai ales ca veneam dupa doua zile pline de PortAventura si doua in Caribe Park.

Statia de bus Plana era la 200 m de apartamente, in fata H. Oasis, la dus spre PortAventura sau Caribe, la intors, insa, nu am nimerit niciodata sa fie ca la dus.

Multe peripetii chiar, am ajuns intr-o noapte pe la Cambrils, soferii de pe Plana putin amabili si nu te ajuta cu nimic. Mi s-au parut chiar ca te jecmanesc pe fata si nu le prea pasa. Mare atentie! Plecati intotdeauna cu bani la voi si cu harta. Pe jos era mai sigur, ajungeai mai repede, asta daca va mai tin picioarele.

In asamblu, Suite Arguus Apartments este OK pentru un buget redus, daca vrei sa te simti ca-ntr-o casa, dar sa nu ai prea multe asteptari in ceea ce priveste confortul. Chiar daca e cotat la 3 stele, nu ar merita nici 2. Sunt multi tineri in statiune si... foarte multe talente nedescoperite... se canta ca la concerte, nimeni nu reclama, nu-i potoleste nimeni, nici macar la ora 5.

Trimis de vacantamea2012 in 01.07.16 19:31:39
Validat / Publicat: 01.07.16 22:39:09
  • A fost prima sa vizită/vacanță în SPANIA

VIZUALIZĂRI: 1937 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (vacantamea2012); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Chicineta

webmasterX [01.07.16 22:39:07] »

Mutat în rubrica "Suite Apartments Arquus [Salou], LA PINEDA / SALOU" (nou-creată pe sait)

vacantamea2012 [02.07.16 09:36:54] »

@webmasterX - Aproximativ cam pe acolo. Ceea ce vad eu e posibil spatele, eu am avut vedere la strada. Intrarea era situata intre cele doua corpuri I si II.

vacantamea2012