ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.06.2016
ÎNSCRIS: 30.06.16
JUN-2016

încărcat de pe telefon!

Dezamagit

Tin sa precizez ca nu suntem o familie pretentioasa, am mai fost si in alte hoteluri de 3,4 sau 5 stele dar anul asta am fost dezamagiti. Iata si motivele :

La masa cu greu gasesti ceva decent de mancat, trebuie sa fii printre primii ca sa prinzi ceva carne, la pranz de exemplu am fost dupa ora 13 (programul era pana la 14) si nu am mai gasit pui iar cand am intrebat un angajat pur si simplu a ridicat din umeri si cu un ranjet mi-a zis ca nu mai e si a pus un capac in locul tavii cu pui. Am oscilat pret de 2-3 secunde intre a-l da cu capul de capacul ala sau sa ma duc in bucatarie si sa incep scandalul dar sotia m-a calmat spunand ca n-are rost ca suntem in vacanta... asa ca am mancat orez si fasole (astea nu se terminau niciodata) nesarate- se pare ca sarea lipsea cu desavarsire din bucatarie. Confirm cele spuse de alt coleg referitor la bataia pe tava de cartofi prajiti.

La plaja nu gasesti sezlonguri decat la 6 am. Sa vedeti certuri si nervi mai ales ca vin si cei de la berlin park pe plaja noastra.

Ca sa poti lua ceva de baut trebuie sa stai la coada cam 15 min la beach bar. La barul de la piscina au doar bere, gin tonic si o porcarie de menta si doar pana la 17:00

Plaja e plina de scoici iar apa e adanca dupa 2-3 metri-asta a fost o surpriza deoarece stiam ca plajele in Bulgaria sunt bine intretinute.

Internetul functioneaza cat de cat (mi-am amintit de anii 2000 cu viteza de 20 kb/s) doar pe plaja si atunci trebuie sa tot schimbi parolele aproape zilnic (n-am inteles de ce le tot schimbau) in camera sau la piscina nu aveai nici o sansa.

Singurul avantaj a fost amplasarea hotelului chiar pe plaja.

In incheiere mai trebuie sa mentionez ca sifonul de la dus ne scotea repede din baie cu miasmele pe care le emana iar autocarele ne trezeau in fiecare dimineata cand aduceau turisti sau pur si simplu intorceau exact in fata hotelului nostru... dar poate am fost noi ghinionisti...

Trimis de G-man in 30.06.16 11:43:54
Validat / Publicat: 04.07.16 23:37:03
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena, Sunny beach, Nisipuri, Constantin si Elena

VIZUALIZĂRI: 1077 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (G-man); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[30.06.16 14:40:04]

@G-man - @G-man: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

--==--
Impresiile scrise "live" din sejur sunt de multe ori binevenite - cei interesați în acea destinație pot discuta "în direct" cu cineva de la fața locului, pot pune întrebări, solicita detalii etc.

Totuși, în unele cazuri e recomandat să fie lăsat un "timp de decantare" a impresiilor...

Te rugăm să completezi textul de mai sus cu impresii scrise la finalul sejurului - optim: la întoarcerea acasă.

Poţi folosi linkul EDIT IMPRESII pentru a aduce oricând completări, corecturi, adăugiri textului iniţial.

Opţional: un set reprezentativ de fotografii ar fi deasemenea binevenit pentru ilustrarea articolului şi a sejurului în sine.
Pentru a adăuga poze: amfostacolo.ro/pic_addnew ... 69&ridAnt=69671

Până atunci, articolul este păstrat în STAND-BY

--==--

IMPORTANT: Rog anunță-ne când ai terminat (scriind un ecou, aici) - pentru a şti c-a sosit timpul să publicăm impresiile.

Cu mulţumiri pentru înţelegere.

[04.07.16 13:46:18]

@G-man - Gata sejurul? Ceva completări /adjutări la note/poze?!

G-manAUTOR REVIEW
[04.07.16 23:18:43]

@webmasterX - Daca doriti puteti publica reviewul

[04.07.16 23:35:38]

@G-man - Mulţumiri pentru completări. Articolul va fi publicat în scurt timp.

[04.07.16 23:43:34]

Şi totuşi: câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 69&ridAnt=69671

G-man
Alte impresii din această RUBRICĂBerlin Golden Beach Hotel: